• Reklama

Żart od xiaomi czyli mi5c

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Żart od xiaomi czyli mi5c

Postprzez smietana » 23 mar 2017, o 07:35

Kolejne serwisy potwierdzily, na testach tragiczny trabsfer mi5s na zasiegu 3G. Takze radzd jak narazie zakupoic tylko tym, ktorzy siedza 99-100% czasu na necie 4G lub wifi. Jak ktos ma często 3G a korzysta z neta mobilnego, głeboko odradzam. Przynajmniej teraz, moze poprawią to przez ota albo nie, moze byc tak ze nigdy się to nie stanie. W sumie narazie to pierwsze stable na tym tel, pewbie jakies z alfa/beta teamu stable.
smietana
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: xiaomi

Reklama

Postprzez eSbe » 15 lip 2017, o 10:51

Czy ktos juz posiada ten telefon? Czy warto sie za nim rozgladac, czy lepiej wziac sprawdzonego cool1 ?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez tpawel » 15 lip 2017, o 11:11

Nie warto. Telefon nie jest bezproblemowy, do tego ograniczona ilość akcesoriów,można wydać wydać te 190$ lepiej
tpawel
VIP

Pochwały: 109
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez smietana » 4 wrz 2017, o 07:53

eSbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ja posiadam, ale czy warto Ci nie podpowiem :-) . Jestem bardzo zadowlony z zakupu, działa naprawdę dobrze, szczególnie na miui 9.
Telefon jak i na miui8 stable/dev miui9 dev działał i działa płynnie, bez żadnych przymuleń i zwiech.
Nie grzeje się, był z tym problem na jednym z pierwszych stable.
Nie polecam stable poniżej 8.1.13.0 gdzie to na 8.1.10.0 byl problem z prędkością po 3G. Na innych jest ok. Czyli w PL po odblokowaniu 5 mode( włączane w song assisntant) działa u nas 4G/3G/2G czyli Lte/H/E/G. Nie wiem czy telefon nie obsługuje czy poprostu nie wyświetla literki H+ zawsze H lub 4G. Transfer mimo to, jest naprawdę bardzo dobry. Używam tylko china dev miui, a tu masz np. Play to POL, T-mobile to Era itp :-) .
Transfer po 4G/3G i 2G jest znacznie lepszy niż na takim redmi4, mi max i mi4, po wifi jest to samo.
Nie gubi zasięgu, ma praktycznie wszędzie czasami lepszy niż te co wymieniłem a czasami gorszy.

Dzwięk i ekran super. Sam wygląd na żywo powala.
Aparat i filmy, w dzień są super, wieczorem w miarę ok, ale w nocy tragedia. Ale to dla mnie mało ważne. Jednak jeśli chcesz lepszy i to znacznie aparat to mi4,c, mi5, mi5s.
Nagrywa w 25fps. Nie posiada nfc i t2w.
Czytnik lini papilarnych działa bardzo dobrze.
Miui8 stable jest na 6.0, miui 8 dev na 7.1.2
Miui 9 dev na 7.1.2. Stable brak na razie.
Dzwięk po słuchawkach piękny na hybridach od xiaomi jak i senkach.
Telefon ma jednak minusy.
Bateria mała ale trzyma tak 8-10h na danych mobilnych i sot 4-5h. Ale jak zależy Ci na długim działaniu na baterii to odpuść ten model, bo poprostu bateria jest jak dla mnie zbyt mała, bo soc ma dobra optymalizacje i dobrze radzi sobie z poborem energii ale nie oszukujmy sie ekran fhd 5.15 cala, dane mobilne i system miui :-) i szybciej leci bateria.
Był jakis czas temu u mnie problem ze zrywaniem neta podczas scialągania pliku po 4G, czyli pobierasz leci max, net działa a tu nagle tranfser 0 a net lipa, wl/wyl tryb samolotyw i jest ok. Nie było to cały czas ale zdarzało się. Być może coś z nadajnikiem.
Ale juz tego błędu nie mam odkąd mam po urlopie miui9, ale nie wiem czy zmienili/naprawili nadajnik w okolicy mojej pracy, czy może dosłali jakieś profile na tel w playu, czy poprawiono coś w modemie w mi5c.
Widziałem na en.miui.com, że niektórzy mają zanik sygnału po rozmowie głosowej i dopiero po kilkunastu sekundach wskakuje. Ja nie mam tego problemu.
Telefon mało popularny w PL i poza granicami chin. Typowy model na rynek chiński a dokladnej pod jedną z sieci china mobile.
Pełna natywna obsluga tylko td-lte, u nas bez odbloku dziala tylko 2G, i co najdziwniejsze net na tym 2G jest dość szybki, powiem taki jak 3G na mi4 i redmi 4 :-)
Po odbloku mamy penta band i nasze fdd-lte, ale nie wiem czy jest pełne pokrycie bandów.

Jest Fc podczas sprawdzania wersji po kodzie 6484 w języku angielskim a w chinskim jest ok. Watpie aby to naprawili.

Począwszy od 2 ostatnich tygodniowych miui8 dev i wszystkie miui9 dev jest problem z zoomowaniem video w fb i apce yt. Wczesniej wszystko było ok. Coś popsuli, a przecież oni nie używają gapps i fb i yt, więc błąd może zostać już na zawsze. Polega on na tym, odpalasz filmik, kilkanascie sekund leci normalnie a potem nastćpuje zoom i widzisz tylko cześć filmu powiekszoną. Nie wystepuje to jedynie na 240/360/480/ powyzej juz tak, najgorzej jest na 1080p.

Jeśli jesteś w beta teamie to aby zrobić beta feedback vote musisz przełączyć się na język chiński aby zagłosować.
Ale to raczej Cie nie interesuje.

Kody ussd na china miui dev ani stable nie działają, więc szybko nie sprawdzisz ile masz na koncie jeszcze kasy itp.

Brak tak naprawdę customów jeśli ktoś lubi. Jest tylko xiaomi.eu oraz multirom jakiś od ruskich. Ale jak długo? Nie wiadomo, a tylko tu mamy język PL itp.
Globala nie ma i na 99% nie będzie. Global teraz to tzw fake rom, brak ota, błedy i słabe 3G no i możliwe trojany itp.

Twrp działa z customami super z china miui trzeba wgrać plik fix verifity aby twrp zostało, bo inaczej konfiguruje od nowa i wywala twrp zastępujęc je mi recovery a i szyfrowanie wtedy wraca.

Gapps działają bez problemu.

Nie wiem jak jest na xiaomi.eu z nazwami polskich sieci, ale mi się wydaje, że poprawnie się na tych romach pokazuje.
Ussd takze nie wiem, ale być może działają na xiaomi.eu
Fc w version info w 6484 także na xiaomi.eu.
Problemy z netem, słyszałem, że także się zdarzają i na xiaomi.eu

Także musisz dokładnie przemyślec czy warto, ja nie żaluję, ale Ty możesz.
Może czasem warto wybrać coś innego jak napisał @tpawel.
Nie bierz tylko pod uwagę wypowiedzi osób które nie mają tego telefonu lub udają, że mieli styczność z nim, bo już nie raz czytałem głupoty, że bateria padła w 2-3h, że brak 4G, tylko 3G jest, albo że tylko 4G a brak 3G :-) .
Używam już telefon spory czas, i na wsiach, na trasie, w miastach i telefon nie ma problemu z zasięgiem i przełączaniem między nadajnikami np w roamingu krajowym działa i z plusa, orange i t-mobile. Oczywiście tam max 3G mam ale to już zależne od sieci a nie od tel. W play mam 4G/3G i 2G. Czy to w miastach czy na wsi. Tam gdzie jest nadajnik i łapię go zasięgiem to mam 4G bez problemu.
Chcesz zobaczyć transfery i potwierdzenie wszystkiego co napisałem to zapraszam na en.miui.com
Bo juz padałem ze śmiechu nie raz jak czytam wypowiedzi na miuipolska że np telefon muli, zwiesza się, wywala apki :-) lub ze w centrum wawy nie ma 4G :-) haha, a często wypowiedzi osób które nawet na oczy go nie widziały.
A jeszcze jedno dodam, ze to chyba jedyny telefon xiaomi, gdzie mi apek i w miui8 i 9 nie wywala, nie zamyka a w jedynym nim nie mam zaklódkowanych apek i wrzuconych do autostartu, na mi4,redmi4, redmi note2, redmi 3, mi max mam kilka takich, które bez tych zabiegów wywala.

A no i nie wiem jakbym włączył tryb rozbudowany oszczędzania baterii czy nie lepszy byłby czas działania na 1 ładowaniu i sot.

Aha gps łapie szybko fixa i jest dokładny, używam yanosika i google maps.

Co do akcesorii, to ja nie używam zbyt wiele, mam znakomity case msvii chropowaty, mam silikonowe etui, mam kilka szkieł i folli.
Niestety telefon mimo, że piękny, jest bardzo cienki i śliski, a to dzięki metalowej obudowie.
Nie ma może takiego wyboru jak do popularnych modeli, ale czy to ważne? Kto co woli tak naprawdę.
Mam nadzieję, że przybliżyłem trochę prawde o tym telefonie a nie pseudo porady osób ktore niby miałg w reku 2-3 sztuki :-)

Na koniec jeden dodatkowy plus tego telefonu. Podczas miflash jak wyskoczy nam error np z modemem lub np przypadkowo wyciągniemy kabel usb, to wystarczy zamknąć xiaomiflash ( polecam miflash 2016.12.14.1, chyba jeden z lepszych jaki miałem, ma też stery do mi5c) telefon zrestartować ponownie do fastboot podłączyć i odpalić xiaomoflash, poprawnie skonfigurować i sflashować ponownie. Czasem jak dalej nie dzie to warto zrestartowac też pc lub zmieniż port usb lub fastboot rom zmienić ze stable na dev.
Sam na próbe wyciągnołem w połowie flashowania kabel usb specjalnie aby sprawdzić.

A czemu o tym wspominam? Bo to chyba jedyny telefon od xiaomi, gdzie mimo errora lub przerwy w flashu można dalej go flashować w fastboot, inne telefony wpadają w bootloopy i trzeba edl lub kombinować, tu wystarczy ponowny flash w fastboot.

Jednynie nie polecam wgrania romu z innego modelu, bo nawet po ponownym flashu w fastboot może poprostu nie wstać, ale to raczej każdy telefon ma takie ryzyko.

W tym telefonie jest także testpoint.

Telefony mi5c przeważnie przychodzą z syfmiui/fake rom Global stable 8.1.10.0.0 lub 8.2.6.0 czy jakoś tak. Ja kupująć poprosiłem o to aby zostawiono oficjalny rom china stable i z takim przyszedł. Jeden z pierwszych.
Pamiętaj, aby nie próbować odbloku btl na fake romie. Poprostu, gdy jesteć pewien, że to fake rom zrób flash za pomocą miflasha z oficjalnym fastboot romem najlepiej china dev z clean_all.
Po skonfigurowaniu odblokuj na wszelki wypadek btl dopiero.

No i już niedługo ma wyjść 2 wersja proca Xiaomi :-) może się skuszę ponownie. To naprawdę dobre procki i telefony, oby była premiera pod koniec 2018 i już z obsługą fdd a nie dedyk pod china mobile i td.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY

Postprzez alniukai » 3 paź 2017, o 19:55

Długo używałem 4c. 5c był naturalnym wyborem. Niestety jednak z zasięgiem internetu jest tragedia, mimo 5 mode włączonego. Czasami w ogóle znika mia zasięg w miejscach gdzie 4c nie miał żadnych problemów. Sprawdzałem na sofcie xiaomi.eu oraz miglobe, bez większych różnic.

Poza tym telefon OK, dużo szybszy i ładniejszy od 4c. Lepszy wyświetlacz.
alniukai

Telefon:: samsung
ROM: 5.1

Postprzez eSbe » 3 paź 2017, o 20:59

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ja posiadam, ale czy warto Ci nie podpowiem :-) . Jestem bardzo zadowlony z zakupu, działa naprawdę dobrze, szczególnie na miui 9....

Pozwol, ze nie bede cytowal calego posta, bo kazdy go moze przeczytac.
Dziekuje Ci za odpowiedz. Kupilem juz kilka tygodni temu cool1 4/64, bo Zona ma juz rok wersje 3/32. Myslalem, ze w mi5c aparat bedzie conajmniej taki dobry jak w moim starym mi4c.

Moze kiedys mi5s...
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez smietana » 3 paź 2017, o 21:08

eSbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ja posiadam, ale czy warto Ci nie podpowiem :-) . Jestem bardzo zadowlony z zakupu, działa naprawdę dobrze, szczególnie na miui 9....

Pozwol, ze nie bede cytowal calego posta, bo kazdy go moze przeczytac.
Dziekuje Ci za odpowiedz. Kupilem juz kilka tygodni temu cool1 4/64, bo Zona ma juz rok wersje 3/32. Myslalem, ze w mi5c aparat bedzie conajmniej taki dobry jak w moim starym mi4c.

Moze kiedys mi5s...
A to nie nie, mi4c bije o głowe aparat mi5c.
smietana
AKTYWNY

Postprzez paulus » 8 paź 2017, o 12:30

Własnie dostałem z Chin mi 5c. MIUI Global 8.5 (stabilna) 8.5.3.0.0 (NCJCNED). Nie działają kody ussd (mmi). Reszta działa. Czy jest jakiś sposób by je uruchomić?
paulus

Telefon:: Mi 5c, honor 7 lt

Postprzez markus70 » 8 paź 2017, o 12:44

@up
Niech mnie ktoś poprawi, ale literki CN oznaczają chiński rom, a nie żadnego globala

Wysłane z mojego aktualnego telefonu..
markus70
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez smietana » 8 paź 2017, o 13:55

paulus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz fake Global Rom, pod ten telefon nigdy nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie romu Global podobnie jak na Mi4c, Redmi2A itp.
Mi5C to telefon typowo na rynek Chiński a dokładniej pod China Mobile(jedna z sieci w Chinach) posiada pełną obslugę tylko 2G i TD-LTE, a FDD-LTE (czyli ta u nas) tylko po odbloku w Song Assistant i tu także nikt nie gwarantuje, że będzie pełna obsługa pasm,bandów i że nie będziesz miał problemów. Zanim kupiłeś było poczytać, opisy, recenzje itp.

Jedyny oficjalny rom Miui to China Miui w wersji stable(stabilna) i developer(beta). Z tych dwóch polecam dev.
Jedyne custom romy to obecnie tylko 2 i to oparte o miui china czyli xiaomi.eu/miuipolska oraz multirom. Z tych 2 polecam xiaomi.eu.
China romy, posiadają tylko 5 języków w tym 2 China (uproszczony i tradycyjny), angielski. Nie posiada języka PL. Nie posiada Google Play Store, font nie ma polskich znaków jak ę, ł itp.
Jednak 98% chińskich apek da się odinstalować i wyłączyć, sklep Play da się zainstalować, font także, język angielski, Posiada Ota, posiadając root, da się podmienić apkę mms.apk z xkaomi.eu i mieć rotację, ikony i widgety, ktore są inne w xiaomi.eu także się da przenieśc
Sam używam China Dev rom.
Nie trzeba odblokowywać btl, chyba, że chcemy przejść ze stable na dev i odwrotnie. Root jest z panelu sterowania.
Safetynet jest tylko na wersji stable i bez root.
Polecam jednak wersję dev i odblokowany btl, aby w razie problemu np hardbricka móc sflashować telefon w fastboot.

Twrp działa z china miui ale, trzeba mieć odblokowany btl, trzeba zrobić format data a potem zainstalować verifity fix, inaczej wraca mi recovery i szyfrowanie.
Jednak ja używam stockowego recovery.

Xiaomi.eu posiada gappsy, nie posiada apek Chińskich, posiada rotację w aplikacji mms.apk, ma język PL. Lokalizacja też PL.
Twrp nie trzeba instalować verifity fix. Wystarczy odblokować btl, wgrać za pomocą komend fastbolt twrp, format data spod twrp(aby usunac szyfrowanie i żeby Twrp widziało pliki na telefonie w tym rom, mi recovery widzi a twrp nie), reboot to recovery, wrzucić rom xiaomi.eu na tel i zainstalować.
Safety net, jest też na wersjach beta, bo podmienili pliki od skanera palca z wersji stable.
Xiaomi.eu od niedawna ma Ota, ale pobiera pełny rom a instalacja jest przez twrp i trwa dłużej, na china są małe paczki ota i full romy(pobrać można przez updater lub manualnie ze strony miui) a instalacja przez mi recovery i znacznie szybciej instaluje.

Ty masz fake global rom, czyli masz scrackowany btl, zrób flash za pomocą xiaomiflash 2017 lub 2016.12.14.1 z telefonem w trybie fastboot z romem last china developer fastboot rom. Odblokuj btl za pomocą mi unlocker 2. I albo zostań na china albo zainstaluj xiaomi.eu. Pamiętaj aby nie próbować odblokowywac btl na fake globalu, jest to scracowany btl i bez problemu miflashem wgrasz, oficjalny rom miui china, potem zlozenie prosby o odblok btl i czekanie na sms ze zgoda( o ile tego już nie zrobiłeł), po otrzymaniu zgody, włączamy opcję developerskie, robimy tam w opjach oem unlock powiązanie z kontem xiaomi, czekamy od tego momentu 72h, po 72h za pomoca mi unlock odblokowujemy btl.

Minusy tego fake global rom, brak ota, możliwe problemy z internetem 3G lub 4G, FC aplikacji różnych, możliwe trojany i malware.

Ussd code nie działa na China Miui ani stable ani na dev. Na xiaomi.eu nie wiem ale raczej też nie.
Nazwy na china sieci to np. POL - Play, Era - T-Mobile etc
Na 2 ostaynich wersjach miui 8(dev) i wszystkich miui 9 jest problem z "zoomingiem" części materiału wideo na fb, yt, czyli w rozdziałkach wyżej jak 480p powiększa pewną część filmu co ubiemożliwia oglądanie. Na xiaomi.eu nie wiem.
Na romach China stable do wersji 8.1.10.0 włacznie jest problem z 3G, transfer jak 2G, tak samo jak na fake global rom 8.1.10.0.0.
Na romach miui stable nowszych i na wersjach dev możesz mieć problem z utratą połączenia z netem(mimo, że niby masz połącznie) na 4G i Wifi. Transfery są bardzo dobre.

Internet 3G i 4G dopiero po przełączeniu z 3 mode na 5 mode w song assistant, save i restart telefonu. Inaczej mamy tylko 2G.
Telefon posiada domyślnie tylko pełną obsługł i wszystkie bandy 2G czyli Gsm, reszta dopiero pod odbloku Penta Band co opisałem wyżej.

Oznaczenia dev China Beta np 7.9.21 czyli 7 rok 2017, 9 - wrzesień, 21 dzień.
China stable 8.1.10.0 8 to wersja Miui, reszte liczb możesz sprawdzić w poradnikach na en.miui.com i mi.com
Oznaczenie literami tylko w stable
NCJCNED
N- wersja androida czli tu 7.0
CJ - model
CN- China
MI- Global

W sumie to i tak to oznaczenie jest mi obojętne, bo po pierwsze wiem co wgrwam a po drugie, że nie używam stable, wolę dev. Jednak abyś Ty wiedział lepiej co masz i co się z czym jje, polecam lektury na oficjalnym forum miui. Bo jak mogłem coś pomieszać w tych ozmaczeniach.

Jest także błąd podczas sprawdzania danych w menu serwisowym o opprogramowaniu, na języku angirlskim jest FC, na chińskim nie ma FC, da się sprawdzić.

Ja osobiście siędzę na China romach, bo wedlug mnir zawierają mniej błedów niż taki custom xiaomi.eu. Oczywiście, można się ze mna nie zgodzić. Najlepiej przetestować samemu oba romy np po tygodniu i samemu wydać ocenę i wybrać pod nas.

markus70 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadza się.

Pochwały przyznane za posta: 2
smietana
AKTYWNY

Postprzez smietana » 8 paź 2017, o 21:40

Nie mogę edytować już swojego poprzedniego posta, a mam jeszcze do dodania, więc piszę post pod postem, i tak temat nie ma popularności więc w niczym to nie przeszkodzi, a jak coś to moderator niech połączy wypowiedzi.
Edit.
Na xiaomi.eu bug z zoomem na fb i yt też jest.

No i tak bo wiele razy widzę pytania , że ktoś ma stable 8.5 np i nie dostaje update do miui9.
China stable na wszystkie modele jest narazie tylko 8.5 np na mi5c 8.5.4.0
Miui 9 jest dalej w fazie beta czyli dev i jest na wszystkie modele.
Global Miui 9 jest tylko także w wersji developer ale ten akurat nie na każde modele, są takie jak mi5c co nie mają wcale globala ale są takie co jeszcze nie dostały miui9 global dev i mają tylko miui 8 dev.

Tak czy tak jeśli ktoś ma stable 8.5 a chce w obecnej chwili Miui 9 to musi zrobić flash za pomocą miflasha na china dev lub global dev i wtedy będzie ota miui9.

Jak miui9 uzyska status stable to wyjdzie ota miui 9 w wersji stable, więc wiele czekających dostanie nowe miui. Stable jednak wydawane są rzadko, a dev co piątek( w sumie od poniedziałku do czwartku wydawane są close beta w teamie - wersje nightly, czwartkowy nightly staje się wersję weekly, która wydawana jest publicznie w piątek, wersje close alfa wydawane są od pobiedziałku do piątku)

A co do innych customów na mi5c na obecną chwile nie ma RR i Aosp i watpie aby wyszły, nie jest to popularny model poza chinami a i źródła nie zostały udostępnione, a przypominam soc Xiaomi.

Autor postu otrzymał pochwałę
smietana
AKTYWNY

Poprzednia strona

Powrót do Xiaomi