• Reklama

Xiaomi mi5 /Xiaomi Redmi Note 4 / Zuk Z2 Pro

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi mi5 /Xiaomi Redmi Note 4 / Zuk Z2 Pro

Postprzez piterPL » 3 lip 2017, o 15:50

Cześć

Przesiadam się z One+ X na inny telefon. Generalnie jest to fajny i nie kłopotliwy telefon jednak chciałbym coś nowego.

Chciałbym kupić jeden z ww. telefonów. Z tego co sprawdzałem to tylko Redmi i Zuk mają pełen zakres LTE, który jest dla mnie istotny bo poruszam się często poza miastem.

Aparat najlepszy w ZUK, ale wsparcie i system chyba w Xiaomi. Brak nfc w Zuk.

Cenowo najlepszy jest Redmi - czy faktycznie jest on o tyle słabszy od dwóch pozostałych?

Nie chcę wydać za dużo pieniędzy, Zuk wychodzi około 250 $ w banggood (mają chyba wysyłkę bez Vat), xiaomi mi 5 ok. 200 a redmi ok. 150. Nie chcę jednak kupić czegoś co będzie gorsze od obecnego telefonu. Zależy mi na tym żeby telefon był stabilny i dobrze działał - polski język jest drugorzędny.

Może inne pomysły?
piterPL

Reklama

Re: Xiaomi mi5 /Xiaomi Redmi Note 4 / Zuk Z2 Pro

Postprzez WIETNAMCZYK » 3 lip 2017, o 15:53

z tych

nr 1 - mi5
dlugo nic

zuk z2
redmi note 4
WIETNAMCZYK

Pochwały: 3
Telefon:: nokia

Postprzez moth » 3 lip 2017, o 15:56

mi5 i zuk z2 pro bym powiedział w mairę na równi są. soft bardziej mi pasował w mi5, aparat też może jakoś minimalnie lepszy. ale np zuk ma b20 i amoleda na plus.
redmi note 4 to w sumie tylko bateria jest o wiele lepsza niż w pozostałych. i w sumie z tego też powodu sam się zastanawiam czy na stałe sobie nie zostawić note 4
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 33
Telefon:: xiaomi

Postprzez piterPL » 3 lip 2017, o 16:09

No własnie - mi 5 i potem długo nic. Oglądałem recenzje zuk z2 pro i są one bardzo pozytywne. 6gb ramu 128 pamięci itd. tylko boję się że nic z tego nie będzie jak telefon będzie zabugowany. Z drugiej strony jeśli będę używał stockowego romu?

Kolego WIETNAMCZYK, bardzo proszę jeśli może napisać czemu zuk jest długo za xiaomi. :) Będę wdzięczny.

Mam też pytanie do Kolegi Moth - miałeś oba telefony, czy zuk nie jest lepszy od mi 5? Podobno aparat wg. testów jest lepszy. Co ci nie pasowało ?

Pozdrawiam!
piterPL

Postprzez moth » 3 lip 2017, o 16:27

miałem oba, mi5 wydaje mi się że bardziej realistyczne kolory oddaje. a tak poza tym to raczej bardzo podobne zdjęcia robią. video to nie kręcę więc się nie wypowię.
ogólnie jeśli chodzi o zuka to naprawdę super telefon tylko soft oryginalny ma dużo takich małych rzeczy które mnie irytowały. np. jak rozwija się pasek powiadomień to jak się nawet nie kliknie na jakieś powiadomienie to już się nie będzie wyświetlać w rogu miniaturka. jak dobrze pamiętam to też z odtwarzaniem muzyki na ekranie blokady była taka irytująca kwestia że nic tam nie było, dopiero po rozwinięciu pasku powiadomień mogłem sobie przerzucać piosenki.
coś też mi nie pasowało z tym paskiem szybkich akcji, ale nie pamiętam juz dokładnie co(i nie chodzi o to że rozwija się go od dołu a nie razem z paskiem powiadomień).
też jeszcze np kwestia tego była że mmsy na stockowej apce nie działały więc trzeba było zmieniać. trochę blootware było którego nawet po zrootowaniu mi się w całości nie udało usunąć. no nowszych wersjach też mi nie podobało się że wywalili ciemny motyw bo w sumie to był mój ulubiony.
ogólnie soft jest fajny tylko za dużo takich małych rzeczy które by mnie irytowały cały czas. ale da się z tym żyć. no i szukałem jakiś alternatywnych softów to wtedy średnio to wyglądało.
jeśli wyszedł już jakiś dopracowany custom to bez zastanowienia bym brał zuka, ale jeśli sytuacja wygląda tak jak kiedy ja testowałem to jednak mi5 minimalnie bardziej mi odpowiadała

a kolega wietnamczyk obstawiam że odnosił się do zwykłego z2 a nie z2 pro

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 33
Telefon:: xiaomi

Postprzez piterPL » 3 lip 2017, o 16:47

Czyli ogólnie lepszym pomysłem jest Xiaomi bo będzie mniej kłopotliwy. Taki mam wniosek z tego co piszesz. Kusi mnie własnie to 6 gb ramu, a boję się że tylko będę się irytował kiepskim ZUI. Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie odpuścić w takim razie zmiany telefonu bo ten co mam też ma 3 gb ramu, działa całkiem ok i jest poręczny. Jedyny minus to średnia bateria i aparat który jest super tylko w dobrym oświetleniu. Plusem tez jest to, że ma szeroki kąt. Bo jeśli mam wymienić siekierkę na kijek to nie :)
Dziękuję za pomoc!
piterPL

Postprzez tpawel » 3 lip 2017, o 16:49

Sprawę custom Romów trzeba obadac na nowo. Kiedyś ten telefon kosztował 400$ więc był mało popularny, dziś za 250$ to świetna opcja, trzeba popatrzeć czy nie ma jakiegoś rr na niego czy coś porządnego
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez piterPL » 3 lip 2017, o 19:14

Właśnie mam taką nadzieję, że obecne romy, nawet te oficjalne będą dobre.

Będę się zastanawiał bo z jednej strony Xiaomi kusi, a z drugiej Zuk ma bardzo dobre parametry jak na cenę.

Pozdrawiam
piterPL

Postprzez baxy » 3 lip 2017, o 23:04

Przecież jest dużo customow na żuka 2 pro. Mokkę,aicp, rr,miui,flyme itd
baxy
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez Flyagaric » 4 lip 2017, o 02:41

Z2 Pro nie ma NFC? No, to się zdziwiłem.
Z tego co pamiętam, ma też o wiele bardziej wybajerzony dźwięk od Mi5. Zdecydowanie bardziej w stronę premium.
ROMy fabryczne ZUK (tyle co pamiętam z ZUK 1) zwykle były fajne, ale takie właśnie drobiazgi, faktycznie odróżniają je od dopracowanego MIUI.
Sam jestem ciekaw jak wygląda sprawa dopracowania custom ROMów i czy obsługują poprawnie zaawansowany hardware tego telefonu.
Ten fonik jest dużo bardziej wybajerzony od zwykłego ZUK Z2 i nie mają one ze sobą nic wspólnego poza prockiem, więc należy to wyraźnie odróżniać.

piterPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak ja się nim interesowałem (oceniam tylko po samplach, fona nie miałem), to właśnie Z2 PRO robił na automacie lepsze zdjęcia od Mi5. Natomiast w ładnym swietle, to własnie zdjęcia Mi5 wyglądały ładniej. Taki trochę niespodziewany obrót sprawy, ale może kolega moth potwierdzi/zaprzeczy.

Zupełnym nieporozumieniem, jest zestawianie z dwoma wymienionymi fonów Redmi. Jedyne w czym mają przewagę, to bateria. Poza tym, to jest zupełnie nie ta półka.

BTW. Gdyby nie to, że w super cenach dostępne są tylko białe, to już dawno by do mnie jeden jechał. Nie ma się co zastanawiać, ten telefon, z jego parametrami, to obecnie niesamowita cebula. Do przemyślenia kwestia ROMu (ZUI).
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Tommi » 4 lip 2017, o 12:30

piterPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co się orientuję to nie mają przesyłki z gwarancją braku VAT.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Tommi
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Postprzez Flyagaric » 4 lip 2017, o 13:56

Ponoć ryzyko VAT zmniejsza bardzo, któraś z ekspresowych przysyłek, która - nie pomnę. Ale to tylko opinie z forum i z netu - sam nie weryfikowałem. Musicie sami pogrzebać na forum, to znajdziecie która to opcja. Gwarancji stuprocentowego braku VAT jednak nie ma.
Natomiast pojawiały się w miarę regularnie promocje na tego fona i był on już dostępny w cenie 220$. BG dawało kod na niego - pojawiał się w wątku o promocjach. Kod dawał też Gearbest i cena wychodziła podobna, ale wiadomo, że BG, to BG.
Wg mnie cena niesamowita jak na taki kawałek słuchawki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?