ZOPO ZP990+ pierwsze wrażenia

ZOPO ZP990+ pierwsze wrażenia

Postprzez lajsta » 3 mar 2014, o 16:48

Hej. Telefon jest już u mnie. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Maszynka naprawdę robi piorunujące wrażenie. Jakość wykonania jest na bardzo dobrym poziomie, elementy telefonu są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nie odstaje. Jakość materiałów jest bardzo dobra. Ekran, hm....powiem tak: k...a mać - to naprawdę coś - jest czysty, jasny, ostry, wyraźny. Świetnie reaguje na dotyk i jest naprawdę szybki, ale wiadomo - na razie nie jest zawalony i przemęczony zabawą. W zestawie dostałem Słuchawka nie jest tak wielka jak się mogłoby wydawać - w porównaniu do V987 wielkość jest zdecydowanie akceptowalna (na razie nie zrobię fotki bo nie mam trzeciego aparatu). Menu jest bardzo ładne i czytelne. Klawiatura standardowa jest wprost idealna na tej wielkości ekranie - stanowczo stwierdzam: tego mi trzeba było. Na te chwilę mogę stwierdzić, że 6" to jest właśnie to czego potrzebowałem. Na szybko nakręciłem filmik z rozpakowania

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QSirpELRHQI&list=PLE0KKxgTNJ4vgsFHzOLHVv9JOMgzhDbtG&feature=share[/youtube]

zrobiłem kilka fotek, rąbnąłem, test Antutu (x3) i screeny (wszystko tutaj):

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pytania? Walcie - co będę potrafił - odpowiem.
Po włożeniu kart telefon nie widział karty SIM2 - już myślałem, że wada a okazało się, że karty są odwrotnie ułożone w stosunku do siebie o 180 stopni a ja po prostu nie zwróciłem uwagi na schemat pod baterią ;-). Telefon na razie się ładuje, jutro coś powiem o baterii. Wybaczcie, ale z gier rzadko korzystam - wgram może NFS Hot Pursuite, ale nie wymagajcie abym wrzucał coś więcej.
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Reklama

Re: ZOPO ZP990+ pierwsze wrażenia

Postprzez secretsanta » 3 mar 2014, o 23:11

Muzyka dla moich uszu :) o to właśnie mi chodziło.
secretsanta
NewsMan

Pochwały: 22
Telefon:: dual sim

Postprzez secretsanta » 3 mar 2014, o 23:14

Zamówiłeś jakiś pokrowiec do niego? czy tylko folia na ekran?
Rozglądam się za jakimś "opakowaniem" typu heavy duty- czy te dostepne na zopomobileshop.com Twoim zdaniem są wystarczająco dobre?
secretsanta
NewsMan

Postprzez lajsta » 3 mar 2014, o 23:38

Zamówiłem takie z wymiennymi pleckami i okienkiem na ekranie za 9$ z friszipingiem. Myślę, że wystarczy.

Jak na razie bez niespodzianek, telefon działa stabilnie, żadnych zwiech. Bateria wydaje się mocna, ale konkrety później. GPS fixa złapał w domu w kilkanaście sekund, używam Naviexperta i współpraca przebiegła bezproblemowo. Gra NFS HP śmiga płynnie bez najmniejszej zacinki. Fotki z aparatu moim zdaniem są naprawdę dobrej jakości F/2.0 robi swoje. WiFi trzyma się na sztywno sieci, zasięg jest lepszy niż w V987 przynajmniej o jedną kreskę. Na razie tyle.
Ostatnio edytowano 3 mar 2014, o 23:50 przez lajsta, łącznie edytowano 2 razy
lajsta
AKTYWNY

Postprzez secretsanta » 3 mar 2014, o 23:47

podasz namiary skąd zamówiłeś?
secretsanta
NewsMan

Postprzez lajsta » 4 mar 2014, o 09:25

Kupiłem tutaj http://www.aliexpress.com/item/Original-ZOPO-ZP990-Octa-Core-2GB-RAM-Smartphone-32GB-ROM-5mp-14MP-Camera-MTK6592-Cell-phone/1178023581.html gdy mieli 2 dni promocji na 313,49$. Obecne 320$ też jest jedną z najniższych.
lajsta
AKTYWNY

Postprzez tomo79 » 4 mar 2014, o 10:25

A możesz powiedzieć jaką pocztą wysłane, jak paczka opisana i czy VAT naliczony i w jakiej wysokości???
tomo79

Postprzez lajsta » 4 mar 2014, o 11:07

Opisałem już wszystko w szczegółach w innych postach a jeśli chodzi o szczegóły to:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lajsta
AKTYWNY

Postprzez lajsta » 4 mar 2014, o 16:26

dzisiaj dopiero zauważyłem, że Antutu 4 nie rozpoznał mojego procesora a Mobileuncle i CPU-Z tak. Ten pierwszy pokazuje, że mam MTK MT6598Turbo a pozostałe dwa MT6592, z tym, że pierwszy i tak wskazuje, że rdzeni jest 8 po 1,66Mhz.
lajsta
AKTYWNY

Postprzez nekromata » 7 mar 2014, o 17:46

Hej kolego @lajsta jak dłgo trzyma ci bateria? Odkryłeś jakieś wady?
nekromata

Postprzez lajsta » 7 mar 2014, o 21:12

Wady? Pewnie jakieś ma, każdy je ma. Jak na razie żadne nie zwróciły mojej uwagi, telefon po prostu działa. Jeśli chodzi o baterię to ta wytrzymuje cały dzień, czyli w moim przypadku, upadku jest to od ok. 6.15 do ok. 23.00 przy non stop włączonych obu kartach SIM, synchronizacji 2 kont, pogody, GPS, BT, Fb, Messenger'ze, kilku rozmowach, kilku SMSach, i czymś tam jeszcze. Generalnie mam w fonie włączone wszystko co się da (w końcu po to to jest). Wiec czy 17 h to malo? Jak kto uważa - dla mnie wystarcza. Zresztą ta kwestia nie ma dla mnie większego znaczenia gdyż i tak mam przez cały dzień możliwość podłączenia sprzętu do ładowania jeśli istniałaby taka potrzeba. Zauważyłem jednak, że w najnowszym firmware z 1.3.2014 kwestię baterii poprawiono. Generalnie z fona jestem zadowolony, a biorąc pod uwagę swoje dotychczasowe doświadczenie mogę powiedzieć, że ten stan będzie trwał najwyżej rok - do czasu znalezienia nowego obiektu westchnień :-P Jak na razie wszystko gra
lajsta
AKTYWNY

Postprzez lajsta » 7 mar 2014, o 23:32

Dzisiejszy bench
Załączniki
chart-picsay.jpg
chart-picsay.jpg (63.58 KiB) Przeglądane 1731 razy
lajsta
AKTYWNY