• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez marx » 27 wrz 2014, o 13:38

Xiaomi to 10 producent telefonów na swiecie, kup orginalny xiaomi a nie jego podróbką których test jest sporo.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Reklama

Postprzez fake4r » 27 wrz 2014, o 13:40

Nie są podróbkami, są to własne marki lecz mniej u nas znane. Ew możesz mieć problem z CE jak podlegasz pod Poznań (chyba że to się już zmieniło i nie wałkują o CE)
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ambulance » 19 paź 2014, o 21:32

Cześć. Potrzebuję porady.
Dokonałam ostatnio pierwszych dwóch zakupów na aliexpress. Bez owijania w bawełnę - oba były w celach zarobkowych.
Kupiłam na aukcjach (załączam prawdziwe linki, abyście mogli zobaczyć jak to wygląda):

1. http://www.aliexpress.com/item/New-800p ... 39652.html
2. http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHI ... 42758.html

Końcówek szczoteczek kupiłam 200 opakować, a kosmetyków 10 kompletów. Obie paczki zostały zatrzymane przez Urząd Celny w Zabrzu. Nie wiem co robić dalej. Czytałam na forach, że w takiej sytuacji lepiej w ogóle nie odpowiadać na list z Urzędu (który dostałam kilka dni temu). Czy jeśli nie odpowiem do urzędu, to paczka zostanie odesłana do sprzedawcy i będzie jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Czy może lepiej już pogodzić się z ich stratą? Zakładam, że macie większe doświadczenie w takich zagranicznych zakupach, dlatego proszę doradźcie mi co robić. Nie musicie komentować mojej głupoty związanej z zamówieniem "firmowych" przedmiotów w tak dużej ilości. Człowiek uczy się na błędach, a ja już jestem świadoma ich popełnienia i chce po prostu wyjść z tego jak najmniej poturbowana.

PS. Czy jest w ogóle jakaś szansa, że Urząd zarzuci mi do zapłacenia jedynie Cło i Vat, a nie doczepi się do tego co jest w tej paczce?
ambulance

Telefon:: nokia

Postprzez snajp » 19 paź 2014, o 23:15

Dziewczyno nie odpowiadaj na żadne pisam do UC, nie zamawiałaś tego i nie wiesz co to za paczki.
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez ambulance » 20 paź 2014, o 00:20

A jak się ma sprawa ze zwrotem tego? Czy faktycznie odsyłają do nadawcy? Jeśli tak, to czy mogę się wówczas starać o zwrot pieniędzy, czy dać sobie spokój i wypłakać do poduszki?
ambulance

Postprzez bergmen » 20 paź 2014, o 00:25

staraj sie o full refund. Paczka nie doszla w gwarantowanym terminie :) tylko poczekaj z tym i wyskocz na 2 tygodnie przed koncem
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez ambulance » 20 paź 2014, o 01:29

No dobra, z tymi szczoteczkami mogę tak zagrać (zamawiałam je 10 września a 13 października pojawiły się dopiero w warszawie, sprzedawca gwarantował że przesyłka dojdzie w 23 dni). Rozumiem, że mam liczyć od dnia kiedy dostałam list z urzędu 20 dni, i po tych 20 dniach otworzyć spór? Czy mogę to zrobić już teraz? Urząd może jakoś się dowiedzieć o tym, że za ich plecami planuję już odebrać pieniądze za przesyłkę, do której się nie przyznaję a jest jeszcze u nich na stanie? To było pytanie 1.

A teraz pytanie 2 dotyczące 2 aukcji. Podejrzewam że list z urzędu dostanę dopiero jutro/pojutrze. Sprzedawca gwarantuje dostawe w 60 dni. Za 22 dni kończy mi się Purchase Protection. Zakupu dokonałam 11 września, 17 października pojawiła się w warszawie. Jaki powód powinnam podać w tym przypadku jeśli chcę się starać o zwrot?
ambulance

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 09:20

Nie ma znaczenia co gwarantował sprzedawca. Termin na dostarczenie przesyłki to 60 dni od wysyłki i dopiero po tym terminie możesz liczyć na refund.
Podobnie nie liczyłbym na refund po odesłaniu towaru przez Urząd celny. Nie mam maila, który dostaje się po eskalacji sporu żeby go zacytować, ale jest tam informacja, mówiąca o przypadkach, w których kupujący nie może liczyć na refundację. Nie odebranie towaru od służb celnych jest jedną z takich sytuacji.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez jurekg » 20 paź 2014, o 09:39

I całkiem słusznie, że nie powinno sie liczyć na refundację, gdy nie odbiera się towaru od służby celenej.

Koleżanka, która zamówiła hurtowo te końcówki szczoteczek też chce postąpić nie fair w stosunku do sprzedawcy. Zdawała sobie doskonale sprawę, co kupuje, a jak sie sprawa rypła to udaje niewiniątko i jeszcze chce zwrotu kasy. Możesz udawać, że nie zamawiałaś tej paczki, ale dobrze byłoby zachować choć minimum przyzwoitości.
jurekg
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez R4z3l » 20 paź 2014, o 10:10

z ciekawości - w takiej sytuacji należy odpisać do urzędu w stylu "ale o co chodzi?, to nie moje, nic nie zamawiałem, to jakaś pomyłka", czy też nic nie pisać, nie dzwonić, nie mailować, list z uc spalić, zakopać i udawać że go nie było? :-)
Porównywarka cen chińskich telefonów i elektroniki: chinaprices.pl
Zakupy z Aliexpress - krótkie recenzje, sprawdzone sklepy.
R4z3l

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 3

Postprzez ambulance » 20 paź 2014, o 11:14

Nie chce udawać niewiniątka, bo jest jak jest. Nie chce też zostawić sprzedawcy z pustymi rękami i zachować się jak pazerny człowiek, bo do końca życia miałabym to na sumieniu. Dlatego chciałam się dowiedzieć, czy urząd celny rzeczywiście odsyła te paczki, czy po upływie tych 20 dni je niszczy? Sprawę z kosmetykami uznam za zamkniętą, bo o 80$ kłócić się nie będę, zwłaszcza że wygląda na to że sprzedawca wywiązał się z obietnic i dostarczył towar w wyznaczonym terminie. To, że został zatrzymany jest zupełnie moją winą.
Ale wracając do szczoteczek.
Pytanie nr 1 ---- Czy mogę faktycznie starać się o zwrot pieniędzy jeśli przesyłka szła do mnie dużo dłużej niż 23 dni (gwarantowane) a w tej chwili jest zatrzymana w urzędzie celnym? Czy zostanie ona zwrócona do nadawcy?
Pytanie nr 2 ---- Czy przesyłka wraca do nadawcy?
Pytanie nr 3 ---- Kiedy zakładać spór? Czy mogę to zrobić teraz, wiedząc że jeszcze przez najbliższe 15 dni paczka będzie w urzędzie? Czy poczekać te 20 dni, po których niby odsyłaja do nadawcy?
ambulance

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 11:24

Te Twoje przesyłki szły pocztą czy DHL?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI