ZENFONE 5 WTF ?

Re: ZENFONE 5 WTF ?

Postprzez norskee » 7 gru 2014, o 20:25

a no, nillkin wygląda bardzo fajnie, ale telefonu ni w ząb nie chroni...w sumie to niefortunny upadek skutkuje ochronieniem telefonu, a nie jego uszkodzeniem, bo trzeba mieć szczęście żeby upadł tak, aby nillkin coś tutaj ochronił:D
Zenfone 2/16
norskee

Pochwały: 7
Telefon:: zenfone 5

Reklama

Postprzez Foster » 9 sty 2015, o 12:26

Ja coś jeszcze powiem à propos szkieł Gorilla Glass.

Jeśli ktoś z was zna się trochę na fizyce to na pewno wie, że jak coś jest twarde to też i kruche.

Przykład: kamień - za cholere się nie wygnie tylko od razu pęknie
Łożyska w samochodzie - nie da się ich zarysować ale przy porządnym uderzeniu rozlatują się na 10 kawałków.

Gorilla Glass jest szkłem hartowany jak Hartowana stal.

Jest mega twarda ale i krucha.

Ekrany zrobione z GG nie boją się zarysować - można telefon nosić w kieszeni w kluczami i nie powinna sie na ekranie znaleźć ani jedna rysa.
Największym wrogiem GG są naprężenia. Telefon z GG podczas upadku ma dużo większe szanse na zbicie ekranu niż z tradycyjnym ekranem.

Producenci telefonów bo drastycznych ocenach szkieł Gorilla Glass I w HTC i Iphonach zbudowali II generacje szkieł.

Dla wielu mogła by się wydawać że Gorilla Glass 2 będzie szkłem jeszcze twardszym ale tak nie jest.

GG II wyszło z myślą optymalizacji twardej powłoki z jej elastycznością.

Jak ktoś szuka telefonu twardego to najlepszym kompromisem jest aluminiowa ramka wokół szkła GG. Podczas upadku Aluminium przyjmuje upadek i chroni przed naprężeniami.

Ja osobiście nigdy nie chciałem telefonów z GG gdyż uważałem to za wadę a nie zaletę.

Wolałem używać "pedalskich" folijek ale mieć świadomość że po pijaku jak spadnę ze schodów to przynajmniej przeżyje telefon ;-)
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Pochwały: 1

Postprzez bartazzz » 9 sty 2015, o 15:19

najlepszym rozwiązaniem jest szkoła hartowane na ekran. Jest klejone z warstw i skutecznie chroni ekran przed pęknięciem, w dodatku szkło nie rozpada się na kawałki a tylko pęka więc przyjmuje na siebie całe uderzenie. Po zdjęciu uszkodzonego szkła ochronnego z ekranu wyginałem je we wszystkie strony i niełatwo było je połamać.
Osobiście jak tylko bedzie dla danego modelu szkło to będe je używał zamiast folii
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez adamhood » 10 sty 2015, o 03:06

nie wiem po co wam te folie ja pol roku mam zenfona i ani jednej rysy, ten wyswietlacz sie nie rysuje, pozatym sprawdzalem w pracy gg3 stalowa bardzo ostra penseta noe dalo sie zarysowac, nawet bardzo mocno, wyginala sie a na szkle tylko smuga...aprzed stluczeniem folia nic nie da, pozatym folia okropnoe wyglada, telefon wyglada jak dziad, te folie sie okropnie niszcza i rysuja. dajcie se luzu z tym, to nie czasy plastikowych ekranow
adamhood

Telefon:: ASUS
ROM: 4.4.2

Postprzez Andrewko » 10 sty 2015, o 08:39

adamhood napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Super. Mój Zenfone 6 po 3 dniach załapał głębokie rysy
Andrewko
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: Inew v3
ROM: 1.0.8 Gps Fix

Postprzez fake4r » 10 sty 2015, o 09:03

adamhood napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podeślij telefon do mnie to się przekonasz ;-) Da się zarysować i nie ma w tym nic dziwnego.
A co do folii czy szkła to wiadomo jak nakleisz byle jak i są bąble powietrza pod spodem to wtedy wygląda to nieestetycznie.
Z resztą co Ci do tego ? Nie chcesz to nie naklejaj nic. Tak samo można by twierdzić po co ludziom jakieś pokrowce, etui na telefon, tylko pogrubiają i telefon wygląda w tym ohydnie ;)
fake4r
VIP

Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Postprzez konrad122112 » 10 sty 2015, o 12:00

I dlatego ja nie mam ani folii, ani pokrowców. Jak się dba, tak się ma.
konrad122112

Telefon:: Xperia J

Postprzez ddr » 10 sty 2015, o 14:24

Plastik zenfona jest słaby, a ekran bez problemu idzie zarysować. Tą pęsetą to możesz się po głowie podrapać...
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
ddr
VIP

Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Postprzez adamhood » 10 sty 2015, o 23:41

nie da sie latwo bo probowalismy na kilku sztukach gorilla nozyczkami pensetami srubokretem itp, i jest ciezko zrobic gleboka ryse.
adamhood

Postprzez ddr » 11 sty 2015, o 02:34

Geniuszu, kup żyletki i spróbuj zarysować szybę okna w domu, jak Ci się uda to funduję Ci remont...

Uwaga!
ddr
VIP

Postprzez adamhood » 11 sty 2015, o 14:00

myslisz ze w zenfonach uzywaja szyb z nowoplastu? mowie z praktyki, gg3 mozna zarysowac bardzo silnym szybkim uderzeniem ostrym przedmiotem, mialem tysiace telefonow gg w reku i wiem co mowie.
adamhood

Postprzez ddr » 11 sty 2015, o 16:23

Przy odpowiednio dużej prędkości porysujesz nawet wykałaczką. Tapanie śmiesznym śrubokrętem po ekranie to nie test.
Spróbuj papierem ściernym, efekt gwarantowany.

Uwaga!
ddr
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ASUS