• Reklama

Xiaomi do 600zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi do 600zł

Postprzez Epipeltyk » 14 maja 2018, o 21:01

Cena (bez VAT): 600zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5 +
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3 GB
Dual/Single sim: Dual SIM
Preferowane marki: Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis:

Interesują mnie telefony marki Xiaomi w cenie do 500-700zł. Dla kogoś nieobeznanego w temacie a szczególnie w chińskich markach wybór właściwego modelu okazał się być nieco przytłaczający :). Co powinienem wybrać? Xiaomi Redmi Note 5? Xiaomi Redmi 5? Xiaomi Redmi Note 5A? Xiaomi Redmi Note 5 Plus? A może Xiaomi Redmi Note 5 Plus Mega Super VIP Extra :P?
Same Redmi 5 i ich warianty przysparzają o zawrót głowy. Może powinienem zapomnieć o Redmi 5 i spojrzeć w stronę 4-rek?
Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na solidnym płynnie pracującym telefonie na dzień matki. Stąd też w grę wchodzi wyłącznie zakup i ewentualna gwarancja na terenie polski.
Liczy się przede wszystkim rozmiar ekranu + płynność pracy na podstawowych aplikacjach jak youtube, fb czy netflix. Mama raczej nie będzie zagłębiać się w technologiczne nowinki :). Ekran 5,5 to minimum. Jakby zdjęcia wnuka wychodziły dobrej jakości to też było by super ale nie jeśli aparat miał by być lepszy kosztem parametrów telefonu.
Jeśli inna marka niż Xiaomi była by lepsza w tej cenie i do kupienia na terenie Polski to jak najbardziej mi to odpowiada. Xiaomi wybrałem z punktu widzenia kompletnego laika i tego ile się ostatnio o nich mówi.
Epipeltyk

Telefon:: ???

Reklama

Re: Xiaomi do 600zł

Postprzez tpawel » 14 maja 2018, o 22:01

Na note 5 Ci nie starczy ale do 7 stówek śmiało kupisz redmi 5 plus 3/32
tpawel
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Epipeltyk » 14 maja 2018, o 22:29

Jak już wspomniałem w kwestii telefonów jestem raczej laikiem. Był bym wdzięczny za bardziej szczegółowe odpowiedzi bo same modele niewiele mi mówią.
Co na przykład myślicie o xiaomi redmi 5a note? Co oznacza "A" w nazwie modelu? Ile na dobrą sprawę RAM potrzebuje telefon do przeglądania youtube, fb i oglądania filmów na netflixie? Zakup telefonu za 1500zł dla osoby która w życiu nie wykorzysta 20% jego funkcji trochę mija się z celem.
Nie musi być to też Xiaomi. Znajomy ostatnio przywiózł z Reichu jakiegoś DOOGEE. Dał za to 100 Euro. 3GB ramu i wyświetlacz ponad 6 cali. Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie :P?

EDIT: Pewnie mnie za to zlinczujecie za linki do mediaexpert ale co powiecie np na temat:
https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-ulefone-metal-szary,id-741791
W życiu nie słyszałem o marce ULEFONE ale parametry/cena wyglądają ciekawie

EDIT 2: Teraz znalazłem Xiaomi Redmi Note 5A Prime... No nie mogę :D. Gdzie nie zajrzę to widzę nowy model którego wcześniej nie widziałem i zamiast zawężać wybór mam coraz więcej pytań... Czy mógł by ktoś dosłownie jak dla debila wyłożyć ciekawe smartfony w cenie 500-600 zł do celów opisanych powyżej?
Epipeltyk

Postprzez tpawel » 14 maja 2018, o 23:04

Seria A to budżetówce. Działają, ale lepiej się w to nie pchać długoterminowo.
Te 3GB to na dziś minimum do płynnej pracy.
Ulefone odpusc,nie mają dobrej opinii. Brak aktualizacji, słabe zarządzanie energią,brak serwisu
tpawel
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Epipeltyk » 14 maja 2018, o 23:11

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-3-32-sd-625-miui-9-z-polski-i7254723079.html
Tak jak mówiłem nie wiem czy nie spojrzeć w kierunku Redmi 4? Za 620 zł nie widziałem jeszcze 5tki która dorównywała by parametrami do w/w linku.

Czy raczej dołożyć trochę do 5 plus?
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-5-plus-3-32gb-zloty-global-eu-fv-23-i7347021817.html

Kolejne pytanie. Jak wygląda serwis Xiaomi w Polsce? Czy w razie czego będę musiał czekać 6 miesięcy aż sklep odeśle do chin i z powrotem czy naprawiają na miejscu?
Kupować na allegro czy raczej w sklepach pokroju morele, mediaexpert etc.?

Im dłużej przeglądam te telefony tym bardziej rośnie cena xD. Teraz wpadło mi w oko Xiaomi Mi A1... Ten ma trochę więcej ramu... O! A tu lepszy procesor! WOW! Większy ekran!
I tym oto sposobem z planowanych 5ciu stówek zbliżamy się do 800-900zł. Jak tak dalej pójdzie to kupię flagowca kobiecie którą dobre dwa dni uczyłem jak obsługiwać netflixa xD
PLEASE... SEND HELP...
Epipeltyk

Postprzez basswitek » 15 maja 2018, o 11:46

Kup Leeco Cool1 z Polski, nie Xiaomi (o ile zależy Ci na zdjęciach). Wszystko lepsze przy okazji. Szansa że coś się schrzani niewielka, jak sam zepsujesz np zbijesz ekran to i tak zapłacisz na gwarancji.
Choć może ktoś oferuje na niego gwarancje w pl, jeśli sprzedaje firma ale wtedy pewnie nie za 500zł a trochę drożej, tak czy inaczej wciąż się opłaca. Jak droższy rozważasz to Meizu Pro 6 z amoled 5.7" za 190$.

Jeszcze ważne - jeśli musi być Xiomi i bierzesz Redmi z nowych serii to pamiętaj, że tam ekran jest w formacie 18:9, czyli dłuższy i węższy - w praktyce ok do np czytania internetu ale filmy czy zdjęcia mimo większej ilości cali będą ciut mniejsze od 5.5 po dopasowaniu na szerokość. Dopiero od ok 6" (18:9) w górę podobne do 5.5" 16:9.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez basswitek » 15 maja 2018, o 12:09

Jeszcze jedno - Netflix na Leeco. Możliwe że wymaga certyfikacji telefonu/sklepu play, na pewno jak jest wgrany soft Leree to jest ok. Na każdego Cool1 możesz wgrać Leree ale to wymaga trochę wysiłku i paru h roboty (z czytaniem instrukcji) :) Możesz kupić od razu Cool1 z wgranym Leree i bonusowo LTE z pasmem b20 (800hz), wersja nazywa się właśnie Leree. Albo zwykły Cool1 w wersji C103, C106 lub R116 bez b20 z innym softem (chyba że ktoś wgra Leree) bez b20.

Jeszcze taka uwaga - jak filmy ważne to najlepiej gdyby ten ekran był Amoledem. Najlepsza jakość i kontrast. Jest jeszcze Nubia M2 (nie Lite) i ma 5.5" amoled, ale zdjęcia takie sobie (pewnie jak Redmi, gorsze od Cool i Meizu)
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Xiaomi mi4c

Powrót do Jaki telefon kupić ?