• Reklama

Xiaomi Redmi Note 4x jakie szkło na ekran/folię wybrać?

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Redmi Note 4x jakie szkło na ekran/folię wybrać?

Postprzez toastt » 25 kwi 2017, o 20:59

Witam wszystkich serdecznie,

Niedawno zakupiłem telefon Xiaomi Redmi Note 4x i za Chiny ludowe nie jestem w stanie znaleźć idealnie leżącego szkła na ekran/folii. Próbowałem już szkła Nillkin, które to nigdy mnie jeszcze nie zawiodło, kilka szkieł po 7-10zł z Allegro z nadzieją, że któreś z nich będzie pasować. Trzeba bowiem wiedzieć, że ekran tego telefonu jest zeszlifowany na rogach (tzw 2.5D), przez co strasznie trudno jest znaleźć folię/szkło tak dociętą, aby leżała idealnie na płaskiej części ekranu. Wszystkie dotychczasowe szkła/folie odstawały przynajmniej na jednej z 4 krawędzi ekranu i nie była to wina mojego sposobu nakładania (wręcz pedantycznie starałem się je ustawić na ekranie przed przyklejeniem). Tutaj zachodzi pytanie: czy ktoś z Was, posiadaczy tego telefonu, mógłby polecić jakieś szkło, w ostateczności folię? Serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
toastt

Pochwały: 1

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note 4x jakie szkło na ekran/folię wybrać?

Postprzez tpawel » 25 kwi 2017, o 22:17

Mam ten sam problem. Generalnie do ekranów 2,5 do trzeba kupować szkło barwione. Wtedy nawet jak delikatnie się okleja na bokach to nie widać tego.

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Postprzez Azael » 25 kwi 2017, o 23:54

Tylko i wyłącznie folia nano. Po miesiącu jedna ryska i przylega do wyświetlacza
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez bartazzz » 26 kwi 2017, o 00:14

Podeslesz linka?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 98

Postprzez toastt » 26 kwi 2017, o 01:03

Również prosiłbym o link i chciałbym jeszcze przy okazji spytać jakie ta folia ma "odczucie" - czy bardzo czuć różnicę między tą folią a szklanym ekranem telefonu?

Wysłane z mojego OnePlus2 przy użyciu Tapatalka
toastt

Postprzez Azael » 27 kwi 2017, o 09:36

Miałem zwykle folie i szkło na telefonach, co prawda z Ali więc pewnie jakośc kiepska.

Z racji 2.5d w thorze szkło odstaje a ta folia przylega idealnie, jak to folia. Największy plus jak pisałem, po miesiacu używania jest jedną rysa, chyba miałem klucze w kieszenie. Przez taki okres przy zwykłej już nie było nic widać. Aha, szkło mi często pękalo, folia nie pęka.
Nigdy nie złamane nano przeciwwybuchowe miękkie szkło wyczyść screen protector folia ochronna lcd dla vernee thor mars apollo lite
http://s.aliexpress.com/aAVjaayQ
(from AliExpress Android)
Azael
AKTYWNY

Postprzez toastt » 27 kwi 2017, o 12:44

Dzięki za podanie linka do tej folii, ale nie wiem czy jest sens zamawiać coś podobnego z AliE i czekać minimum tydzień, skoro w Polsce podobne rozwiązania są dostępne od ręki - FlexibleGlass od 3mk to identyczna folia jak ta. Jest to folia z napyloną nanocząsteczkową ceramiką i na to napylony jest dwutlenek tytanu, również nanocząsteczkowy. Całość w dotyku jest jak typowe szkło, z tym że jest niesamowicie giętkie i nie pęka pod wpływem uderzenia, szkoda tylko, że folia tego typu przeznaczona na Xiaomi Redmi Note 4X nie leży nawet w sposób akceptowalny :( - wystaje jakiś milimetr poza płaską część ekranu i przez to całość z czasem się odkleja. Mimo wszystko polecam to rozwiązanie na inne telefony, bo jest to w pewien sposób innowacja. Obecnie testuję powłokę TitanAID, jest to wodny roztwór nanocząsteczkowego dwutlenku tytanu, który wnika w pory szkła i je wypełnia, utwardza w ten sposób ekran i dodaje mu gładkości, przez co staje się oleofobowy. Uznawałem to za marketingowy kit, ale po tygodniu używania muszę przyznać, że coś w tym jest, bo ekran faktycznie jest bardziej gładki, a mikrorysek nie łapie, jak zwykł to robić przed aplikacją tej powłoki.
toastt

Postprzez Azael » 27 kwi 2017, o 13:29

Nawet nie szukałem w pl bo pewnie na swój telefon bym nie znalazł a ta pasuje idealnie
Azael
AKTYWNY

Postprzez UlefoneBePro » 4 maja 2017, o 12:34

Czy coś się zmieniło w temacie? Leci do mnie Redmi Note 4 i chciałbym zamówić jakieś szkło dla niego, ale właśnie nie chciałbym, aby wystawało mi poza płaską część wyświetlacza. Czy mają gdzieś takie szkła? Folia raczej nie wchodzi w grę, no chyba że taka jak pisaliście, nanocząsteczkowa, twarda, ale żeby właśnie nie wystawała poza płaską cześć w Redmi Note 4.
UlefoneBePro

Postprzez Azael » 5 maja 2017, o 00:13

A widziałeś kiedy kolwiek wygięte szkło?
Azael
AKTYWNY

Postprzez UlefoneBePro » 5 maja 2017, o 12:11

No tak, przecież do telefonów je zakładają, więc chyba to nie problem natury technicznej. Skoro oryginalne szkła w telefonach są wygięte, to co za problem zrobić drugie takie szkło tylko sprzedawane osobno.
UlefoneBePro

Postprzez tpawel » 5 maja 2017, o 12:35

Tak, jest to problem. Chociażby z odwzorowaniem krzywizny.

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Następna strona

Powrót do Xiaomi