• Reklama

Zagineła przesyłka rejestrowa na Poczcie Polskiej co robic

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zagineła przesyłka rejestrowa na Poczcie Polskiej co rob

Postprzez yarro » 8 wrz 2016, o 10:14

ten temat to jakiś żart. Idź na pocztę i to wyjaśnij nikt za ciebie tego nie zrobi.
yarro
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: NOKIA
ROM: 32

Reklama

Postprzez marcoos1 » 8 wrz 2016, o 12:53

Nie odpisałeś jaki podałeś powód otworzenia sporu.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trzeba był zapytać na tych forach gdzie takie rzeczy wyczytałeś.
Sam napisałeś, że się nie znasz. Dostajesz informację tutaj co robić, ale powołujesz się na jakieś inne fora, gdzie dostałeś inne rady i działasz wg tamtych rad.
Sprzedawca nie zamknie transakcji w godzinę czy nawet w 1 dzień po pojawieniu się w trackingu informacji o doręczeniu.
Dodatkowo spór można otworzyć nawet po odebraniu przesyłki.

Otwierając spór jednak zwróciłeś uwagę sprzedawcy na tę transakcję.
A otwierając spór ze złego powodu powodujesz, że zostanie odrzucony dużo łatwiej.
Co podałeś jako powód otworzenia sporu? Brak trackingu (jest przecież), zła jakość (przecież nie masz zdjęcia jak to wygląda), inny powód (jaki)?
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez cebularz » 8 wrz 2016, o 13:03

A mnie spotkało cos podobnego... wysłalem telefon komuś pocztą Paczka24 pobranie + ubezpieczenie za 1 zł

Paczka zagineła na werze... tam ślad się urywa że weszła na wer i tyle.... od razu reklamacje - pierwsza za nieterminowe dostarczenie przesyłki, druga za zaginięcie.... juz miesiąc czekam na jakikolwiek odzew.... tak dla informacji innych ..... Jeżeli wysyłacie coś za pobraniem komuś to tak naprawde taka przesyłka jest ubezpieczona tylko do kwoty ---> 100 zł <---- Nie ma znaczenia tutaj żadna wartość pobrania ..... jak nie było dodatkowego ubezpieczenia nic więcej nie odzyskacie.... Dobrze że wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie za 1 zł. ale to już trzeba sie przepychać z ubezpieczycielem a to juz instytucja która nie ma nic wspólnego z poczta polską tylko świadczy do jej usług takie dodatkowe opcje... Teraz ciekawe jak tu udowodnić takiemu ubezpieczycielowi co było w paczce bo właściwie niby jak udowodnić, przeciez nikt nie robi filmów jak sie pakuje paczke a potem wysyła na poczcie ....... Także Poczta Polska to jedna wielka Lipa....

Autor postu otrzymał pochwałę
cebularz

Pochwały: 10
Telefon:: Chiński
ROM: z Chin

Postprzez szymi » 8 wrz 2016, o 13:12

cebularz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

przecież deklarujesz na paczce co wysyłasz, a kopie kwitu ma nadawca
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez cebularz » 8 wrz 2016, o 13:21

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

przecież deklarujesz na paczce co wysyłasz, a kopie kwitu ma nadawca

Ok deklaruje że "telefon komórkowy" i tyle napisałem.... ale jak im udowodnic jaki konkretnie ? Potwierdzenia zakupu rachunki -- ok ale tak naprawde moge zadeklarować jakikolwiek
cebularz

Postprzez szymi » 8 wrz 2016, o 13:32

po pierwsze poczytaj regulaminy i dokumenty na stronie poczty tam na pewno będziesz miał podane trochę więcej info, ale na moje januszowe oko to ta złotówka za ubezpieczenie to jakaś lipa właśnie do 100zł, a pewnie jakbyś chciał ubezpieczyć na kwotę telefonu to płaciłbyś trochę więcej
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez cebularz » 8 wrz 2016, o 13:41

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To kolego ci pojaśnie troszkę bo siedzę w tym od miesiąca. ..

Ta dodatkowa złotówka ubezpiecza przesyłke u "TUW Pocztowe"
To odrębna jednostka niezwiązana z pocztą polską.

Od poczty polskiej w moim przypadku ( Paczka24/pobranie kilka stówek/ubezpieczenie za złotówke/ moge uzyskać tylko odszkodowanie do 100 zł.. tylko ... Nie ma znaczenia żadna wartość pobrania jaka jest do tej przesyłki... Tak jest zapisane w regulaminie.
Niestety mało kto o tym wogule wie, wysyłając przesyłkę skoro daje pobranie to każdy myśli - i ja tak myślałem- że przesyłka ubezpieczona na poczcie do wartości pobrania... nic z tych rzeczy ;) Poczta Polska umywa ręce i ubezpiecza z automatu na kwote 100 zł :).. Ale tego żadna pani w okienku nie wie bo przeprowadziłem juz wywiad w kilku urzedach. poinformowana była tylko sama naczelniczka poczty ale to i tak kazała sie umówić na inny dzień celem zaktualizowania swojej wiedzy.

Dodatkowe odszkodowanie za utracony przedmiot mogę uzyskac od ubezpieczyciela "TUW Pocztowe"- bo tą złotówke dopłaciłem. ( ubezpieczenie do kwoty 50 000 zł)
Na pewno będa z nimi przepychanki o udowodnienie rzeczy w środku. Narazie nie moge nic tu robic bo czekam na pierwszą odpowiedz od poczty polskiej w sprawie zaginięcia.
cebularz

Postprzez mariuszz » 8 wrz 2016, o 14:28

Wydaje mi się, że sprawa jest zakończona - bardzo dziękuje Wam a szczególnie @saperq i @cebularz za dodatkowe informacje.

1. Ali poprosiło o dostarczenie w ciągu 5 dni potwierdzenia, że przesyłka nie została podpisana. Wydaje mi się, że potem sprzedawca może dochodzić praw
"...If you have not received the package, please provide the official documents from post office or shipping company to prove that you did not sign for the package within 5 days...."
2. Dzisiaj listonosz wrzucił paczkę do skrzynki i pojechał dalej.
3. Byłem na poczcie i poprosiłem aby następnym razem monitoring wskazywał prawdziwe informacje i nie zostawiali paczek rejestrowanych bez podpisu - mam zapewnienie, że będzie OK.
4. Zamknąłem spór i wystawiłem sprzedawcy bardzo dobre noty (nie mam żadnych zastrzeżeń).

Dziękuje Wam i myślę, że można zamknąć wątek. Będzie to jakiaś informacja dla innych osób, które będą miały podobny problem.
mariuszz

Telefon:: Samsung

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI