• Reklama

zle naliczona oplata przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

zle naliczona oplata przez urząd celny

Postprzez AnimalPL » 19 cze 2017, o 19:55

Witam.

MAm problem.

Zamowilem dwa te same telefony od dwoch roznych sprzedawcow. Zaplacilem na aliexpress jako transakcja laczna na kwote 300$ (po 150$ za kazdy fon).

Oczywiscie urzad celny chcial potwierdzenia do naliczenia vatu. Wyslalem screen z zamowienia czyli 150$ , gdzie widac produkt, numer paczki, dowod osobisty oraz screen z oplat z konta bankowego.......i tu jest zapewne moj problem bo na transkacji tmobile bankowe widac to jako transakcja laczona czyli za 300$. NApisalem w nazwie pliku ze oplata za 2 telefony......

Ogólnie wyslalem dwa maile, ktore roznily sie tylko screenem z zamowienia na ali gdzie widac cene oraz numery paczek.

Urząd celny dojrzal screena podpisanego jako "oplata za 2 telefony" na 300$ i naliczyl mi vat od 300$ do dwóch paczek.

I teraz pytanie:
Co mogę zrobić, by dostac paczki szybko a jednoczesnie zaplacic normalny podatek a nie podwojny?
Podlegam pod wer wawa. Opisalem problem i wyslalem jeszcze raz screeny na ich adres mailowy gdzie wysylalem wczesniejsze maile potwirdzające zakup.
JAkies porady, sugestie?
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23

Reklama

Re: zle naliczona oplata przez urząd celny

Postprzez marcoos1 » 19 cze 2017, o 20:23

Kupiłeś 2 telefony, zapłaciłeś podatek od 2 telefonów. Czyli dokładnie od tylu ilu powinieneś. To jest normalny podatek.
Jak liczyłeś na to, że może zapłacisz tylko od jednego telefonu to wiele razy na tym forum było pisane, by płacić za każdy telefon oddzielnie.
Zawsze możesz do nich napisać, że kupiłeś dwa telefony ale złapali dopiero jeden i czekasz aż złapią kolejny.

Porady:
1. Chcesz szybko więc zapłać i tyle (tyle powinieneś zapłacić więc wyjdzie nawet taniej niż złapanie obu telefonów oddzielnie, bo wtedy koszty obsługi będa płacone dwa razy).
2. Płać osobno jak liczysz na szczęście
3. Po zapłaceniu możesz pisać do nich reklamację na źle naliczony podatek.
4. Nie kombinuj by nie odbierać paczki.
5. Najpier myśl potem rób (np najpierw się zastanów co pokażesz celnikom jak poproszą o dowód zakupu i wtedy może sam byś zauważył, że możesz pokazać jedynie płatność na 300$ a nie 150$).
marcoos1
VIP

Pochwały: 72

Postprzez AnimalPL » 19 cze 2017, o 20:27

nie zrozumiales mnie......kupilem dwa telefony po 150$ kazdy. powinienem zaplacic podatek za dwa telefony (okolo 150zl za jeden), a policzyli mi jak za cztery(chcą prawie 600zl).

Nigdy nie unikalem oplat czy cos w tym stylu. Chcialem zobaczyc ktory sprzedawca wysle szybciej i ktory dojdzie szybciej po prostu stad łączony zakup i zaplata.
AnimalPL
AKTYWNY

Postprzez marcoos1 » 19 cze 2017, o 20:37

Fakt, pomyślałem, że policzyli za 2 a ty liczyłeś na 1.
Jednak porady (wszystkie 5) są dalej aktualne.
marcoos1
VIP

Postprzez AnimalPL » 19 cze 2017, o 20:44

Nie, po prostu chcialem zaplacic podatekj od dwóch telefonów, a nie dwa razy za jeden i dwa razy za drugi ;]

te porady to taka oczywistosc, chociaz kupując nie wiedzialem ze transakcja aliexpress bedzie widoczna jako łączona, a nie np rozbita na poszczególne przedmioty.

Placic podwójnego podatku od kazdego przedmiotu, a pozniej reklamowal nie bede, bo powiedzą, że widzialem ile jest do zaplaty i nie negowalem tego i mi nie uznają...aczkolwiek na poczcie nie wiedzieli co dalej w takiej sytuacji i zebym moze z nimi sie kontaktowal...jakos.
AnimalPL
AKTYWNY

Postprzez newelco » 19 cze 2017, o 20:47

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzwoń do upadłego od samego rana - bodajże od 8 zawsze dzwoniłem - masakra z ponawianiem połączenia , ale w końcu odbiorą - wytłumaczysz o co chodzi powołując się na nr magazynowy przesyłki - wszystko da radę załatwić .
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3

Postprzez AnimalPL » 19 cze 2017, o 21:00

newelco napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzwoń do upadłego od samego rana - bodajże od 8 zawsze dzwoniłem - masakra z ponawianiem połączenia , ale w końcu odbiorą - wytłumaczysz o co chodzi powołując się na nr magazynowy przesyłki - wszystko da radę załatwić .

Dzieki.

Orientujesz sie moze pod jaki numer musze dzwonic? Po odebraniu pism od celnego....wyslalem im maile...i zona wyrzucila te pisma. mam jakies starsze pisma, ale nie wiem czy dobre numery tam są:

Informacje w sprawie odpraw celnych przesy;lek mozna uzyskac w oddziale celnym i pocztowym w Warszawie pod nr:
22 545-16-03 lub 22 548-13-44?
AnimalPL
AKTYWNY

Postprzez newelco » 19 cze 2017, o 21:44

dzwoń na przemian na obydwa które masz podane w liście na Wer warszawa
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » 19 cze 2017, o 22:09

Napisz im też maila. Podaj swój numer magazynowy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI