• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez KonradCzL » 5 lut 2014, o 00:25

Dzięki, do tego doszedłem już w dzień zrobienia tego postu :) Lecz potrzebuję konkretnej pomocy. Proszę nie pisać już zbędnych komentarzy :)
KonradCzL

Telefon:: HTC

Reklama

Postprzez ebola1972 » 5 lut 2014, o 00:53

Cokolwiek zrobisz dobrze sie zastanow. Prawo mamy akurat takie ze to Tobie maja udowodnic winę, Ty swojej niewinnosci udowadniac nie musisz. Zobacz, ze teraz strach jest cokolwiek na alledrogo kupic bo wszedzie roi sie od podrobek. Czy ktos cos z tym robi, raczej nie. Malo jest tam -perfum, zegarkow i innych produktow CK. Ile jest tych oryginalnych???. Dostales juz jakies pismo z tej kancelarii CK? Skonsultuj z jakims prawnikiem najlepiej czy pisanie takiego wniosku Ci na pewno pomoze. A moze wrecz Ci zaszkodzi. Na tym forum podobnego przypadku raczej nie było a przynajmniej sobie nie przypominam. Powodzenia.

Wysłane z Xiaomi HongMi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Grech » 5 lut 2014, o 08:30

Nie wiem co studiujesz ale jeśli już daliby Ci jakąś grzywnę do zapłacenia to zapytaj czy nie mógłbyś tego odpracować u przedstawiciela CK w Polsce. Nie wiem, np. w wakacje. Przy okazji miałbyś załatwiony jakiś staż a po całej sprawie może i jakąś pracę :)
Tak jak Ci radzą inni, skontaktuj się z jakimś prawnikiem. Zapłacisz pewnie nie więcej niż 50 zł a będziesz w zupełniej innej sytuacji i będziesz wiedział jak to wszystko rozegrać. Dobrze jest mieć jakiegoś zaprzyjaźnionego prawnika gdzieś w pobliżu.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez KonradCzL » 5 lut 2014, o 10:58

Dobrze, chciałbym się skontaktować z prawnikiem jakimś, tylko jakie będą tego koszty ? Ma ktoś jakieś dane ? Jestem z Częstochowy.
KonradCzL

Postprzez norskee » 9 lut 2014, o 22:05

Pisali ci już jasno wyżej, kupując nie było żadnej informacji o brandowaniu na zegarkach, to oni muszą udowodnić Twoją winę, a tutaj z góry widać, że winy Twojej tutaj nie ma, a jedynie pazerność. Żaden normalny sąd nie uzna cie winnym za to ,że ktoś przysłał ci towar niezgodny z umową i tu nie ma różnicy czy chodzi o znaczek, którego nie było, czy o torbę koksu, który ci wysłali zamiast <czegośtam>. Dostałeś co innego niż kupowałeś i kropka.

Powinieneś się martwić jakby na aukcji było napisane 1:1 CK copy/clone albo coś w ten deseń, bo wtedy jest po temacie, a tak jedyny problem to zorganizowanie czasu na wycieczkę do sądu i przedstawienie realnej sytuacji.

@PS. Swoją drogą już kurde ludzie, kasa nikomu nie śmierdzi, ale takie kombinowanie to jest już czysta głupota
Zenfone 2/16
norskee

Pochwały: 7
Telefon:: zenfone 5

Postprzez KonradCzL » 16 lut 2014, o 18:53

Ponawiam pytanie: Chciałbym się skontaktować z prawnikiem jakimś, tylko jakie będą tego koszty ? Ma ktoś jakieś dane,abym mógł się przez Internet skontaktować z kimś ?

Potrzebuje też osoby, która pomoże mi napisać wniosek z prośbą o anulowanie płacenia odszkodowania (zwykły e-mail)

Dalej sprawa w toku, czekam na jakieś informacje...
KonradCzL

Postprzez dytruff » 16 lut 2014, o 20:32

Kolego, na co liczysz? Udaj się do jakiejś kancelarii adwokackiej w Częstochowie i pytaj.
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez KonradCzL » 23 lut 2014, o 14:12

Witam forumowiczów. Myślę, że kilka z was śledziło mój post i opiszę jak sprawa się już prawie zakończyła.
Dostałem od biura CK, ugodę na: 1500zł zniszczenie towaru, mega mi ulżyło jak się dowiedziałem, że nie będe musiał płacić kary. Zaciekawiła mnie jednak wysoka cena zniszczenia towaru, więc dowiedziałem się, że 1,5kg towaru można zniszczyć w okolicach 400zł.
Napisałem wniosek, że nie wiedziałem, że dostanę towar CK, również , że jestem bezrobotnym studentem bez stypendium itd.
Dostałem ponownie umowę z karą na 1000zł (pewnie sobie już wliczyli w kwotę jakąś kasę dla nich). Nie chciałem mieć problemów i się dalej kłócić, zapłaciłem kwotę, wysłałem skany umowy mailem i oryginał pocztą i czekam od nich na potwierdzenie. W umowie było także napisane, że za kolejne takie wybryki płacę 300euro KARY od zegarka.

WNIOSEK TAKI:
Jeśli zamawiacie PODRÓBKI przedmiotów dużych firm i je złapią na granicy NIE WYSYŁAJCIE IM POTWIERDZENIA.
Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich.
KonradCzL

Postprzez fake4r » 23 lut 2014, o 14:32

No szkoda że tak to się skończyło, bo według mnie była szansa całkowitego uniknięcia jakichkolwiek kar.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez bartazzz » 23 lut 2014, o 16:04

Dokładnie gdybyś się wyparl ,odesłali by

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez KonradCzL » 23 lut 2014, o 17:59

Moim zdaniem wtedy nie podesłali by sprawę do sądu, ponieważ nie zgodziłem się na ich UGODĘ.
KonradCzL

Postprzez fake4r » 23 lut 2014, o 18:26

Tak czy owak już po ptakach, ale jeżeli miałeś taką sytuację i na aukcji nie było wyraźnych znaków zastrzeżonych to raczej w 100% nie poniósł byś żadnej kary, ale sam się zgodziłeś na te warunki więc masz co chciałeś.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI