• Reklama

xiaomi redmi 3 pro - ładowanie

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

xiaomi redmi 3 pro - ładowanie

Postprzez bartes9 » 9 lip 2017, o 11:57

Problem już od pewnego czasu- wydaję mi się że wszystko zaczęło się od zalania telefonu ( nie było tego dużo ale jednak woda się pewnie dostała gdzie trzeba). Po pewnym czasie (miesiąc może dwa), zaczęła wariować bateria - temperatura pokazywała -30 stopni przez co nie chciał ładować. Napięcie też skakało i zazwyczaj jedyne wyjście to było odkręcenie tyłu -wyjęcie i włożenie baterii - wtedy dopiero mogłem naładować.

Teraz już kompletnie nie mogę go naładować - wydaję mi się że z powodu napięcia- nie wiem jak teraz je zmierzyć bo nie da sie go włączyć. Bateria leci nowa z Chin, ale boję się że może być coś więcej. Jak myślicie - da się jeszcze go uratować? ;)

Edit nie widziałem postu koleżanki z przed kilku dni, niestety nie wróży to dobrze
bartes9

Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: xiaomi redmi 3 pro - ładowanie

Postprzez mrergie » 9 lip 2017, o 17:49

Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć bez sprawdzenia telefonu od wewnątrz. Istnieje wiele możliwości.
Uszkodzenia po zalaniu telefonu mogą, w zależności od płynu i jego ilości, ujawnić się natychmiast bądź mogą pokazywać się stopniowo na przestrzeni dłuższego czasu.
Faktem jest, że zalany telefon należy jak najprędzej rozebrać i wyczyścić oraz wysuszyć a metody na woreczek ryżu to tylko półśrodek o bardzo niskiej skuteczności.

Powinieneś dokładnie sprawdzić jak wygląda elektronika w środku telefonu, w zależności od umiejętności zrób to albo samodzielnie albo przekaż telefon osobie bardziej obeznanej.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez WIETNAMCZYK » 9 lip 2017, o 17:55

norma po zalaniu ... mi glosniki zalane zaczely sprawiac problemy po 3-4 miesacach ..a tez malo tego bylo :)
WIETNAMCZYK

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez bartes9 » 9 lip 2017, o 23:10

rzobierałem od razu tyle ile moglem, baterie wtedy odpinałem, niestety wszedzie sie pewnie nie dostałem sie wszedzie. Zobaczymy jak dojdzie bateria,dam znać. W tym tygodniu powinna byc
bartes9

Postprzez bartes9 » 20 lip 2017, o 14:58

dostałem nową baterie, telefon właczył sie i ładuje się normalnie. Jednak ktoś wie jakie powinno być prawidlowe napięcie baterii?
bartes9

Postprzez mrergie » 20 lip 2017, o 15:38

Przy 100% powinno 4,40V, drobne odstępstwa są dopuszczalne.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez bartes9 » 20 lip 2017, o 15:45

Obecnie mam 3.8 V przy 18%, więc nie wiem czy się martwić.
bartes9

Powrót do Pomoc techniczna