• Reklama

Zakup dwóch telefonów z jednego sklepu a VAT?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zakup dwóch telefonów z jednego sklepu a VAT?

Postprzez mihi97 » 22 mar 2016, o 18:59

Zamierzam kupić 2x Xiaomi mi4 z http://www.everbuying.net/product818456.html . Czy jak poprostu kupie z jednego konta to nie zwiększy to ryzyka zapłacenia VAT-u? Jak najlepiej to zrobić, żeby to ryzyko zminimalizować? Szukałem na forum ale takiej sytuacji nie spotkałem a zamierzam dziś zamawiać, więc sprawa dość pilna. Z góry dzięki za odpowiedź.
mihi97

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Zakup dwóch telefonów z jednego sklepu a VAT?

Postprzez jan1994 » 22 mar 2016, o 19:02

Kupuj w ten sposób, aby każdy telefon przyszedł w oddzielnej paczce.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez mihi97 » 22 mar 2016, o 19:07

Czyli np jeden dziś, drugi jutro? Ktoś radził mi w ogóle z dwóch kont na inne adresy ale podobno to nie ma sensu?
mihi97

Postprzez tpawel » 22 mar 2016, o 19:09

Na pewno dwa oddzielne przelewy, ja osobiście jednak poczekałbym aż ten jeden wyslą
tpawel
VIP

Pochwały: 84
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez mihi97 » 22 mar 2016, o 19:11

A patent z dwoma kontami ma sens?

Shipping method
Available Shipping Methods Shipping Cost (based on weight:0.5 kg)
Flat Rate Shipping save 18% ........................................................................................
Delivery Estimates: 7 - 25 business days to major destinations (does not include processing time).
Tracking number + USD 0.00
0.00 USD
Expedited Shipping save 35% ........................................................................................
Delivery Estimates: 3 - 7 business days to major destinations (does not include processing time).
1.99 USD
Add Shipping Insurance to your order ...................................................................... 4.08 USD
(We offer Shipping Insurance to protect your package against any lost or damaged shipments. For any related issues, please inform us and we will reship your order immediately.)
Przy okazji warto brać coś płatnego? Płatną przesyłkę albo ubezpieczenie?
mihi97

Postprzez onelove » 22 mar 2016, o 20:34

Zamówiłem dwa telefony w oddzielnych paczkach u tego samego sprzedawcy. Jedynie co to na dwie rożne osoby z tego samego adresu zameldowania. Dam znać jak się sprawa zakończyła. Wcześniej dostałem tel. bez vatu, szło przez Holandię teraz idzie przez Szwecję.
onelove

Pochwały: 6
Telefon:: Myphone

Postprzez mihi97 » 22 mar 2016, o 22:32

Najlepiej napisz mi na priv. i w poście bo mogę nie zauważyć a sprawa mnie interesuje. Dawno je zamówiłeś?
mihi97

Postprzez leoxxx » 23 mar 2016, o 03:44

VAT to losowa sprawa. Nie ma znaczenia na kogo będą adresowane. Zamawiałem dla znajomych 3 takie same telefony od razu ale w 3 paczkach. Jeden wszedł na VAT. Kosztami się podzielili:).

Poza tym zły dział.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez onelove » 24 mar 2016, o 23:20

mihi97 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dostałem dzisiaj tracking, że buty zostały wysłane ze szwecji. Także po świętach powinny być jutro możliwe, że bedą w warszawie. Napisze Ci na priv jak się skończyło. Pozdrawiam.
onelove

Postprzez blue_voyager » 24 mar 2016, o 23:27

Jutro? :mrgreen: Optymista. Poczytaj sobie ile idą przesyłki ze Szwecji do Polski.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez onelove » 25 mar 2016, o 12:52

onelove napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dostałem dzisiaj tracking, że buty zostały wysłane ze szwecji. Także po świętach powinny być jutro możliwe, że będą w warszawie. Napisze Ci na priv jak się skończyło. Pozdrawiam.

hehe nie buty tylko telefony :) dzisiaj wchodzę i patrze takie coś napisałem :D Proszę powiedz ile idą?? Lecą chyba samolotem czy płyną?
onelove

Postprzez marx » 25 mar 2016, o 13:01

Raczej nie ze Szwecji tylko szwedzką pocztą prosto z Chin. Poczekasz około 2-3 tygodnie.
Zamawiaj i płać osobno, najlepiej w odstępie dwóch dni, aby chińczyk nie połączył wysyłek.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI