• Reklama

Xiaomi Redmi Note 4x - SNAPDRAGON 625

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Redmi Note 4x - SNAPDRAGON 625

Postprzez Flyagaric » 7 mar 2017, o 15:27

rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja bym powiedział, że widać różnicę, ale czy na korzyść to nie oceniałbym po filmie, bo to bez sensu. Jak podadzą porównanie z samplami w identycznych sytuacjach, to można porównywać. Zdjęcia w wideo, to słaby pomysł.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Reklama

Postprzez omi » 7 mar 2017, o 20:25

Nie znam hiszpańskiego i nie chce mi się czytać tego co Google przetłumaczy, ale po zdjęciach widać progres.
To w końcu nie "chińska" recenzja w 720p i jeśli nie chce się kupować całkiem w ciemno to komuś trzeba zaufać.
Przy fotkach warto też wziąć pod uwagę, że i Xioami uczy się. Ich aparaty nadal odstają od markowych produktów, ale widać, że coś tam robią.
Przykładowo taki redmi 4 Pro, mimo iż na tej samej matrycy co redmi note 4 jak dla mnie lepiej sobie radzi z ostrzeniem i makrami.
Wiele osób przeboli mocno średnie rodzinne fotki, ale choć chce fana co zrobi znośne notatki czy zdjęcia na aukcje itp. a w redmi 4 pro nie jest już tak strasznie.
Za to wychwalany niegdyś mi4c (na matrycy sony, żeby nie było niedomówień) radzi tu sobie gorzej, bo nie robi już fotek z tak bliska i ostrych w miarę często.
Z drugiej strony te z mi4c w powiększeniu mogą być bardziej szczegółowe niż z redmi 4 pro. Lepsza matryca, lepsza optyka, szału nie ma, czasem ciemno, ale w sumie nieźle.
Tak dedukując przy redmi note 4x nie powinno być tragedii i przy sensownej cenie może zaryzykuję, choć bardziej z ciekawości i czekam na jakieś fajnego maluszka (najchętniej z 720p - nie oglądam filmów na fonie i dobrym wsadem w co wątpię, szczególnie jeśli idzie o audio)- tu jeśli nic nie zmieni się to chyba iphone mi grozi, a szkoda mi kasy i mam złe doświadczenia z iTunes itp. Wolałbym być wśród ludzi na androidzie i nie być ograniczany. Może mi s. Na razie o nim cisza. Tylko dźwięk pewnie będzie do doopy i cena chora.
No i Snap 625 - dobry dla mnie, ale nie dla graczy. Tu bardziej skłaniałbym się ku X20. Mimo wszystko to dobry cep i nikt tego nie zmieni.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 12

Postprzez illusion » 8 mar 2017, o 15:14

Dobra Mirki,
Specjalna relacja z prawdziwego sklepu Xiaomi.

Otóż po dokładnym porównaniu obu wersji wyraźnie widać, że Redmi Note 4x i Redmi Note 4 to nie te same konstrukcje. Faktycznie Redmi Note 4x ma wstawki z plastiku co widać na zdjęciu. Są one odrobinę ciemniejszej barwy w modelu Gray. Ich jakość jest jednak aż tak dobra, że na pierwszy rzuk oka i sprawdzenie paluchami nawet nie pomyślałem, że to plastik. Dokładnie taka sama faktura jak metalu z którego zrobiono pozostałą część tylnej obudowy.
Redmi Note 4x ma dodatkowo eleganckie metalowe wstawki dekoracyjne które są węższe i błyszczące w porównaniu z redmi note 4. Ogólnie bardziej mi to przypadło do gustu.
Z przodu jedyne co zauważyłem to fakt, że dioda powiadomień jest po innych stronach w każdym modelu. Dodatkowo Redmi Note 4 ma odrobinę wyżej umiejscowiony ekran nad przyciskami nawigacyjnymi.

Obrazek
Obrazek

Podsumowując w ogólnie nie rozumiem lamentu niektórych osób o te plastikowe stawki. To samo xiaomi zastosowało w X razy droższym Xiaomi mi5 s plus i Xiaomi Mi Max. Widać, nie prowadzają tego bez powodu. Jeżeli GPS ma działać lepiej to niech działa.
Ceny: 160 USD za Redmi Note 4x i 195 USD za Redmi Note 4. Póki co na stanie mają jedynie wersję Grey i Gold. W przyszły miesiącu ma być Black matte, na którego specjalnie czekam i będzie w takiej samej cenie. Kupowanie teraz tego telefonu przez neta i dawanie horrendalnych cen za wersję Black jest totalnie bez sensu. Ceny Redmi Note 4x niedługo spadną do poziomu 160 USD albo niżej bo Sklepy Xiaomi w Azji mają zawsze nieco wywindowaną cenę.

Pozdro.
illusion

Postprzez moth » 8 mar 2017, o 15:19

Jeśli tylko nie będa w co drugim te wstawki skrzypiec jak to było w rn3p to jak dla mnie mogą być.
Ale i tak trochę na siłę te ostatnie modele.
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 27

Postprzez tpawel » 8 mar 2017, o 15:28

Sprawdź proszę poziom sygnału na obu

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Postprzez Flyagaric » 8 mar 2017, o 15:58

A wszystko to dla Snapdragona? Serio? Na razie, to wolałbym chyba Redmi Pro.
Jest jak @marx mówi - wszystko w ten sam deseń.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez omi » 8 mar 2017, o 21:27

5,5" cala jak wiecie to nie mój typ. Redmi Note 4 naprawdę jest bardzo ciężki i wolałbym nie myśleć co stanie się gdy upadnie bez etui, ale fajnie się używa, a podświetlane przyciski funkcyjne też cieszą (w przeciwieństwie do niepodświetlanych w redmi 4 Pro).
Przyjemne też też było w nim wybudzenie czytnikiem, mimo nie aktywowania odcisku palca (jeśli w redmi note 4x też tak jest). Do tego dt2w i lepszy aparat w redmi note 4x.
Z dobrę baterią i w wersji z Band 20 może być w miarę ciekawy budżetowiec.
Plasticzne wstawki jak dla mnie związane są wyłącznie z potanieniem produkcji, no ale da się to przeżyć, szczególnie jeśli gps będzie w nim lepiej działał czy cena będzie bardziej atrakcyjna.
Osobiście życzyłbym sobie by redmi 5" poszedł w tym kierunku. Najchętniej z ekranem 720p i USB C, bo jednak wygodniejsze jak dla mnie.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 12

Postprzez fiodor88 » 12 mar 2017, o 12:15

Z tego co wiem, to nie ma 4X w wersji z B20.
fiodor88

Postprzez tpawel » 12 mar 2017, o 12:20

fiodor88 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest note 4x z b20

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP

Postprzez fiodor88 » 12 mar 2017, o 14:43

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest note 4x z b20

Redmi PRO by TT

Możesz podrzucić jakiś link? Szukam i wyskakuje mi tylko Note 4.

Nawet jak by był, to czy jest możliwość zweryfikowania tego jak telefon przyjdzie? Czy to nie jest tylko wymysł sprzedawcy?
fiodor88

Postprzez radier » 12 mar 2017, o 15:01

Note 4x po wgraniu globala zmienia się w Note 4. Wersja z B20 będzie się nazywać Note 4 International version.
radier
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez tpawel » 12 mar 2017, o 15:54

fiodor88 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest note 4x z b20

Redmi PRO by TT

Możesz podrzucić jakiś link? Szukam i wyskakuje mi tylko Note 4.

Nawet jak by był, to czy jest możliwość zweryfikowania tego jak telefon przyjdzie? Czy to nie jest tylko wymysł sprzedawcy?

Sorry za spolszczony link mobilny
http://s.aliexpress.com/7zm6jyAj
(from AliExpress Android)

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi