• Reklama

[PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [PROBLEM] Zatrzymanie paczki przez urząd celny

Postprzez hellhammer » 20 paź 2014, o 11:24

ambulance napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A tak mówia ze chicznycy to kretacze, a tutaj mamy przypadek jak to jest u nas. A potem sie dziwic czemu dany sprzedawca nei chce wysylac paczek do PL!. Ech szkoda gadac, jak juz cos kupujesz to licz sie z tym i wkalkuluj cło i vat ewentualne. Szkoda gadac.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Reklama

Postprzez ambulance » 20 paź 2014, o 11:48

Ale ja cło i Vat mogłabym bez problemu zapłacić. Nie sądziłam, że problem może być aż taki z urzędem celnym i konsekwencjami.

Zamawiałam pocztą polską.
ambulance

Telefon:: nokia

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 11:54

Ja nie bardzo wiem o jakich Ty konsekwencjach mówisz. Możesz jaśniej? Przecież tu jest mowa tylko o zapłaceniu Vatu i cła jeśli na te towary obowiązuje.

I drugie, skoro wysyłka była pocztą (chińską a nie polską, polska poczta dostarcza tylko końcowy odcinek) a nie DHL, to nie wiem dlaczego upierasz się przy tych gwarantowanych 23 dniach. Przecież to się odnosi do wysyłki kurierskiej. Przy wysyłce pocztą ten czas to 60 dni.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez ambulance » 20 paź 2014, o 12:04

Skąd mam więc wiedzieć czy urząd celny chce mi za te szczoteczki tylko naliczyć cło i vat, czy może założyć sprawę związaną ze ściąganiem produktów z chin niewiadomego pochodzenia.

Na aukcji której kupiłam, sprzedawca jako jedyną formę wysyłki miał DHL i gwarantowany czas dostawy 23 dni. Kiedy dokonałam zakupu dostałam od niego informację "hi friend i send via china air parcel". I tak paczka szła pocztą. Czy to jest podstawą do otwarcia sporu? Podkreślam, że to był mój pierwszy zakup i nie jestem aż tak rozeznana w obowiązujących prawach na aliexpres między kupującym a sprzedającym.
ambulance

Telefon:: nokia

Postprzez snajp » 20 paź 2014, o 12:06

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chyba mogą być konsekwencje. Towar ma znaki zastrzeżone Braun.
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 12:09

snajp napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Fakt, nie zauważyłem, że zamazane jest logo Brauna na zdjęciach (nawet nie na wszystkich). Z tym może być problem.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez blue_voyager » 20 paź 2014, o 12:11

ambulance napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zmiana rodzaju wysyłki jest podstawą do sporu i częściowej refundacji, raczej na pewno nie całkowitej.

Co do szczoteczek, to nie chodzi o niewiadome pochodzenie, ale jak kolega wyżej pisał o zastrzeżony znak towarowy. Najprawdopodobniej podrobiony.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez hellhammer » 20 paź 2014, o 12:13

snajp napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No ale to przeciez wiadome, że to podrobki i ze scigajac takie ilosci bedzie to bardzo prawdopodbne ze uc zatrzyma bo jednak duza paczka. no i nikt do uzytku wlasnego nie kupuje az tylu :) wiec na handel sprowadza, a to juz wiadomo ze scigane z urzedu. Wiec nie wiem czemu kupujaca odrazu nie wziela tego pod uwage! było kupic takie końcówki ale nie z logiem i wtedy nie byłby mowy o jakis podrobkach. A czy dhl czy chipa post akurat tutaj roznicy by nie bylo,
Moim autorka wiezdiala od samego poczatku ze jej takie cos grozi, ale liczyla na szzcescie ze przejdzie bez zatrzymania w uc. Dla mnie typowe krecenie teraz.

Do autorki, nie nie mozesz sie starac o zwrot kasy od sprzedawcy. Jedyna rada tak ze poprostu nei odebrac przsylki itp i niech to wroci do chin, lub zostanie zniszcznone, unikniesz przynajmniej kary.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez nodi32 » 14 sie 2015, o 14:11

No witam ;)
Zamówiłem dwie podróbki g-shock ów na stronie iOffer za niecałe 40 USD. Niestety paczka została zatrzymana przez UC i przyszedł list. I nie wiem co teraz robić, problem jest taki że na aukcji jest napisane Casio G-shock i model. Co robić w tej sytuacji? Wysyłać te potwierdzenia wraz ze skrinem z aukcji czy mogą być problemy w związku z tym że to podróby?
nodi32

Telefon:: Xperia z1
ROM: Stock

Postprzez szymi » 14 sie 2015, o 20:34

ja mam propozycję odnośnie tego tematu i paru innych, wypociny januszy biznesu którzy ściągają podróbki, albo towar w hurtowych ilościach posty powinny być od razu kasowane, ludzie nie macie godności, kupujesz za 200$ podróbki armaniego i przychodzisz na forum płakać że jak to przecież nigdzie nia napisane że podróbka, pomocy zróbcie coś, zaraz potem jakaś grażyna biznesu, nie kryjąc się że miała zamiar opchnąć szajs w postaci podróbek szczoteczek płacze i zarzeka się że ona uczciwa i w ogóle, to odda za przesyłkę bo by sumienie nie dawało spać, ale podrabiany towar nieświadomym osobom to już by sumienie by nie gryzło...
jeszcze raz apeluję do aminów i moderacji, wpisy od ściągających podróby i towar w ilościach hurtowych powinny być z automatu kasowane
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI