• Reklama

xioami redmi note 4 3/32gb nie laduje gniazdo usb

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

xioami redmi note 4 3/32gb nie laduje gniazdo usb

Postprzez zak88 » 28 sie 2017, o 01:32

Witam mam 3 miesięcznego redmi note 4, nie działa żadna ładowarka powerbank nic, nie moge go naładować
chociaż jak podłączalem w trybie fastbot do kompa i probowalem wgrać global rom co chinka podeslala to wyskoczylo na chwile download finish 100% tylko trwalo to moze z 15 sekund. ale gdy podłączalem drugi raz juz nie chcial dzialac wyskakiwala tylko informacja ze wykryto na porcie usb skoki napięcia a telefon ani drgnął, telefon rozladowany nie wlacza sie juz tylko mida czerwona dioda pare razy ze rozladowany.

pisalem do chinki jej rady z wgrywaniem global romu, zmienianiem ladowarek, podlaczeniem telefonu na 24h nie podziałały.
co robić telefon rozladowany nawet nie mam jak zrobić full wipe reset, czy to wina portu usb ? wymienic samemu czy odsyłac , z informacji dodatkowych to czasem byl ladowany inną ladowarką od lenovo jakiegos rowniez z duzą bateria.
Pozdrawiam
zak88

Telefon:: i9000
ROM: 4.4

Reklama

Re: xioami redmi note 4 3/32gb nie laduje gniazdo usb

Postprzez ddr » 28 sie 2017, o 01:59

Może to być gniazdo, płytka dolna, taśma, któreś ze złączy dla taśmy a w najgorszym razie płyta główna (małe szanse). Także lotto :).

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 125
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez zak88 » 29 sie 2017, o 00:36

to chyba sprobuje całą plytke dolna z gniazdem, czy molestować chinke ze chce odeslac na gwarancje powinni to przyjąc ? moze ktos sie orientuje :)
Dzieki za pomoc
zak88

Postprzez ddr » 29 sie 2017, o 01:36

Przyjąć przyjmie, ale przedtem będzie pytać o naprawę w lokalnym serwisie. To też jest jakieś rozwiązanie, aczkolwiek za wiele się nie wyciągnie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 125
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez fake4r » 29 sie 2017, o 09:10

zak88 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jest na tyle tania część (mowa o całej płytce z usb ~10$), że chyba lepiej załatwić sprawę na miejscu, niż bawić się z wysyłką telefonu i czekać potem 2 miesiące aż (może) odeślą naprawiony. Bo jak to można było czasem poczytać na forum z gwarancją różnie bywało... A ewentualnie staraj się o jakiś refund na pokrycie tej naprawy.

Autor postu otrzymał pochwałę
fake4r
VIP

Pochwały: 203
Telefon:: Redmi 3

Postprzez zak88 » 29 sie 2017, o 15:19

Polly odpisala zeby wyslac na adres :

4C A building CuiQinGe,No. 2057 DongMenBei Road,
Luohu district, Shenzhen City
518020, China

lecz jeżeli uznają ze wada powstała przez człowieka to obciążą mnie kosztem naprawy (XiaoMI Factory Professional Team ) i wysylki. Spróbuje wymienić płytke sam i spróbować tego częściowego refund albo jakiejś zniżki na kolejny zakup bo będe sie przymierzał wymienić redmi 3s na redmi 4
Dam znać po wymianie czy naprawa pomogła.
Także dzięki za pomoc

tutaj video tutorial youtube z ktorego bede korzystal jakby ktoś kiedyś trafił na wątek z podobnym problemem
https://www.youtube.com/watch?v=rK5vmZ8sm_U
zak88

Postprzez zak88 » 8 wrz 2017, o 22:37

Witam ponownie
Wymieniłem płytke w redmi note 4 z gniazdem usb lecz telefon dalej nie wstaje,
po podłączeniu do komputera dalej to samo wykryto tylko skoki napięcia.
Zachowanie Note 4 po podłączeniu do ładowarki: w ładowarce słychać takie pulsacyjne prawie nie słyszalne piszczenie natomiast gdy podłącze redmi 3s tego piszczenia nie ma.

Czyli tak jak wyzej Posiadam sprawny xioami model redmi 3s rozkręciłem go również, baterie pasują, taśmy te same, volty i napięcia również. Prróbowałem naładować baterie z note4 w redmi 3s nic to nie dało telefon się włącza na chwile świeci się czerwona lampka i gaśnie wszystko, podobne zachowanie jak podłącze redmi 3s do ładowarki bez baterii. Bateria z redmi 3s podpięta w Note4 wtedy również redmi note4 nie startuje.

Wszystko sie zaczęło od tego ze note4 podłączony na noc do ładowania rano miał dalej podobną ilość baterii co przed podłączeniem.
pózniej już nie reagował na ładowarke lecz pod koniec swojego życia gdy jeszcze na chwilę się włączał flashtool tak jakby go wykryl.
lecz pózniej padł już na amen bateria 0% nie reaguje na przyciski na nic.

Gdzie szukać dalej przyczny, odesłać go już nie odeśle. Sam musze go naprawić
Płyta główna ? wina softu ? Bateria nie żyje ? posiadam miernik coś moge posprawdzać

EDIT:
Po tych zabawach redmi 3s przestał działać...
Włącza sie tylko podpięty pod ładowarke lecz pokazuje piorun i 0%, w komibnacji Down+ i Power
pokazuje jakby bateria byla rozładowana 0% i nie jej nie ładuje, choć podpięty pod ładowarke.
Czasem załaduje sie pulpit glowny ale pokazuje sie tapeta i Bateria 0% i sie wylacza.

Komp też go na razie nie wykrywa.
zak88

Postprzez bergmen » 17 wrz 2017, o 21:30

Chyba ładowarka albo kabel popsuł Ci telefony...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez zak88 » 19 wrz 2017, o 04:12

W redmi note 4 padł układ zasilania na płycie głównej, do zrobienia bez wymiany płyty
Redmi 3s zabiła bateria z note 4 bo mimo tego ze można ją podpiąć to nie działa. Odwrócona biegunowość czy coś w ten deseń nie radze też próbować podłączać do góry nogami.

Więc jak widać takie zabawy dość drogie. Trzeba brać pod uwagę również że chińskie płytki zasilania mogą czasami nie działać bo kosztują 3 dolary a u nas 30 zł

W redmi 3s tak samo układy zasilania, na plycie lecz za dużo zabawy lepiej kupić nową/uzywana plyte glowna
zak88

Powrót do Pomoc techniczna