• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez miruk » 1 lut 2014, o 02:22

ELM to sama wtyczka jest malutka, przejdzie w grubszej kopercie, a mój by był wielkości tableta + kable (paczka 5kg), niby na nim nie ma żadnych napisów ani logo firmy produkującej takie rzeczy, ale kto wie co tam w UC mogą się w tym dopatrzyć
miruk

Telefon:: SGS2
ROM: Stock

Reklama

Postprzez marx » 1 lut 2014, o 02:49

eSbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

będziemy ci paczki posyłać.... z Chin ;-)
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez eSbe » 1 lut 2014, o 03:50

miruk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wydaje mi sie, ze gdyby tam siedzieli tacy specjalisci od sprzetu roznorodnego, to my POLACY nie zarobili bysmy na nich -takze, bez obaw ?mar

@marxx: ?
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: czajna

Postprzez KonradCzL » 1 lut 2014, o 16:34

Dalej szukam osoby, która była w podobnej sytuacji ! Proszę o kontakt !
KonradCzL

Telefon:: HTC

Postprzez qbus » 3 lut 2014, o 11:31

miruk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy ten interfejs jest nielegalny w Polsce? Czy ma jakiekolwiek znaki towarowe zastrzeżone w Europie?
Jeśli nie to zamawiaj spokojnie. Paczka będzie spora, więc na pewno "Zatrzymanie w cle" i 23% VAT + cło jeśli wartośc przekroczy odpowiedni pułap. To jedyne o co bym sie martwił.
qbus

Pochwały: 4
Telefon:: zte

Postprzez pająk38 » 4 lut 2014, o 00:12

40 sztuk nie wiem czy ktoś ci uwierzy że to na własny użytek , nie chcę Cię straszyć ale mogą zgłosić to do US - i będziesz miał jeszcze jeden problem.
Życzę ci abyś z tego wybrną bo sytuacja jest nieciekawa.
Chyba zostaje Ci tylko trzymać się wersji że na aukcji nie ma znaczka CK , i że nie wiedziałeś ale czy uwierzą , czy przedstawicie CK stwierdzą że jest okazja aby wyciągnąć parę tysi.
pająk38

Postprzez KonradCzL » 4 lut 2014, o 20:36

Nie chce kłamać, że to na własny użytek, będę bronił się tym, że w aukcji nie było nic podane o tym, że są to zegarki CK.
Dzwoniłem jeszcze raz do WER-Zabrze wytłumaczyć się tym, że na aukcji nie było nic podane o CK i byłem nieświadomy tego zakupu CK. dowiedziałem się, że prowadzi to agencja prawna Baker&MCKenzie.
Miła pani powiedziała mi, że za zniszczenie produktu na pewno będę musiał zapłacić. Sprawa odszkodowanie 2000-8000zł to mnie najbardziej boli i z tego chcę wybrnąć. Więc pani z którą rozmawiałem, uświadomiła mnie, ze są przypadki gdzie kara zostaje zminimalizowana do minimum lub całkiem odcięta, kiedy jest zła sytuacja rodzinna, potrzebuję dobrych argumentów. Chciałbym, żeby któryś użytkowników pomógł mi napisać prośbę/wniosek, aby nie płacić tego odszkodowania. Moje argumenty: jestem bezrobotny / student / nie pobieram żadnych stypendiów / nie miałem świadomości o zakupie zegarków CK / nie mam jak tego zapłacić. Przecież im pieniędzy nie wyczaruję :/

Na razie rzecznik spraw CK się jeszcze nie odezwał i nie mam pojęcia co mi powiedzą. Lecz chciałbym jak najlepiej napisać takie pismo, aby anulowali (nie wiem jak to nazwać) odszkodowanie CK.
KonradCzL

Postprzez mrergie » 4 lut 2014, o 23:07

Pokaż skąd kupiłeś, daj jakiś dowód - nic tam przecież o CK nie ma. Modeli zegarków są tysiące z czego wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych i ciężko je od siebie odróżnić. Zegarki to bardzo często nie są sprzętem mimo wszystko luksusowym na tyle, żeby dało się je poznać po samym wyglądzie. Spodobały ci się, uznałeś że będą się dobrze sprzedawać to kupiłeś je na handel.
A to że zostałeś oszukany przez sprzedającego i wysłał towar niezgodny z umową to już niestety twoj problem spowodowany przez chińczyka.
Prawnicy czy rzecznicy są też ludźmi, mimo wszystko nieraz idzie się z nimi dogadać, próbuj i rób co możesz ;-)

Inna sprawa jest taka, że twój problem zaczyna nabierać poważnych obrotów, i to takich w których na tym forum już chyba nie bardzo ktoś będzie mógł pomóc - chyba że mamy tutaj osoby zaznajomione z prawem ;-) Rozejrzyj się na forach prawnych, jest tego trochę, siedzą tam ludzie faktycznie obeznani z prawem i czasem można dostać od nich sensowną poradę i pomoc.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez fake4r » 4 lut 2014, o 23:10

To czy na własny użytek czy nie to już jest mało ważne i nie skupiaj się na tym.
Przedstaw sprawę jasno że zamawiałeś co innego, pokaż aukcję i na niej nie ma tych logo, więc nie możesz brać odpowiedzialności za to że ktoś Ci to wysłał. Dla mnie są to jasne dowody i nie powinieneś grosza zapłacić, jedynie niech odsyłają do sprzedawcy bo to nie jest Twoja wina że ktoś wysłał Ci rzeczy o których nie wiedziałeś.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ebola1972 » 4 lut 2014, o 23:16

Oj tam zaraz sprzedawać ;-) 8 marca sie zbliża, gentelman chciał być oryginalny i zamiast po kwiatku pięknym studentkom po zegarku sprezentować. W sumie cenowo prawie na to samo wychodzi :-)

I dobrze Ci koledzy radzą. Na zdjęciach nie ma logo CK. Nie mozesz odpowiadac ze sprzedawca Ci inny towar przysłał niż na zdjęciach. Gdyby było logo to co innego.
Nie znam sie za bardzo ale rozważyłbym wogóle odmowę przyjęcia przesyłki z uwagi na powyższe.

Wysłane z Xiaomi HongMi
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez KonradCzL » 5 lut 2014, o 00:03

Rozumiem was, że jesteście łaskawi i byście mi dali spokój etc. Niestety prawo jest inne i muszę się skupić na faktach. Ich nie obchodzi to, że na aukcji jest coś tam. Do mnie przyszło i to ja mam przeje****. :/

1) Będę musiał zapłacić jakieś firmie za koszt zniszczenia produktu = ok. 500zł
2) Muszę napisać WNIOSEK Z PROŚBĄ O TO ABYM NIE PŁACIŁ ODSZKODOWANIA
3) Proszę o pomoc w napisaniu WNIOSKU i jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę dalej o pilny kontakt !
KonradCzL

Postprzez dmxzor » 5 lut 2014, o 00:14

Ogólnie wniosek można wyciągnąć z tego taki, że jak zamawia się jakąś podróbkę i zatrzymują na cle, to sobie odpuścić odbieranie tego i zamówić ewentualnie kolejne / na kogoś innego.
dmxzor

Telefon:: Apple

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI