UMI X2

Dyskusja o telefonach UMI, opinie, jakość, jaki kupić.

UMI X2

Postprzez Lech » 21 maja 2013, o 19:23

Witam,
Po przeczytaniu wielu tematów na forum zdecydowałem się na zakup... UMI XII. Telefon kupiłem w Antelife.com. Jest to wersja youth - 1GB/4GB. Chciałem czarny, lecz zrobiły się niedostępne. Zaproponowano mi więc biały. Jest to jeden z telefonów z pierwszej partii 100 szt, które UMI dostarczyło do sprzedaży. Taki zakup był chyba błędem, ale cóż - chciałem mieć, to mam. Telefon dotarł po 12 dniach.

Minimalistycznie elegancki
Wygląda lepiej niż na zdjęciach. Dlatego też początkowo byłem zdecydowany na czarny. Wolę ciemne telefony. Jednak ten "biały" mnie przekonał. Metalowa, satynowo-matowa ramka dookoła obudowy dodaje szyku. Wykonanie jest dobre. Nieznacznie ugina się obudowa pod silnym naciskiem powyżej górnej krawędzi wyświetlacza. W innych miejscach wszystko spasowane, dopasowane, eleganckie i estetyczne.

Światłość
Po uruchomieniu byłem pod wrażeniem wyświetlacza. Full HD wygląda pięknie. Liczyłem jednak, że będzie trochę jaśniejszy. Przy automatycznym ustawieniu doboru jasności jest dla mnie ciut za ciemny. Przy ręcznym rozjaśnieniu nie ma problemu w używaniu w jasny dzień.

Gra muzyka
Bardzo ładnie gra gra na słuchawkach. Duży plus. Czysto, słychać wiele. Głośnik, jak to głośnik w komórkach - szału nie ma. Niezbyt głośno, lecz dźwięk jest zrównoważony.

Słyszą mnie
Rozmówcy mówią, że jest OK. Nie ma różnicy pomiędzy tym, a telefonem z którego do teraz korzystałem HTC EvoD. Problem za to pojawia się gdy przełączę w tryb głośnomówiący - ja słyszę dość dobrze, ale sam jestem źle słyszany. Określenie "dźwięk z puszki" jest na miejscu.

Komu fotkę?
Aparat 13 MP - zdjęcia ładne. Przy słabych warunkach oświetleniowych jednak mocno zaszumione. Generalnie jest dobrze, według mnie, powyżej średniej. Nie wymagajmy jednak cudów od matrycy wielkości łebka od szpilki :-)

Prowadź mnie, czyli GPS-ie, gdzie jesteś?
I tu jest problem. GPS nie działa. Tzn działa, ale fatalnie. Wieki trwa zanim złapie fixa. A jak już złapie, to mam wrażenie, że w momencie gdy zapali się ekran, zaraz poziom sygnału ze złapanych satelitów znacząco spada, po chwili do zera i koniec. Znów kilka- kilkanaście minut zanim złapie sygnał. Kombinuję od wczoraj z Mobileuncle Tools, zmianą plików itp (myślałem, że problem podobny jak bywał w X1), ale nic to nie daje. Kompletnie nic. Napisałem do Antelife i czekam na odpowiedź. Wygląda jednak na to, że będę musiał odesłać telefon do Chin. Ryzyko - tak bywa.

To tak na szybko opis. Mam nadzieję, że komuś będzie pomocny. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Lech

Telefon:: Xiaomi Mi Mix 2S

Reklama

Postprzez jacek.marciuk » 21 maja 2013, o 20:13

Dzięki za skrócony opis.
Sam mocno, bardzo mocno myślałem o tym telefonie.
Postawiłem jednak na Newman'a K1.

Załącz jakieś zdjęcia jak możesz z tego telefonu
Jak z nagrywaniem filmików ? - daje rade jakościowo ?

Powiedz coś więcej o ekranie FHD ?

dzięki
Pozdrawiam
jacek.marciuk

Postprzez Lech » 21 maja 2013, o 21:41

Nagrywanie full HD daje radę. Nie wygląda jak z kamery, ale jak na komórkę, to jest OK.
Wyświetlacz - zachwyca kątami widzenia. Cóż więcej powiedzieć - trzeba zobaczyć :-)
Lech

Postprzez markus70 » 21 maja 2013, o 22:12

@lech
Tylko go nie upuść. Na gizchina pokazały się fotki z niezamierzonego crash-testu
markus70
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez Utioz » 21 maja 2013, o 23:14

@Lech właśnie uważaj na ekran. Tutaj link: http://www.gizchina.com/2013/05/21/crac ... x2-screen/ i jeszcze to zdjęcie: http://tinypic.com/view.php?pic=2qu6wxd&s=5 Jak wygląda sprawa gwarancji w Antelife? Jak będzie Ci się chciało to podrzuć jakieś filmiki i zdjęcia.
Utioz

Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi redmi 1s

Re: UMI X2

Postprzez Kobe8 » 21 maja 2013, o 23:29

Lech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz przed wysłaniem sprawdzić czy obsługuję aero2? domyslam sie ze pewno nie masz karty ale moglbys sprawdzic programem jakimis czy ma zaznaczone WCDMA 900Mhz? Bo na GizChina jest napisane ze obsluguje wcdma 900.
Kobe8
AKTYWNY

Telefon:: stacjonarny

Postprzez jacek.marciuk » 22 maja 2013, o 09:52

jeszcze byłbym wdzięczny, jakbyś załączył 2-3 zdjęcia zrobione UMI X2 :)
jacek.marciuk

Postprzez Lech » 22 maja 2013, o 20:39

Witam,
Ten pęknięty wyświetlacz mnie przeraził... Mam nadzieję, że coś takiego mi się nie przytrafi.
Chciałem załączyć kilka fotek, ale niestety nie udało mi się. Może jakiś chwilowy problem z serwerem. Spróbuję później. Teraz chociaż opiszę. Aparat ma problem z balansem bieli. Zdjęcia na zewnątrz były robione przy częściowo zachmurzonym niebie i widać nienaturalną zmiane koloru drzew. Za to makro jest całkiem przyzwoite.

Dostałem dziś odpowiedź z Antelife. Przysłali link do sposobu wgrania pliku konfiguracyjnego GPS-a. Bez efektu. Dalej nie działa. Wygląda jakby był problem z anteną - odbiera baaaardzoo słaby sygnał.

Co do trybów pracy, odczytałem:
GSM mode: EGSM900, DCS1800, PCS1900, GSM850
UMTS mode: WCDMA-IMT-2000, WCDMA-PCS-1900, WCDMA-CLR-850, WCDMA-800, WCDMA-GSM-900

Mam nadzieję, że pomogłem
Lech

Postprzez jacek.marciuk » 22 maja 2013, o 21:03

Lechu :)

Mimo wszystko, bardzo proszę o zdjęcia wykonane X2. Jak dasz radę to jakoś załączyć - byłbym wdzięczny.

Co do pękniętego ekranu, to myślę, że to po prostu niefortunny przypadek.
po prostu... pod takim a takim kontem upadł i pękł.
Poszukałem o tym info w necie i to nie jest tak, że pękają co 2 czy 3 osobie i jest to jakaś wada.
równie dobrze V970 mógł tak wyglądać po identycznym wypadku :P
bez przesady - przecież to "lepszy chinol".

Odnośnie AERO2
z tego co Lech'u tu prezentuje z odczytów Aero2 działa.
jacek.marciuk

Postprzez Lech » 22 maja 2013, o 21:28

Nie wiem, jak załączyć te zdjęcia. Gdy próbuje to zrobić, za każdym razem jest "wysłanie żądania..." trwa to kilkanaście sekund i zdjęcie się nie załącza. Mogę gdzieś ewentualnie na inny serwer wrzucić. Albo przesłać na priva, jak ktoś chętny.
Lech

Postprzez Utioz » 22 maja 2013, o 22:35

Lechu wstaw na jakiś hosting zdjęć i podeślij linka. Załączyć możesz tutaj: http://imgur.com/ albo tu http://www.tinypic.pl/ Jak z bateria? Długo trzyma?
Utioz

Telefon:: Xiaomi redmi 1s

Postprzez Lech » 22 maja 2013, o 22:47

Album z kilkoma zdjęciami: http://imgur.com/a/3nGGR

Bateria - nie wiem ile trzyma. Ponieważ liczę się z tym, że telefon będę odsyłał do Antelife, nie przenosiłem na niego wszystkich danych i aplikacji. Korzystam z dotychczasowego telefonu a tym "bawię się". Jednak, na zgrubny szacunek, patrząc ile czasu mam włączony ekran, próby uruchomienia GPS-a, non stop WiFi, to dość wolno spada napięcie na baterii. Jednak dopóki nie zacznę go normalnie używać, nie jestem w stanie tego stwierdzić.
Lech

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach UMI