• Reklama

x600 / rozładował się na śmierć?

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

x600 / rozładował się na śmierć?

Postprzez edzio85 » 4 sty 2017, o 02:34

Witam,

Potrzebna mi wasza opinia i ewentualne rady :)

Jak w temacie; x600 podczas ładowania standardową ładowarką zaczął mocno się nagrzewać i zauważyłem, że procent naładowania baterii zaczął spadać. Po godzinie odłączyłem telefon, chwilę jeszcze go poużywałem (restartowałem) aż ostatecznie rozładował się całkiem i wyłączył.

Teraz podłączając go pod ładowarkę pali się tylko czerwona diodka i ewidentnie nic się nie dzieje. Nie nagrzewa się charakterystycznie dla tego procesu ani nie mogę go w żaden sposób uruchomić (normalnie i serwisowo).

Teraz pytanie, czy wymiana baterii może pomóc ? (Gdy miał on swoje ostatnie chwile online, szczególnie gorący był tuż pod obiektywem tylnej kamery, wg mnie to miejsce CPU)

Czy bez wymiany baterii na chwilę obecną jest jakaś opcja odzyskania danych z pamięci :) ?
edzio85

Telefon:: HTC
ROM: SlimRom

Reklama

Re: x600 / rozładował się na śmierć?

Postprzez ra-vau » 4 sty 2017, o 03:09

Jeśli nie śpisz jeszcze, to podepnij go pod ładowarkę i zostaw tak do oporu z ~12h niech się ładuje, albo i więcej... Bywały przypadki że wstawał po tym zabiegu :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez edzio85 » 4 sty 2017, o 12:37

Zabieg już wypraktykowany. Nic mu to nie pomaga.

Sprawdzałem ceny baterii do niego i jest to wydatek ok 60 pln.
Pytanie, czy to mu może pomóc ?
edzio85

Postprzez Gorphal » 4 sty 2017, o 14:28

Zostaw go na dzień-dwa, żeby bateria padłą do końca i spróbuj podładować go z godzinę-dwie podłączając kablem do gniazda USB 2.0 komputera (nie ładowarki - chodzi o ładowanie niskim prądem). U mnie pomogło jak rozładował się do zera i nie chciał wstać pomimo ładowania (te same objawy - czarny ekran, czerwona dioda i pomimo ładowania nic się nie działo). Po tym jak się podładował do kilku-kilkunastu procent ekran normalnie wstał i pokazał ładowanie. Zmieniłem softa na świeższego i więcej problemu nie widziałem.
Chyba, że bateria Ci też napuchła, to wtedy to jest główna przyczyna ;).
Gorphal

Telefon:: Samsung

Postprzez edzio85 » 4 sty 2017, o 15:06

Właśnie nie napuchła. Otwarłem tylną pokrywę i nic złego tam nie widać, bateria ok, nic nie śmierdzi, nic nie przyjarane. Wszystko wygląda w porządku.

Dzięki za radę, zastosuję się i zobaczymy.
edzio85

Powrót do LeTV LeEco