Zakup z EU-4 a reklamacja

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup z EU-4 a reklamacja

Postprzez punisher999 » 29 lis 2017, o 10:15

Witam.
Kupiłem telefon na gearbest z polskiego magazynu EU-4 czyli teoretycznie vat cło opłacił gearbest. Muszę go wysłać do chin i nie wiem czy jak będzie wracał to celny przepuści. Czy muszę zgłosić taką wysyłkę do celnego?
punisher999

Telefon:: huwaei

Reklama

Re: Zakup z EU-4 a reklamacja

Postprzez akir » 29 lis 2017, o 15:29

Zgłoszenie tego kosztuje więcej niż jak przywala ci VAT. Jak będzie wracać to jest duża szansa że trafi na celny.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
akir
AKTYWNY

Pochwały: 13
Telefon:: huwawei

Postprzez 40rozbojnik » 29 lis 2017, o 20:29

Z magazynu EU znaczy tyle, że był przemycany do Europy do firmy słupa na którą jest wynajęty magazyn. A opłacanie Vatu to bajki. Najprawdopodobniej. Jeśli nie to z pewnością sklep udostępni dokumenty :P

Autor postu otrzymał pochwałę
40rozbojnik

Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Postprzez akir » 29 lis 2017, o 20:39

Opłacony VAT hehe

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY

Pochwały: 13