• Reklama

UMI Z Opinie.

UMI Z Opinie.

Postprzez marx » 8 mar 2017, o 20:26

Dla zainteresowanych recenzja UMI Z, Oraz UMI Z Test w wersji tekstowej, zdjęcia , GP i inne szczegóły.
Dzielcie się swoimi opiniami na temat tego telefonu.
marx
Administrator

Pochwały: 262
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: UMI Z Opinie.

Postprzez Aspirant » 3 kwi 2017, o 13:09

Mam tego phona od paru dni. Przedtem mialem Meizu M2 Note, ktory sie zrobil strasznie wolny, szczegolnie brakowalo ramu. Umi przy tej samej wielkosci ekranu jest wiekszy, dluzszy po prostu (-), za to robi dosc solidnie wrazenie, spasowanie jest bez zarzutu (+), wygladem prawie ociera sie o high end. Rozczarowuje dosc spora waga (-), takze jakosc rozmow (-), jak i glosnika, ktory wg mnie wypada naprawde slabo (-). Plus za czysty system (+). Bateria trzyma bardzo fajnie (+), ale glownie jak nie trzeba karmic tych dziesieciu rdzeni, ramu i czego tam jeszcze. Wtedy (instalacja apek) tel. szybko sie nagrzewa (az do niemilego poziomu, ale przynajmniej oddaje cieplo w metalowa obudowe, a nie gotuje sie we wlasnym sosie) i sila rzeczy zre prad; bateria to w miare znosi, ale cudow byc nie moze. Przy normalnym uzytkowaniu, np chrome, obudowa jest letnia. Wszystko chodzi plynnie, ale d. nie urywa. Duży plus (++) za band20. Ekran jest ok, mnie jednak raczej tez rozczarowal, barwy sa malo intensywne, niby po podjasnieniu biel wali po oczach, ale zdjecia na stronach jakies takie bez kontrastu, a przeciez przesiadam sie z totalnej budzetowki. Aparat tez sredniak, tak samo np. latarka, mozna prawie rzec, ze slaba. Touch bez zarzutu.
Gier nie odpalalem, do gps tez dopiero dojde.

Moje podsumowanie: średniak na niemal kazdym froncie, z pewnymi akcentami, np solidne wykonianie. Osobiscie nie zaluje, ale mysle ze juz za rok bede chcial inny telefon. Dobry jak ktos uzywa glownie "biurowo", przegladarka, notatki, itd. Przy czworce ramu, baterii i dokladnym touch'u uzywa sie tego dosc milo, jednak waga i taki troche kanciasty feel przeszkadzaja (Meizu co prawda byl sliski - tani plastik, ale przy tej samej przekatnej o niebo lepiej wyprofilowany i znacznie lzejszy). Na standby bateria trzyma super, ale przy pelnej parze Mediatek zdaje sie sporo zrec. Zaplacilem 1000zl za fona z przesylka dhl (aliexp), do tego 181zl VAT. Wg mnie dostalem to, za co zaplacilem, oby sie nie zepsul :P
Aspirant

Telefon:: Zopo C2 Platinum

Powrót do UMI