• Reklama

Zakupy na DX.com i VolumeRate.com

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakupy na DX.com i VolumeRate.com

Postprzez mgcompany » 21 mar 2017, o 19:41

Interesuje mnie zakup telefonu na dx.com, konkretnie ten model Asusa Zenfone 3 - http://www.dx.com/p/asus-zenfone-3-ze55 ... NE41z9w6Ul
Jest tam opcja direct i do wyboru Chiny oraz UE, jak klikam na UE, to przenosi mnie na stronę http://www.volumerate.com/product/asus- ... detailinfo gdzie widnieje informacja o wysyłce z Honk Kongu.
Na stronie DX widnieje też informacja
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po kliknięciu na numer z odnośnikiem przerzuca mnie na wcześniej wspomnianą stronę VR.

Pytanie brzmi, czy korzystał ktoś z tego sklepu i czy czymś się różnią te dwie strony? Czy ktoś doświadczony wie o ubezpieczeniu od VAT w tym sklepie? Podobno do 40$ zwracają, prawda to i czy działa?
W którym miejscu na ich stronie można zadać pytanie odnośnie produktu, bo szukałem, ale nie znalazłem?
mgcompany

Pochwały: 1

Reklama

Re: Zakupy na DX.com i VolumeRate.com

Postprzez clorox » 21 mar 2017, o 20:05

Sklep sprawdzony. Istnieje bardzo długo. Robiłem tam zakupy na długo przed ekspansją Aliexpress. Jeżeli chodzi o twoje pytania to zajrzyj do faq: http://cs.dx.com/FAQ/Detail/402. Pytanie odnośnie produktu zadaje się zakładając ticket do supportu. Odnośnie ubezpieczenia od VAT to nie korzystałem, ale dx jest solidna firmą i raczej nie będzie problemów ze zwrotem opłat jak paczka wpadnie. Zresztą w FAQ jest opisane.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez TediPower » 21 mar 2017, o 20:06

Miałem zakup do 30€ u nich niby EU ale naprawdę szło z Chin nie pamiętam teraz ale wyrobili się jakoś w niecałe 2 tyg.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003

Autor postu otrzymał pochwałę
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez clorox » 21 mar 2017, o 20:14

Jest wyraźnie napisane w FAQ:
Q: Do you have warehouse in EU?
A: There is no EU Warehouse, we send EU Direct goods from world factory to EU (27 countries), and have cooperation with Post NL to make faster delivery.
All orders are shipped from China , not Europe.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 68

Postprzez mgcompany » 21 mar 2017, o 23:19

Ok, dziękuję za odpowiedzi. Chcę im zadać pytanie odnośnie Asusa, bo piszą w dodatkowych informacjach o wersjach na różne rynki i który jest dostępny w tej cenie. W Polsce nie znalazłem tego modelu, jest jedynie ZE520KL z ekranem 5.2". Aktualnie kurs $ dolara jest całkiem przystępny, więc za te pieniądze chyba warto, a może jeszcze uda się wykorzystać jakiś cashback.
mgcompany

Postprzez Flyagaric » 22 mar 2017, o 14:38

Za takie pieniądze, to chyba lepiej kupić u nas, nawet pomimo mniejszej pamięci. Dostaniesz dobrą lokalną gwarancję.
Kupując wersję specyficzną dla rynku CN, narażasz się na problemy, jak np. brak wsparcia naszych pasm, krzaczki i problemy z google apps, etc. Altenratywne ROMy będą raczej dla modelu EU.
Rozeznaj najpierw temat dokładnie, żeby się nie okazało, ze kupisz sobie drogą elektroniczną ramkę do zdjęć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 74

Postprzez mgcompany » 26 mar 2017, o 17:07

No własnie problem jest z dostępnymi wersjami tego telefonu, bo okazuje się, że są 4 lub 5 (Z012D, Z012DA, Z012DB, Z012DC i Z012DE), każda na inny rynek. Wersja na rynek europejski, to Z012DA, które jest też na TW i JP (a w Polsce nie ma w sprzedaży z ekranem 5.5"). Problem jest taki, że nie widzę jej nigdzie na sprzedaż, wszędzie są CN i US. Już mnie to wku... denerwuje, bo jest idealny dla mnie, ale jak zwykle nie ma go w sprzedaży, bądź cena przekracza znacząco budżet.
O ile nie powinno być problemów z działaniem innych wersji w Polsce, to nie mają obsługi 800 MHz i nie wiadomo jak z aktualizacjami dla nich, a chyba nie ma dla niego alternatywnego recovery, w dodatku bootloader jest zablokowany.
mgcompany

Postprzez becki » 24 maja 2017, o 21:12

Od jakiegoś czasu nie mogę wejść na stronę volumerate.com też macie taki problem czy to tylko u mnie?
Oddam Silikonowy pokrowiec do THL t6 pro
becki

Postprzez Gravis » 24 maja 2017, o 21:18

Właśnie wszedłem bez problemu.
Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 31

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI