• Reklama

Weryfikacja płatności - ponad 48h - jest się czym martwić?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Weryfikacja płatności - ponad 48h - jest się czym martwić?

Postprzez grzegi » 17 lis 2015, o 05:33

Hej, słuchajcie, piszę do Was w pewnej sprawie, a mianowicie problemem z płatnością w AliExpress. Mam nadzieję, że mnie labo uspokoicie, albo poradzicie co robić dalej.

Otóż problem jest natury następującej:

W dniu 14.11.2015 (sobota) postanowiłem zakupić sobie telefon Xiaomi Redmi Note 2 od znanego i cenionego sprzedawcy na literkę G.

Adres wysyłkowy wpisałem polski, a jako formę płatności wybrałem przelew z niemieckiego konta, korzystając z systemu Sofort Banking, aby uniknąć przewalutowania (przebywam obecnie w Niemczech i posiadam niemieckie konto w euro). Wszystko ładnie pięknie, przelew zlecony błyskawicznie, wybraną sumę zdjęło z konta, a zakładce Financial mam informację, że przelew został otrzymany 14.11.2015 o godzinie 08:36 czasu amerykańskiego (Payment recieved).

Zgodnie z procedurą rozpoczął się proces wyeryfikacji płatności, który miał potrwać około 24 godzin. Jednakże ku mojemu zdziwieniu, po 24 godzinach przelew nie został zweryfikowany, a jego obecny status to nadal Payment being verified, mimo, że od jego zlecenia minęło już dobre 48 godzin (zakładałem, że może nie przejść przez pierwsze 24 godziny, bo to weekend, ale byłem przekonany, że w poniedziałek autoryzacja już nastąpi).

Napisałem najpierw do pana na literkę G, ale (tak jak oczekiwałem) odpisał, że obsługą weryfikacji płatności zajmuje się AliExpress, a nie oni.

Napisałem więc również do SOFORT Bankingu (w końcu to z ich usług korzystałem), aby się upewnić, czy sama transakcja została poprawnie zlecona i oto odpowiedź jaką otrzymałem:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli w skrócie - transakcja się udała i nie wiedzą dlaczego operator płatności nie powiadomił (jeszcze?) odbiorcy przelewu o jego wyniku.

W szczegółach zamówienia na AliExpress mam takie info:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
, ale nie wiem na ile jest to śpiewka wklejana z automatu, a na ile faktycznie trzeba czekać te do 9 dni...

W związku z tym moje pytanie - czy powinenem cierpliwie poczekać jeszcze jakiś czas, czy pisać do AliExpress o zwrot kasy? Wszelkie podpowiedzi mile widziane, bo jestem trochę zaskoczony takim obrotem sprawy.

Z góry dzięki.
grzegi

Pochwały: 8
Telefon:: SGS III mini

Reklama

Re: Weryfikacja płatności - ponad 48h - jest się czym martwi

Postprzez slavo22 » 17 lis 2015, o 07:11

Mi kiedyś trzymało tydzień kasę zablokowaną ale info o nieudanej płatności miałem od razu. Chyba warto skrobnąć do supportu Ali co jest grane.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 59
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Re: Weryfikacja płatności - ponad 48h - jest się czym martwi

Postprzez filozof71 » 17 lis 2015, o 08:08

Rozumiem że to jest coś takiego jak PayU lub Przelewy24. Mają gdzieś regulamin więc Ci się teraz przyda przeczytać.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI