Wuben TO46R 3*XP-G3 90CRI

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Wuben TO46R 3*XP-G3 90CRI

Postprzez zieloczek100 » 3 gru 2017, o 20:26

Witajcie,
Obrazek

Latarkę do testów udostępnił producent - http://www.wubenlight.com/product/1027 - Dziękuję.

Latarka dostępna jest w sklepie Banggood - https://www.banggood.com/Wuben-T046R-3x ... endongling (mój reflink) z kodem: YT046R cena spada o 38%.

W przeszłości testowałem dwa inne modele tego producenta:
I333 – http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,63014.0.html
T103 - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,63048.0

Wuben TO46R w przeciwieństwie do testowanych wcześniej modeli posiada już „zwyczajne” opakowanie, dobre rozwiązanie szczególnie, jeżeli mamy na myśli cięcie kosztów
Obrazek

W opakowaniu znajdziemy:
- latarkę
- zapasowy oring
- smycz na nadgarstek
- bardzo dobrej jakości kabel USB
- ogniwo 2600mAh Wuben z zabezpieczeniem (zwracajcie uwagę czy jest na pewno w zestawie)
- papierologia
Obrazek

Obrazek

Obrazek


T103 i I333 należały do serii, która nawiązywała do np. Iron Man, czy innych motywów, TO46R jest bardziej stonowana, to prosta latarka, ze sterowaniem na boku i ciekawymi diodami, coś czego nie spotykamy często w świecie latarek
Obrazek

Od góry metalowa koronka, poniżej szybka z powłokami AR, która za zadanie ma ochraniać optykę Carclo. Pod optyką znajdują się 3*XP-G3 90CRI, oczywiście świetnie wycentrowane
Obrazek

Obrazek

XP-G3 dostępna jest w różnych wersjach z CRI 90+ http://www.cree.com/led-components/prod ... lamp-xp-g3
Niestety Wuben wybrał te zimniejsze barwy – ok. 6000K (lub więcej) , a szkoda, miałem nadzieję na neutralne diody i 90CRI. W moim odczuciu barwa wpada bardzo delikatnie w stronę fioletu, jeżeli świecimy na drzewa itp. 90CRI „robi robotę”, ale kierując latarkę na np. białą ścianę, mam wrażenie, że Wuben nie świeci tak, jak ja bym tego chciał, może to zasługa szybki z powłokami? – trudno powiedzieć.
W celu wyjaśnienia – to w żadnym wypadku nie jest fioletowe świecenie tanich latarek, nawet zimna barwa i 90CRI świeci pięknie, ale tak jak mówię, czegoś brakuje.
Obrazek

Podłoże diod z logo Wuben
Obrazek

Na główce umieszczony został port USB do ładowania ogniw. W porównaniu do testowanych T103 i I333 jakość tej gumki podniosła się znacząco, wciska się ona z dużym oporem i test polegający na świeceniu przez około 2h w misce z wodą, nie zrobił na latarce żadnego wrażenia. Bez ogniwa w latarce możemy zasilać latarkę bezpośrednio z PowerBanku, lecz tutaj nie ma rewelacji 0,01-0,09A to pobór z USB, jasność jedyne żeby przyświecić na np. mapę.
Obrazek
Obrazek

Prąd ładowania to równe 1A, podczas ładowania dioda znajdująca się w dolnym przycisku, świeci w kolorze czerwonym
Obrazek

Obrazek

Poniżej model i numer seryjny
Obrazek

Użebrowanie główki – brakuje delikatności, zakończenia są ostre i wyczuwalne pod palcem, brakuje mi w pewnym stopniu dopracowania latarek znanych chociażby z marki Fenix, a nawet nowego producenta FiTorch itp.
Obrazek

Przyciski do sterowania są dwa. Dolny do włączenia latarki, górny do zmiany trybów.
Przyciski pracują z różnym oporem, oba są ciche, dolny jest bardziej schowany, górny – bardziej wystaje. Ten dolny pracuje znacznie lżej niż górny przycisk do zmiany trybów. Pracują ze znakomitą dokładnością, nie ma mowy o „przestrzelonych” trybach, pod tym względem nie odbiega jakością od np. Nitecore EC4, którego posiadam, a powiedziałbym nawet, że jest lepiej.
Obrazek

Obrazek

Świetnie wygląda tuba środkowa, zakręcający wzór świetnie leży w dłoni, jest prawie niewyczuwalny, czego niestety nie można powiedzieć o klipsie. O ile ten klips w I333 przeszkadzał, o tyle tutaj nie dotykamy go palcem odkręcając zakrętkę – i to jest na plus, nie ranimy dłoni
Obrazek

Obrazek

Zakrętka z identycznym wzorkiem jak tuba środkowa, bez żadnych napisów, i bez problemu postawimy latarkę na zakrętce – nie wiem dlaczego, ale tej niezwykle prostej funkcjonalności coraz częściej brakuje w markowych produktach
Obrazek

W środku porządna, masywna pozłacana sprężynka, nie ma najmniejszych problemów z ogniwami bez zabezpieczenia, czy ogniwami z płaskim plusem, działają wszystkie
Obrazek

Gwint podobnie jak większość latarki wykonany świetnie, masywny, kwadratowy, bardzo dobrze nasmarowany – to się ceni ;)
Obrazek

I najważniejsza rzecz, czyli sterownik.
Sterowanie:
Latarkę włączamy dolnym przyciskiem, tryby zmieniamy tym, który znajduje się wyżej. Latarka włącza się z pamięcią ostatniego trybu i tryby zmieniamy od najniższego do najwyższego
Obrazek

Tryby ukryte.
Gdy latarka jest włączona:
- przytrzymujemy dolny przycisk, włączy się turbo, klik górnym przyciskiem wraca do ostatniego zapamiętanego trybu. I jeżeli zmienimy tryb, wyłączymy latarkę, włączy się normalnie. Jeżeli od razu wyłączymy i włączymy ponownie błyśnie na ułamek sekundy TURBO i włączy się ostatni zapamiętany tryb – taka wada sterownika
- przytrzymujemy górny przycisk – aktywuje się stroboskop – jeżeli wyłączymy od razu, podobny błąd napotkamy jak wyżej
- przytrzymujemy górny przycisk przez 3 sekundy – włączymy SOS.

Gdy latarka jest wyłączona:
- trzymając górny przycisk ponad 1 sekundę – włączy się stroboskop, gdy puścimy, latarka się wyłączy
- trzymając dolny przycisk ponad 1 sekundę – włączy się TURBO, gdy puścimy, latarka się wyłączy
Po włączeniu latarki znowu wystąpi błąd – w postaci szybkiego błysku trybu TURBO i włączenia ostatniego zapamiętanego trybu. Nie wiem skąd wynika ten problem, w normalnym użytkowaniu jest on niezauważalny, chyba, że będziemy korzystać z ukrytych trybów.

Zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem:
- wciskamy dwa przyciski jednocześnie, po chwili latarka raz błyśnie i się wyłączy
- wyłączamy zabezpieczenie ponownie wciskając dwa przyciski, latarka również poinformuje o tym błyskiem i się wyłączy

Informowanie o stanie naładowania ogniwa:
- 4,2-3,5V po włączeniu i każdej zmianie trybu na kilka sekund zaświeci się niebieska dioda włącznika
- 3,5-3,3V dioda przez cały czas będzie świeciła dioda czerwona
- poniżej 3,3V dioda czerwona zacznie błyskać, to znak, że niedługo musimy wymienić ogniwo na naładowane.
Ochrona ogniwa:
- przy około 2,8V latarka się wyłączy, możemy ją włączyć w trybie moon i niski. Będzie świeciła jeszcze przez jakiś czas, chociaż zdarzało się, że w trybie niskim przy niskim poziomie naładowania ogniwa – latarka wyłączała się. Pozostaje nam jedynie:
- wymiana ogniwa na naładowane
- przełączenie latarki w tryb moon

Podsumowując sterowanie: porównując do Nitecore EC4, wolę sterowanie EC4, lepsze ukryte tryby, możemy włączyć TURBO lub Moon gdy latarka jest wyłączona, i nie ma zbugowanych trybów ukrytych. W Wuben znacznie lepszy jest system powiadomienia o stanie naładowania ogniwa, do codziennego używania, bez korzystania z ukrytych trybów nie ma większych różnic w sterowaniu, z tym, że Wuben dodatkowo powiada port USB.

Czujnik temperatury w Wuben TO46R ustawiony jest tak, żeby temp. na obudowie nie przekroczyła 50 °C – i latarka świetnie to egzekwuje. Jeżeli rozgrzeje się do ok. 50 °C, możemy przełączyć ją w TURBO, ale prawie natychmiastowo obniży jasność, jeżeli jest chłodna świeci przez jakiś czas w trybie TURBO.

Chłodzenie: brak
Obrazek

Chłodzenie: wentylator
Obrazek

Chłodzenie: w misce z wodą
Obrazek

Coraz więcej producentów kładzie duży nacisk na wygląd, napisy i przyciski w jednej linii – podoba mi się ten kierunek ;)
Obrazek

Porównanie wielkości do Fenix TK25 R&B
Obrazek

Obrazek

Tutaj dołączył jeszcze EAGTAC PX30LC2-R
Obrazek

Wuben TO46R bez ogniwa to około 88 gramów.
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 1s, balans bieli - Świetlówki H

Wuben TO46R
Obrazek

Fenix TK25 R&B (porównując Fenix’a do Wuben’a, Fenix świeci znacznie gorzej i zdecydowanie zimna dioda Wuben i zimna dioda Fenix – to nie są te same zimne barwy)
Obrazek

EAGLETAC DH10LC2 XP-L Hi
Obrazek

Fenix HL60R
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s, balans bieli - Świetlówki H

Wuben TO46R
Obrazek

Fenix TK25 R&B
Obrazek

EAGLETAC DH10LC2 XP-L Hi
Obrazek

Fenix HL60R
Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/u/1/fold ... sZDo-pFKD6

Kilka słów podsumowania.
Z kodem rabatowym cena spada do około 31USD. W tej cenie wydaje mi się, że nie znajdziemy lepiej wykonanej latarki, z dobrze zabezpieczonym portem USB i wysokim CRI, czyli min 90CRI.

Pod względem wykonania nie mam większych zastrzeżeń. W mojej ocenie to znaczna zmiana na lepsze w porównaniu do T103 i I333, o gustach się nie rozmawia, ale T046R ma stosunkowo klasyczny wygląd i ja to lubię.

Z największych wad należy wymienić błędy w sterowniku (chociaż dla większości osób nie będzie to stanowiło najmniejszego problemu) i lekko wpadające w kolor fioletowy diody – tj. ich barwa. Być może ten efekt powoduje szybka z powłokami, jest to szczególnie i w zasadzie widoczne tylko i jedynie kiedy świecimy na białą ścianę.

Korzystałem z tej latarki przez ponad 2 tygodnie i powrót do np. Acebeam EC35, która posiada zimną diodę XP-L, jej barwa światła nagle zaczęła wpadać w kolor lekko żółty. Być może tak właśnie ma świecić zimna barwa, a żyłem w błędzie korzystając z diod o niskim CRI? To oczywiście żart.
Mimo wszystko widać różnicę diod o CRI90, a innych latarek z zimnym światłem, które posiadam, oczywiście na plus w strone wysokiego CRI. Lepszy kontrast, lepsze oddawanie kolorów to zupełnie inne światło, ale to cieszy, że producenci coraz chętniej sięgają po właśnie takie diody, po takie rozwiązania, i że powoli odchodzą od „zwykłych” ledów.

W cenie 31USD otrzymujemy zestaw: latarka, kabel USB, ogniwo, dobre wykonanie, wysokie CRI i boczne kliki (wiem, że są osoby, dla których boczne kliki są szczególnie ważne), czego chcieć więcej?
Z mojej strony polecam, świetnie korzystało mi się z niej przez ostatni czas, a teraz znajdzie swoje zastosowanie w garażu, gdzie przy różnych pracach lubię mieć dobrej jakości światło ;)

Macie jakieś pytania? Zapraszam ! ;)

Udanych zakupów.
Pozdrawiam
Eryk


Obrazek

Obrazek

Obrazek
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 18:46
Pochwały: 12
Telefon:: LeTV x600

Reklama

Powrót do Oświetlenie, Lampy, Latarki, światełkaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama