• Reklama

Xiaomi Redmi Note 4x jakie szkło na ekran/folię wybrać?

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Redmi Note 4x jakie szkło na ekran/folię wybrać?

Postprzez illusion » 12 lip 2017, o 23:19

toastt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak nie ma bąbli jak zdjęcia w aukcji wyraźnie pokazują, że się odkleja na krawędziach. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
illusion

Pochwały: 1
Telefon:: iOcean X7 HD

Reklama

Postprzez toastt » 14 lip 2017, o 10:34

Ja nie wprowadzam ludzi w błąd, ten inteligent z opinii (feedbacku) nie umie nakleić szkła, nie sugeruj się nim. Na krawędziach po nałożeniu szła jest przestrzeń z powietrzem, ale od tego jest klej w zestawie. Jeśli chcesz, to mogę wrzucić zdjęcia nałożonego szkła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X
toastt

Pochwały: 2
Telefon:: Oneplus 2
ROM: RR M

Postprzez AnimalPL » 14 lip 2017, o 10:48

toastt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jak wygląda ten klej w zestawie? Nie widzialem by ktoś dodawałdo zestawu jakiś klej. Zawsze są 2 szmatki na mokro/sucho + ewentualnie naklejki do zbierania drobinek, ale o kleju w zestawie to pierwsze slysze....

i ten klej się nakłada na ekran czy na szybke? Można prosić zatem o foty takiego zestawu z tym klejem w zestawie ?
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Postprzez toastt » 14 lip 2017, o 14:01

Tak wygląda cały zestaw, który otrzymujesz w paczce. Brakuje tutaj siłą rzeczy jednego szkła, szmatek i kleju, ponieważ użyłem tego do naklejenia szkła, które aktualnie posiadam na telefonie. Gdybyś czytał opis, to byś zauważył, że klej jest w zestawie, nakłada się go dołączonym pędzelkiem pod szkło w miejscu paska z powietrzem wokół ekranu. Wybaczcie za tło zdjęciowe, zdjęcia robiłem na stoliku warsztatowym :). PozdrawiamObrazekObrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
toastt

Postprzez toastt » 14 lip 2017, o 16:48

Wybaczcie, że dopiero teraz wysłałem zdjęcie telefonu, ale nie miałem wcześniej drugiego telefonu przy sobie. Przepraszam też za jakość, ale zdjęcia zostały zrobione telefonem MyPhone L-line... Szkło jedynie delikatnie nie "styka" w miejscu nad głośnikiem, ale to już moja wina - być może nie widać tak tego na zdjęciu, ale szło jest przesunięte o jakiś milimetr wyżej, niż powinno być, przez co w tamtym miejscu minimalnie wystaje poza płaską część ekranu. Poza tym jestem niesamowicie zadowolony z efektu, szczególnie że za dwupak szkła+ przesyłkę zapłaciłem około 25 zł.ObrazekObrazek

toastt

Postprzez mrergie » 16 lip 2017, o 16:04

Czy ktokolwiek znalazł szkło ochronne na RN4X które posiada prawdziwą powłokę oleofobową? W ofertach oczywiście wszystkie szkła ją mają, w prawdziwej rzeczywistości oczywiście jest inaczej niż w tej kreowanej przez lichy, chiński marketing.
Dotychczas obydwa przetestowane przeze mnie egzemplarze bardzo się brudzą.

Obecne szklo niesamowicie denerwuje mnie tym palcowaniem na tyle, że zastanawiam się nad zdjęciem go i używaniu telefonu "nago".
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez toastt » 20 lip 2017, o 08:42

Szkło, które wrzuciłem ma faktycznie konkretną powłokę oleofobową - używam je już ponad półtora miesiąca i nadal jeszcze nie zaczęło się palcować, jest bardzo gładkie w dotyku. Musisz mieć też na względzie to, że na wszystkich szkłach prędzej czy później zaczną pojawiać się odciski palców, powłoka oleofobowa lubi się szybko zetrzeć, szczególnie jeśli często i długo korzystasz z telefonu.

toastt

Postprzez MarekOTT » 25 lip 2017, o 09:41

Zamawiał ktoś ostatnio z polskiej dystrybucji (allegro) jakieś szkło do tego telefonu. Mógłby polecić, nie chcę testować jak ktoś już ma wypróbowane. Najbardziej zależy mi na tym by równomiernie przylegało do całej powierzchni ekranu i także dochodziło do jego krawędzi.
MarekOTT

Telefon:: Sony

Postprzez radier » 25 lip 2017, o 12:19

To musisz sobie kupić telefon bez ekranu 2.5d.
radier
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Samsung

Postprzez tpawel » 25 lip 2017, o 12:35

Albo kupić czarne szklo
tpawel
VIP

Pochwały: 109
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez MarekOTT » 25 lip 2017, o 12:57

Wiadomo że pewnie niedociągnięcia będą, ale optymalnie czy będzie to szkło z oznaczeniem 3d?
MarekOTT

Telefon:: Sony

Postprzez pete67 » 6 sie 2017, o 22:44

bardzo długi okres czasu do telefonów używałem foli poliwęglanowej, dwuwarstwowej.
jeśli się bardzo starannie docięło to wyglądała nawet fajnie.

Naklejanie było też dość trudne, za to ta folia któą kupowałem na allegro w arkuszach A4 miał nazwijmy to "grubą " warstwe silikonu pod spodem dzięki czemu po naklejeniu (teraz w oczekiwaniu na szkło hartowane) na ekran 2.5D
RMN4x całkiem fajnie to wyglądało. Silikon/klej na krawędziach bardzo ładnie sam nie wiem, uzupełniał szczeline?
dociąłem z dokładnością powiedzmy 0.5mm po za płaszczyznę i było by git gdybym nie spaprał przy kamerce wycięć nożyczkami :/
Dotarło szkiełko i nie wiem co lepiej wygląda czy szkło czy tamta folijka.
ta poliwęglanowa dwuwarstwowa polegało to na tym, że jak zdarła się warstwa ochronna lub porysowała to sciągałem pierwszą folię a pod spodem była jeszcze jedna.
Używałem tego wynalzaku od 2003r aż do pierwszego redmi note 2 gdzie już kupiłem szkło.
Okleiałem okienka w lustrzankach, kamerach :) i było super.
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi