• Reklama

Wysyłka Prioryty

Promocje i oferta sklepu GearBest.com

Wysyłka Prioryty

Postprzez hel_sake » 10 lip 2017, o 09:59

Witam mam problem, kupiłem Redmi Note 4 z GB z taką wysylką, wszędzie na grupach piszą że bez VAT jednak poinformowali mnie że ten VAT może być, no to mówię OK, najwyżej zapłacę, jednak paczka jest we Francji a sklep chce żebym opłacił cło. Nie dostałem żadnego zapytania jak zawsze z poczty polskiej, nie wiem z kim się kontaktować i jak, nie znam tak dobrze angielskiego ani tym bardziej francuskiego.

teraz dostałem wiadomość ze sklepu: "If you can not do the Clearance, the package will be destroyed by customs and there will be no compensation in such a case."

Przecież to jest jakaś kpina. Czy ktoś mi może coś doradzić, pomóc?

http://www.chronopost.fr/en
nr śledzenia: 04568300006325B
hel_sake

Pochwały: 1

Reklama

Re: Wysyłka Prioryty

Postprzez WIETNAMCZYK » 10 lip 2017, o 11:29

A czemu kpina ? Moze byc vat to masz vat - paczka weszja na obszar celny UE w francji to tam placisz vat . Co w tym skomplikowanego ? W tym przypadku nawet paypal nie pomoze jezeli paczke zniszcza .. :):) milego placenia vaciku - chcialo sie zmaawiac z omijaniem vatu to teraz placisz albo placzesz . jhehe kolejny janusz biznesu co slucha naganiaczy i klakierow zeby tylko z ich refa kupic :)
WIETNAMCZYK

Pochwały: 3
Ostrzeżenia: 1

Postprzez AnimalPL » 10 lip 2017, o 11:33

hel_sake napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rozumiem ze to te slynne prority line?
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23

Postprzez boroch » 10 lip 2017, o 11:35

WIETNAMCZYK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

chinczykk, trolu, wróciłeś pod zmienionym nickiem?
Właź pod kamień i stamtąd pisz dalej donosy do UC.

@hel_sake, jeżeli paczka szła z GB, to zapłać VAT i dogadaj się ze sklepem. Może Ci zwrócą. Były już takie przypadki.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 10 lip 2017, o 11:37 przez boroch, łącznie edytowano 1 raz
boroch

Pochwały: 7

Postprzez Healer25 » 10 lip 2017, o 11:36

jaka metoda wysyłki wybrałeś?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Healer25

Postprzez WIETNAMCZYK » 10 lip 2017, o 11:58

Healer25 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

to jest priority line - nie pierwszy przypadek ze chca vatu - ale ja sie pytam w czym problem , placicie - sklep nie gwarantuje tego ze OSZUKACIE i nie zaplacicie vatu :) :) banda oszustow tylko by kombinowala , gimbaza ma wakacje i sie zaczelo . placz na forach
WIETNAMCZYK

Postprzez hel_sake » 10 lip 2017, o 18:08

OK, mogę zaplacić już ten vat nie w tym problem, tylko czemu mam go płacić we francji? przecież mieszkam w polsce i to tu płacę podatki, nie dostałem żadnego pisma tylko informację od sklepu....taka trochę lipa. Pyatnie czy jeśli paczki nie opłacę to rzeczywiście idzie do zniszczenia? może się ktos sensownie wypowiedzieć?
hel_sake

Postprzez AnimalPL » 10 lip 2017, o 18:11

ciekawe jak oni to wysylają.....Ty masz jakies chronopost i francuskie trackingi...a do mnie idzie przez dpd uk.....roznie wysylają?
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23

Postprzez WIETNAMCZYK » 10 lip 2017, o 18:17

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

poczytaj jak oszukiwal GOLDWAY z vatem - tutaj jest dokladnie to samo :) oszusci predzej czy pozniej zostana zlapani . a dlaczego w francji ? a dlatego ze poczytaj przepisy :)
WIETNAMCZYK

Postprzez hel_sake » 10 lip 2017, o 18:18

Nie wiem, generalnie jest to dla mnie porażka, wg mnie jesli już jest taka sytuacja to sklep powinien dokonać odprawy jeśli to "tak wysłali" i ewentualnie poinformować mnie że będę musiał zapłacić iles tam np poprzez paypal, a tutaj ja mam dokonać odprawy...jakies nieporozumienie, jakbym dostał cło w polsce i list z celnego to już dawno byłoby po sprawie, a tak jest jakieś odbijanie piłeczki przez sklep. Tak jak zawsze byłem zadowolony z GB tak po tym zamówieniu chyba już tam nic nie kupię...

Wietnamczyk proszę Cię nie wypowiadaj się jak nie wnosisz nic sensownego do rozmowy.
hel_sake

Postprzez WIETNAMCZYK » 10 lip 2017, o 18:44

hel_sake napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A co ty wniosles ? Posluchales reflinkowych naganiaczy ze niby bez vatu - to teraz ich pytaj o rade , moze podziela sie kasa ktora na tobie zaroboli i oplaca ci vat ? podpowiem ci - wypna sie na ciebie :):) malo ich interesujesz po tym jak kupiles z ich refika ):) hehe bylo wybrac normalna przesylke to bys problemow nie mial . a teraz pogodz sie z strata calej kasy i zyj dalej . nauczka na przyszlosc - nie sluchaj naganiaczy i mysl sam .
WIETNAMCZYK

Postprzez hel_sake » 10 lip 2017, o 18:48

Kupiłem i tyle, czy z vatem czy bez to nie ma znaczenia. Ważne że jest problem aby ten wat zapłacić bo bóg wie komu, ile, i dlaczego we francji. Kumasz że jakbym dostał pismo z WER to dawno by było po sprawie i nie byłoby tematu. Sklep przekombinował z wysyłką, ale to chyba nie jest moja wina...tak samo jak paczka idzie przez Holandie to nie płacę vatu w Holandii tylko w Polsce, bo to mieszkam i tu płacę podatki.
hel_sake

Następna strona

Powrót do GearBest.com