• Reklama

Zamówienie zostało zamrożone

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zamówienie zostało zamrożone

Postprzez Lukaszr0 » 4 gru 2014, o 15:53

Witam,

Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem ? Mianowicie zamówiłem kurtkę Diesla na aliexpess, oferta od początku wydawała się podejrzana - bardzo niska cena ~11$, sprzedawca bez feedbacków. Jednak ze względu na dużą ilość zamówień skusiłem się na zakup (w końcu to tylko 11$). Po 2 dniach dostałem od sprzedawcy nr listu przewozowego (nie znajduje go na stronie trackingowej - być może dlatego że został zarejestrowany 1/2 grudnia). Wczoraj dostałem maila od aliexperss o następującej treści.

Your order 64892768941311 has been frozen due to suspicious seller activity

Dear Lxxx Xxxx
You order is currently frozen, due to the sellers suspicious trading activities.
We have suspended this seller’s account because we have detected unsafe trading activities. We have therefore requested the seller to provide sufficient evidence, such as shipping documents and certificates which they must provide within 3 business days (not calendar days).

If the seller fails to provide any evidence within 3 business days, we will issue you with a full refund. In the event the seller does provide evidence, it could take about 15 business days for the case to be resolved.

We apologize for this inconvenience. At AliExpress, we are committed and always taking steps in improving our customers shopping experience and to the protection of both the buyer’s and seller’s interests.

Your understanding and cooperation are highly appreciated.

Wnioskuje więc, że skończy się na zwrocie środków. Czy ktoś miał podobne doświadczenie? W jakiej formie środki są zwracane? Płaciłem kartą przedpłaconą w PLN nie posiadam konta walutowego.
Lukaszr0

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Zamówienie zostało zamrożone

Postprzez hellhammer » 4 gru 2014, o 16:55

Tak bedzie tak jak podejrzeasz, z racji tego ze handlowal on podrobkami zamkneli jego konto a pieniadze zostana zwrocone za towar.
A co do kupiwania, co z tego ze tyle osob kupil? Kazdy pomyslal tak jak Ty. 11$ mało ale po co wydawac na darmo kase? Na tym polega ludzka naiwnosc, tyle mu osob wierzy to pewnie nie klamie i tak jest jak mowi i tak wlasnie zawiazuja sie sekty :D
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez blue_voyager » 4 gru 2014, o 17:22

Mnie zastanawia tylko jedno: czy widząc taką kurtkę na Allegro za 30 zł u sprzedawcy bez nawet jednego komentarza zdecydowałbyś się na zakup? Pewnie nie, więc co powoduje, że kupujesz coś takiego w Chinach???
Dostaniesz zwrot na kartę, oczywiście stracisz na przewalutowaniu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez Lukaszr0 » 5 gru 2014, o 11:45

Kupiłem bo w Chinach wszystko jest możliwe :) Widziałem, że inne kurtki - no name po tyle chodzą.
Lukaszr0

Telefon:: Nokia

Postprzez blue_voyager » 5 gru 2014, o 11:54

A to Ci się tylko tak wydaje. Nikt nie daje nic za darmo. Jeśli cena jest podejrzanie niska, są dwie możliwości - dostajesz gó...o nie mające nic wspólnego z tym co było na aukcji, albo nie dostajesz nic, bo sprzedawca nie wyśle zamówienia licząc na to, że przegapisz termin ochrony kupującego i on dostanie kasę. Tertium non datur.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez hellhammer » 5 gru 2014, o 12:19

Lukaszr0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Naiwny jestes :D
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI