• Reklama

Zakupy coraz mniej opłacalne

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Zakupy coraz mniej opłacalne

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 10:45

Mam na YT subskrupcję dziewczyny, która mieszka w Chinach. Generalnie, jej konkluzja była taka, że na Ali nie kupiłaby w życiu kosmetyków, ani żadnych rzeczy związanych z higieną osobistą, bo nie wyobrażamy sobie w jakich warunkach są one często produkowane i w najlepszym razie czeka nas uczulenie. To mi się wydaja całkiem logiczne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez Alyaa » 13 wrz 2017, o 12:04

Ja kupuję chińskie perfumy u stacjonarnego Chińczyka - czyli takie jak np na Ali. Nie uczulają, dłużej pachną niż te tanie od nas. Cena przeważnie do 30zł. Obstawiam, że na Ali będą kilka zł tańsze.
Alyaa

Pochwały: 6
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez sonic » 13 wrz 2017, o 12:15

Ja ostatnio uległem impulsowi i kupiłem masę niepotrzebnych rzeczy na WISHu, chyba powinienem się leczyć, ale faktycznie ostatnio częściej kupuje w chiońskich sklepach niż na ali
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez clorox » 13 wrz 2017, o 12:44

BG dał na urodziny czadu z cenami szczególnie w ostatnich paru godzinach. Miałem nic nie kupować, ale nie dałem rady. :-P
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 15:45

Alyaa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To, że raz trafisz ok, nie gwarantuje wcale, że następnym razem też będą. To, ze nie uczulają ciebie, nie znaczy, że innych nie uczulą. Właśnie na tym polega ryzyko, że u nich nie ma żadnej powtarzalności, a produkty mogą pochodzić za każdym razem od innych dostawców. Głównie takich, którzy nie testują w żaden sposób swoich produktów - liczenie na to, to naiwność. Bardzo często są produkowane w stodołowych, żeby nie powiedzieć oborowych warunkach.
Jeśli godzisz się na takie ryzyko, to ok, ale uważam, że skoro sama nie jesteś do końca świadoma konsekwencji, to nie powinnaś ich polecać innym jako bezpieczne.
Zalecam daleko idącą ostrożność.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Alyaa » 13 wrz 2017, o 16:35

No fakt - kupowanie w pl sklepach mnie przed tym chroni. Pracowałam w takiej polskiej firmie :) Wierz mi to z Ali to są super produkty w porównaniu z tym co tam sprzedają... Renomowany butik ^^ Ja sobie chwalę chińskie kosmetyki. Z "polskimi" miałam problemy - przykładem może być zmywacz do lakieru do paznokci - bezacetonowy, niby łagodny - palce poparzone. Mąż go do czyszczenia po malowaniu wziął - te całe ręce oparzone. Polski sklep, polski produkt, niby atesty.

Ale lepiej chyba wrócić do tematu wątku, bo to już offtop.
Alyaa

Pochwały: 6
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez inkuś » 13 wrz 2017, o 17:09

Też mi się wydaje, że parę lat temu było znacznie taniej.
Tak apropos kosmetyków lub akcesoriów beauty, ja kiedyś zakupiłam sztuczne rzęsy, przyszły tak sztuczne :-D że wyglądały jak od lalki, serio, te nasze polskie chociaż próbują udawać naturalne. Były z 8 razy tańsze, niż u nas. Wiele kosmetyków jest 10 razy tańszych, ale ja się akurat boję kosmetyków z Chin.
inkuś

Telefon:: HUAWEI
ROM: P10

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 20:20

@Alyaa
Jesteś uparta - powtórzę więc prosto jak się da: towar, który same sprowadzacie nie podlega sprawdzeniu instytucji jak inspekcja handlowa, sanepid, itd. Tam nawet wielkim koncernom zdarza się skażać produkty spożywcze na ogromną skalę, a w nich kontrola jakości działa. Natomiast producent w chińskiej stodole ma świadomość, że naiwna panienka z Polski raczej mu nic nie zrobi i produkuje tak, żeby było tanio, a nie bezpiecznie.
Ktoś kto sprowadza z Chin, na nasz rynek większe partie towaru, odpowiada za jego jakość i musi go zbadać. Drobni, indywidualni importerzy - jak my - dostają towar zupełnie nie sprawdzony i pochodzący od zupełnie przygodnych dostawców.
Rzewna historyjka o zmywaczu do paznokci świadczy tylko o tym, że masz niski próg tolerancji, bo w PL z takich przypadków wyciąga się konsekwencje.

Jak pisałem - to, że do tej pory ci się udawało, to za mało, żeby ręczyć za miliony produktów jakie przewijają się przez Ali. Lubisz - kupuj, ale nie dorabiaj sobie argumentów na usprawiedliwianie siebie. Miej w pamięci co napisałem, zanim polecisz komuś, kto może ci to potem wypomnieć.
Ja już nie będę do tematu wracał - każdy ma własny rozum. EoT.
Flyagaric
VIP

Postprzez xany » 13 wrz 2017, o 21:10

Przecież wiadomo, że z prosto z Ali nie kupuje się czegoś bo na pewno będzie lepsze niż polskie sprawdzone,tylko do testów.. nikt chyba nie wysyła jeszcze bomby ani trucizny więc bez obaw można kupować, kwestia odpowiedniego i bezpiecznego użycia.
Naprawa chińskich telefonów
http://olx.pl/oferta/naprawa-telefonow- ... hi8LH.html
Aktualnie użytkuję Cool1 :)
xany

Pochwały: 3
Telefon:: Leeco Cool1

Postprzez Flyagaric » 13 wrz 2017, o 21:19

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bomby nie, ale co do trucizny, jak najbardziej można się spodziewać - wysypki i uczulenia, to nie jest rzadkość. Wystarczy czytać komentarze na Ali.
A przecież nawet sprawdzony sprzedawca nie ma cały czas towaru od tego samego dostawcy. Następna partia będzie pochodziła od zupełnie innego.
Przypominam o podłej jakości mleka krowiego w Chinach. Chińczycy go prawie nie kupują, bo po co ryzykować - kupują sojowe, bo jest bezpieczniej. Przypomnę o aferze ze skażonym dioxynami mleku w proszku dla niemowląt - zatrucia na masową skalę. Niektórzy naprawdę są naiwni - powtarzam: bierzcie na własną odpowiedzialność, a nie piszecie, że cyt. "można kupować". Można, jak jesteś gotów testować na sobie!
Dobra EoT, bo mam dość - niefrasobliwość to wasza prywatna rzecz, ale polecanie takiego podejścia innym, to całkiem inna sprawa.
Flyagaric
VIP

Poprzednia strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić