Wuben T103 XHP35Hi 1280lm 1*18650

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Wuben T103 XHP35Hi 1280lm 1*18650

Postprzez zieloczek100 » 20 paź 2017, o 01:21

Witajcie
Obrazek

Kilka dni temu opublikowałem recenzję latarki Wuben I333, dzisiaj model T103. Czy warto zainteresować się modelem T103? Zapraszam do testu.

Wuben T103 dostępny jest np. w Banggood. Sklep przygotował kod rabatowy: https://www.banggood.com/WUBEN-T103-XHP ... endongling (mój reflink) z kodem: WT103, cena spada do 55,44USD

Specyfikacja i informacje producenta do poczytania na ich stronie: http://www.wubenlight.com/product/1025

A tutaj znajdziecie moją recenzję Wuben I333: http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,63014.0.html

Pamiętacie to ładne czarne opakowanie, w które zapakowane był model I333?
Nie wiem, czy w oficjalnej sprzedaży Wuben T103 też jest dostarczany w tej super walizce, ale to ona robi najlepszą robotę :). Walizka wykonana jest świetnie i wzór imitujący krople wody – coś niesamowitego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie otrzymamy:
- latarka Wuben T103
- kabel USB typu C z oplotem, długość około 55cm, krótki, bardzo dobrej jakości
- zapasowe oringi
- ta sama twarda smycz na nadgarstek (zbyt długa)
- ładowarka z końcówką m.in EU, ładowarka podobno 2A, mój miernik pokazuje około 1,6A (inna ładowarka na tym samym zestawie testowym bez problemu osiąga 2A). Bardzo fajny system wymiany końcówek
- instrukcja obsługi
- klips
- ogniwo 2600mAh z zabezpieczeniem (jako jedyne moje ogniwo 18650 zabezpieczone wytrzymało test obciążenia 8A+, to plus dla Wuben)
Walizka nie wiem czy jest elementem wyposażenia, czy może latarka sprzedawana np. w Banggood pakowana jest jakoś inaczej. Zweryfikują to pierwsze zdjęcia :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wuben T103, ładna czy brzydka? Strasznie trudno określić. Z jednej strony dobre wykonanie, patrząc od przodu wygląda całkiem ładnie, ale ta zakrętka… czegoś mi brakuje
Obrazek

Szyba z powłokami AR, reflektor SMO, ale… te prążki, ja ich nie lubię, strasznie nie lubię. Pamiętam EAGTAC S25L-R, tam reflektor po prostu czarował, i robi to nadal. Nie dość, że ten SMO z gładkością ma niewiele wspólnego to dodatkowo pojawiły się paproszki na reflektorze, Wuben, co się stało ? ;(
Dioda XHP35Hi o zimnej barwie, bez niepotrzebnych nalotów niebieskiego koloru itp., dobrze wycentrowana
Obrazek

Metalowa koronka – bez wątpienia dodaje uroku T103
Obrazek

Porównując bezpośrednio wielkość reflektora we wspomnianym EAGTAC i Wuben - werdykt: Wuben jest mniejszy
Obrazek

Na główce grube, masywne użebrowanie, lekko wyczuwalne pod palcem, fajnie wykonane + napis Wuben Since 1981 na samej górze
Obrazek

Pod użebrowaniem znalazło się miejsce na wycięcia, które mają zredukować możliwość stoczenia się latarki
Obrazek

W miejscu gdzie jest sterownik, dioda itp., delikatne nacięcia, z pewnością pozwoli to sprawniej oddawać ciepło do otoczenia – tutaj latarka jest najcieplejsza
Obrazek

Testowany Wuben I333 miał świetny przycisk - naprawdę fantastyczny, podświetlany, informował o aktualnym poziomie naładowania ogniwa, a w T103? Świeci tylko gdy ładujemy ogniwo, co poszło nie tak? To nie wszystkie jego wady. O ile sam przycisk pracuje przyjemnie, to guma, która go zabezpiecza prawdopodobnie przykleja się do przycisku i za każdym razem słyszmy charakterystyczne „klap, klap…”, nie podoba mi się to.
Opisałem firmie Wuben moje spostrzeżenia dotyczące przycisku, napisali, że pomyślą o jego poprawie, czekam na recenzje innych użytkowników.
Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie port USB, zabezpieczony nie tak jakbym tego wymagał. Gumka jest niskiej jakości, i nie zmieni tego nawet niezła jakość latarki. Zasilacz w zestawie 2A, dobrej jakości kabel USB, a wydajność ładowarki w latarce? – 1A. Gdy ładujemy ogniwo przycisk świeci w kolorze czerwonym, koniec ładowania – zmienia się na niebieski. Do ładowania musimy zostawić latarkę włączoną (i nie świeci podczas ładowania), zły kontakt, czyli np. niewłączony tylny klik – oznajmi błyskaniem niebieskiej diody włącznika. Koniec ładowania następuje na poziomie 4,17V – bardzo dobrze.
Obrazek

Tuba środkowa jest nieodkręcana, i dobrze. Lubię rzeczy proste, tradycyjne, ale to? Wuben poszedł zbyt bardzo w tradycyjne proste rozwiązania. Zrobił kilka cięć i powiedział – wystarczy. Wykonanie jest dobre, ale brakuje „smaku”
Obrazek

Zakrętka – kosmiczne wzory jak w I333, to nie dla mnie. Przycisk pracuje super, twardo z odpowiednim klikiem, tak jakbym tego chciał
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gwinty konkurencja ma grubsze, ale mimo wszystko nie możemy narzekać. Instrukcja podaje, że należy je co pół roku smarować – szkoda, że Wuben od nowości jest suchy…
Obrazek

Zakrętka od środka – „zaklepana” sprężynka, czy tak wygląda produkt, który przechodzi kontrole jakości? Sprężynka jest twarda, i lepszej jakości niż w wielu testowanych latarkach, tylko zostawia taki niesmak wizualny…
Obrazek

Sterownik:
Obsługa identyczna jak w modelu I333, tryby działają od najwyższego do najniższego. Producent w instrukcji podaje informację o zabezpieczeniu termicznym, przed odwrotną polaryzacją (nie testowałem), informowaniu o niskim napięciu ogniwa (od około 3,8V co 5 minut błyska 3 razy, aż przy około 3,1V wyłączy się będąc w TURBO. Jeżeli wyłączmy ponownie i przełączymy w niższy tryb – latarka będzie świeciła do +/- 2,8V – aż się wyłączy.
Tryby błyskające aktywujemy szybkim – podwójnym klikiem
Przytrzymując obojętnie w którym trybie przycisk ponad 1 sekundę – aktywuje się natychmiastowe TURBO, identyczne rozwiązanie jak w I333, rozwiązanie, którego mi strasznie brakuje w innych latarkach – jest rewelacyjne i takie proste, korzystasz np. z trybu niskiego, potrzebujesz mocniej zaświecić przez kilka sekund, nie musisz klikać przez wszystkie tryby – wystarczy przytrzymać przycisk. Puszczasz i znowu masz tryb niski.

Niestety nie mamy pełnej stabilizacji w najwyższym trybie, tylko spadek z 1280lm do około 68%
Obrazek

Wykres, gdzie za 100% przyjąłem 1280lm, fajna stabilizacja przy około 900lm, i czas pracy w TURBO na ogniwie Sanyo NCR18650GA ponad 90 minut – według mnie lepsze to niż, 100% stabilizacji, ale czas pracy tylko 40 minut.
Obrazek

Sprawdziłem ile prądu pobiera T103 w każdym trybie z ogniwa, w Turbo to około 4A, więc wartości wydają się być prawdziwe.
Obrazek

Dodatkowo korzystając z aplikacji „Lux Meter” na androida i obliczając procentowo jasność każdego trybu - przyrównałem pomiary do trybu 1280lm i wyglądają obiecująco. Pamiętajcie, że telefon to urządzenie wielofunkcyjne i na pewno jego czujnik światła nie działa perfekcyjnie (telefon to Xiaomi Redmi Note 4). Często narzekam, że ciekawe latarki mają źle rozłożone tryby, T103 ma coś pomiędzy 200lm to codziennego użytku – ma ten tryb około 500-600lm a potem TURBO to już prawie 1300lm.
Obrazek

Ostatnio testowałem JETBeam TH20 – zwracałem uwagę na idealne ułożenie elementów w jednej linii. Tutaj widzimy, że wycięcie na główce jest lekko przesunięte, ale model, przycisk i napis na górze są idealnie równo. Nawet nacięcia na tubie środkowej są idealnie równo z wymienionymi elementami – pięknie to wygląda ( na zdjęciu tego nie uchwyciłem)
Obrazek

Porównanie wielkości do JETBeam TH20 i EAGTAC S25L-R; szczerze? EAGTAC najładniejszy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s, balans bieli
Wuben T103 XHP35Hi
Obrazek

Wuben I333 XP-L Hi
Obrazek

EAGTAC S25L-R XHP35Hi
Obrazek

HaikeLite SC01 XHP35Hi Turbo (na zdjęciu może nie jest to tak widoczne, ale EAGTAC świeci zauważalnie lepiej od Wuben)
Obrazek

HaikeLite SC01 XHP35Hi High
Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... E1NQXFYWGs

Kilka słów podsumowania:
T103 – to połowa ceny EAGTAC S25L-R, mniejszy reflektor, gorsza wydajność, gorszy wygląd (moja ocena), jakościowo, hmm EAGTAC jest przyjemniejszy, inaczej leży w dłoni, to zupełnie inna latarka.
Za połowę ceny Wuben T103 możemy mieć np. Convoy C8, z naładowanym ogniwem myślę, że zaświeci niewiele bliżej.
Ogólnie oceniając jakość wykonania, nie jest źle, zwracam uwagę na paproszki na reflektorze, dziwnie pracującą gumkę zabezpieczającą przycisk i w moim egzemplarzu wadę wizualną sprężynki. Pamiętajcie tez o gumce portu USB – wydaje się delikatna, element, na który trzeba po prostu uważać.

Czy warto ją kupić? Jako prezent dla kogoś – niezły wygląd, wydajność, świetny sterownik (bardzo prosty, bez zbędnych trybów) z pełnym wyposażeniem tj. dobre ogniwo 2600mAh, ładowarka itp., w cenie 55USD, całkiem fajny zestaw. Ja wiele latarek skreślam za sterownik, Wuben mimo, że nie jest znaną firmą stworzył bardzo prosty i bardzo dobry sterownik, z bezpośrednim dostępem do chwilowego TURBO z każdego trybu, ukryte błyskacze, brakuje mi tylko przycisku z I333.
Mały thrower z pełnym wyposażeniem, dobrym wykonaniem i sterownikiem, za 55USD szczególnie na prezent – uważam, że jest to niezły wybór.

A jakie jest Wasze zdanie?

Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100