• Reklama

Umidigi UMI Z2 - na razie tylko unpack ;)

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Umidigi UMI Z2 - na razie tylko unpack ;)

Postprzez Rura » 13 lip 2018, o 19:18

Z powodu iż nie mam pojęcia czy moja Ukochana nie zechce położyć swych rączek, na razie tylko odpakowanie, bez uruchamiania.
Telefon nabyty na GearBeście, przyszedł przesyłką DPD bez dodatków ;). Jak się będzie sprawdzał będę na bieżąco pisał. Z uwag tylko maleństwo jak na 6,2 przykładając do MiMaksa. Niestety porównanie gabarytów będzie w terminie późniejszym, kiedy tylko odbiorę cokolwiek co jest w stanie fotografować ;-).
Telefon ubrany fabrycznie w czarnego, gumowego kondonika o bardzo fajnej fakturze, umożliwiający pewny chwyt, na ekranie naklejone szkło, ale zabezpieczenie zewnętrzne nie zdjęte. W pudełku kartka z podziękowaniem za zakup ;-), koperta z igłą do tacki SIM oraz instrukcją szybkiego startu na pewno w językach: angielski, niemiecki, francuski i coś jeszcze, ale nie znam, więc nie będę zmyślał. Ładowarka EU, kabel dane/ładowanie USB typ C, gniazdko USB - słuchawki. Z zewnątrz wykonanie lepsze niż Max. Kolorek po prostu śliczniutki... Reszta do zobaczenia w albumie:
https://photos.app.goo.gl/JNWHtfRLJGVUWYVE9
Rura

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Reklama

Re: Umidigi UMI Z2 - na razie tylko unpack ;)

Postprzez Rura » 14 lip 2018, o 23:01

To teraz filmik z pierwszego odpalenia. Bez kart SIM. Dla porównania gabarytowego, tudzież szybkościowego użyłem Mi Maxa pierwszej generacji. Antutu...
Z zauważonych plusów dodatnich, tudzież ujemnych: kolorek body - bomba, ekranik - bardzo jasny i ładnie działający, czułość na dotyk - spora i precyzyjna, dźwięk z głośników - pozytywnie głośny i czysty, szybkość - szału nie robi, ale tragedii też nie ma.
Jak działa aparat - jeszcze nie sprawdzałem.
https://youtu.be/5C_mHQ7k3Yk
Rura

Re: Umidigi UMI Z2 - na razie tylko unpack ;)

Postprzez Rura » 23 lip 2018, o 19:55

Dziś doszła ładna, nowa ;) nano karta z Vikinga, więc z powodu iż nikt nie chce stać się szczęśliwym posiadaczem wynalazka zabawy ciąg dalszy.
Pierwsza i najważniejsza wada - brak diody powiadomień.
Druga wada - po użytkowaniu Miui i ich zaszytych apek, po prostu ręce opadają z powodu ułomności andka... i to wypasa 8.1.0... Bieda - to mało powiedziane, po MIUI.
Sam telefon - świetny dźwięk i z głośnika podczas rozmowy i z głośnika zewnętrznego. Ekran - dużo lepszy jakościowo i jasnościowo od ekranu MiMaxa.
Aparat - jak na 3 zdjęcia to bardzo dobry... Może w łikend uda mi się pobawić więcej, na razie Szkodniczki nie dają...
Gdyby ktoś chciał coś szczególnego to proszę się nie zastanawiać tylko pytać... W pierwszej, wolnej chwili będę odpowiadał.

Edyta: trzecia wada - słabo działający czytnik odcisków. Palec musi być czysty/suchy i tak ułożony jak przy kodowaniu. W porównaniu do Maxa to bieda.
Zaleta - face ID - działa szybko i sprawnie dość, na największe zdjęcie mojego dzioba nie reaguje, założone okulary korekcyjne - też brak reakcji. Muszę druknąć większą fotę i wtedy sprawdzimy czy daje się zrobić w konia.

Edyta2: https://photos.app.goo.gl/6DQYRXs8VTh7Yj3z5 zdjęcia na szybkiego po 21.20, bez flasha, przedostatnie bez HDRu, ostatnie z selfie-kamery. Na 6calach jest do przyjęcia... Na 17 już nie bardzo... żeby nie powiedzieć tragicznie ;).
Rura

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin