Zopo Speed 7 Plus - brak IMEI

Zopo Speed 7 Plus - brak IMEI

Postprzez Chomeini » 25 lut 2017, o 12:49

... zapodałem sobie najnowszy soft do tego fona i po aktualizacji okazało się że wycieło IMEI-e. Po wbiciu kodu *#*#3646633#*#*nie mam "CDS Information" a co za tym idzie brak możliwości wbicia IMEI. Doszukałem się że można poprzez zrotowany soft apką "Chamelephon" to naprawić ale pojawia sie kolejny problem - przy próbie wgrania TWRP wyskakuje komunikat "PMT changed for the ROM; it must be downloaded", a nie znam innego sposobu na zrootowanie fona. Oczywiście można ominąć tę zaporę poprzez "Format" ale to niczego nie wnosi bo wgrywając Soft (aktualizację) przy próbie wgrania TWRP jest ów komunikat, po formacie idzie dalej ale nie mamy softu - odwrotnie to samo, i tak w kółko. Krótko mówiąc "SP Flash Tool" pozwala tylko na jeden flash po ewentualnym formacie.Jakieś pomysły ????

Ściąnąłem jeden z pierwszych softów z (chyba) lipca 2016, po flashu jest "CDS Information" ale nie przyjmuje wbijanego IMEI-a, a przy próbie wgrania TWRP występuje wyżej wspomniany komunikat :-(
Chomeini

Telefon:: Zopo Speed 7 Plus

Reklama

Re: Zopo Speed 7 Plus - brak IMEI

Postprzez Chomeini » 26 lut 2017, o 15:26

Problem rozwiązany własnymi siłami :-) Temat do zamknięcia !
Chomeini

Telefon:: Zopo Speed 7 Plus

Re: Zopo Speed 7 Plus - brak IMEI

Postprzez slavo22 » 26 lut 2017, o 15:43

To napisz rozwiązanie, może komuś się przyda w przyszłości.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Powrót do Pomoc techniczna