UMi Touch

Re: UMi Touch

Postprzez drosophilia » 4 maja 2016, o 19:56

U mnie tez plamka jest niestety. Na forum oficjalnym tez sa na to skargi. Aparat po wgraniu nowego oprogramowania dziala z normalna predkoscia.
drosophilia

Telefon:: ASUS

Reklama

Postprzez widmo82 » 5 maja 2016, o 09:30

Mój UMi Touch czyta karty SIM, ale nie łączy z siecią. Zgłosiłem reklamację w TomTop, nagrałem video i dziś dostałem wiadomość:

Hi,
Sorry about this, Pls ship it back to us . We can send you a new
one or refund you,
The address is as below:
Bredowstr 20, 22113 hamburg, Germany
tel: 004917670024314
Name:Guoxia Chen

Pls note this “xxxxxxxx-RPT” on the package.
So we can confirm it is your order. The tracking number is
appreciated,
Thanks for your support.

Best Regards.
Alex
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez liske123 » 5 maja 2016, o 10:17

Nie łączy z żadną siecią?
liske123

Pochwały: 1
Telefon:: LG P970
ROM: orginalny

Postprzez widmo82 » 5 maja 2016, o 15:11

Specjalnie dokupiłem nową kartę Orange. Żadna częstotliwość, żaden operator tzn. testowałem "wielką 4".
Sugerowali factory reset, sprawdzenie kompatybilnosci obsługiwanych zakresów, pytali czy docinałem sam kartę... w ostatnim emailu podali adres do zwrotu. Pierwszy raz będę odsyłał nowy sprzęt, gdzieś czytałem, ze chyba PayPal oddaje również za odesłanie, ale nie widzę tego teraz. Oprzędzając... update tez robiłem.
Jest tu na forum jeszcze jeden user, któremu nie czyta z jednego banku i też odsyła do Hamburgu, nie kupował w TomTop jak ja.
widmo82
AKTYWNY

Postprzez szyps » 5 maja 2016, o 18:32

Mój Umi właśnie do mnie dotarł. Ogólnie telefon jest bardzo ładnie wykonany i... ciężki. Wyświetlacz robi wrażenie, system śmiga; już po pierwszym włączeniu ściągnął sobie aktualizację oprogramowania. Nie mam problemów z kartą sim ani z włożeniem karty sd.
Jednak po kilku godzinach używania wiem, że go sobie nie zostawię. Po pierwsze jego wielkość mnie poraża!!! Mam obecnie Redmi 3 i wydawało mi się, że 5,5 cala nie będzie takie złe... Nic z tego. Robiłem przymiarki w kieszeni i nie wyobrażam sobie używania tego naleśnika w pracy ;-)
Brakuje mi również diody powiadomień, portu podczerwieni i ten fizyczny przycisk home też jakoś mi nie leży. Gdyby to było 5 cali to Umi wygrałby z Redmi 3 a w takiej sytuacji idzie na handel.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Postaram się odpowiedzieć.
szyps

Pochwały: 2
Telefon:: ZTE Nubia Z5s Mini

Postprzez drosophilia » 5 maja 2016, o 21:40

Tak z ciekawosci, po co Ci podczerwien? Korzystasz z tego?
drosophilia

Telefon:: ASUS

Postprzez szyps » 5 maja 2016, o 21:55

Tak i to bardzo często. Nie muszę szukać pilota kiedy oglądam TV. Przydatna rzecz.
szyps

Postprzez widmo82 » 5 maja 2016, o 22:02

Ja gaszę/zapalam światło :P
IRDA wraca do łask w wielu modelach.
Co do UMI, sciagaliście całkowicie folie? Ja zostawiłem sobie jedną warstwę i okropnie palcuje się.
szyps: x600 ma też 5,5", ale jest o prawie 7mm krótszy. Tycipolizacja jest jednak w cenie :P
widmo82
AKTYWNY

Postprzez szyps » 5 maja 2016, o 22:23

No właśnie... Te 5,5 cala przy mniejszych wymiarach obudowy dałoby się przeżyć. Jednak Umi ma lepszą baterię więc gdzieś musieli ją upchnąć ;-)
Jak na razie zostaje przy Redmi 3, chyba, że przypasuje mi Vernee Thor albo Mi4 które niedawno zamówiłem. Na coś większego niż 5 cali może kiedyś przyjdzie czas...
szyps

Postprzez liske123 » 6 maja 2016, o 08:32

Wczoraj dotarł do mnie Umi Touch z Banggood.com.
Przesyłka była świetnie zapakowana - zadeklarowane jako mp4 player. Nie poszło do kontroli celnej więc obyło się na 150$ w całości.

Na pierwszy rzut oka wrażenia mam następujące:
-Telefon faktycznie jest duży (ale taki chciałem)
-Ekran prezentuje się świetnie (nie widzę żadnych plamek)
-Ekran faktycznie trzeba jakby zdecydowanie dotykać żeby kontaktował.
-Przycisk home działa ok. Widać, że nie jest 100% idealnie spasowany z obudową (jakby troszkę pod kątem umieszczony) ale wydaje normalne odgłosy i nie sprawia wrażenia "badziewia". Ale nie ulega wątpliwości, że nie jest szczytem myśli technologicznej. Zobaczymy ile czasu bedzię działał.
-Tacka na kartę działa dobrze. Po wciśnięciu szpilki w otworek tacka wyskakuje na kilka mm i można ją wyciągnąc palcami. Nie ma nataomiast przy wkłądaniu charakterystycznego "klik" swiadczącego o dobrym zamocowaniu.
-Świeżo wczoraj wymieniałem kartę SIM na micro sim (tmobile na kartę) i nie mam żadnego problemu z łapaniem sieci

W weekend porobię zdjęcia i filmiki i podzielę się wrażeniami.
liske123

Postprzez assback » 6 maja 2016, o 10:45

Witajcie. Na wstepnie przepraszam za brak polskich znakow.

Telefon odebralem wczoraj, niestety oclili mi go wiec wyszlo 150$ + VAT + oplaty

Pierwsze wrazenia (jako uzytkownik Xperia Z1 Compact) - potezny ale liczylem sie z tym i faktycznie ciezki, choc Z1C mimo malych wymiarow tez jest ciezka.
Jakosc wykonania dobra, choc z tylu ta gora i dol plastikowy jednak troche minimalnie szpeca
Jakosc obrazu/ekranu zasluguje na pochwale. Brak badpixeli i przebarwien.
Predkosc dzialania mnie zadowala, od jakiegos czasu w ogole nie gram i nie uzywam wymagajacych aplikacji
Jakosc dzwieku jest na prawde dobra
Aparat - wolny i straszne szumy. Problem ze stabilizacja. Duzo rozmazanych zdjec mi nim wychodzi
Bateria - jeszcze nie rozladowalem go w pelni wiec ciezko sie wypowiedziec. W poroznaniu z 2300mAh w Z1C - mam odczucie ze bardzo zblizona zywotnosc.
Golutki Android jedynie ze sklepem Play i mapami od Googla! Wow to mi sie bardzo podoba, zero zbednych aplikacji.
Czytnik linii papilarnych po dodaniu dodatkowych wzorcow dziala dobrze, choc zdarzaja sie pojedyncze bledy odczytu.
WiFi w porownaniu do Z1C chodzi u mnie mniej stabilnie. Potrafi sie rozlaczyc mimo silnego sygnalu. Moze to przez jakies ustawienie oszczedzania energii, musze sie temu blizej przyjrzec.

Brak osobnego zlacza na karty microSD uwazam za spory minus. 16GB (11GB de facto) storagu bedzie troche malo dla mnie dlatego podejrzewam ze za kilka miesiecy rozstane sie z telefonem. Musze miec 2 simy jednoczesnie.

Mam problem ze skonfigurowaniem GMAIL we wbudowanym kliencie email, nie probowalem jednak innego poki co z braku czasu

Telefon kupilem z czystej ciekawosci, choc docelowo za jakis czas zdecyduje sie chyba na cos bardziej "markowego" Xiaomi/Huawei

W skali szkolnej telefonowi tak na goraco daje 4 z minusem, ale to jednak tani telefon i biorac pod uwage wspolczynnik mozliwosci/cena Umi Touch to moze byc na prawde bardzo ciekawy wybor.

//EDIT:
Dziś wgralem 3-cia aktualizacje systemu i po niej zdecydowanie na plus szybkosc aparatu. Ziarnistosc duza nadal jest, ale szybciej lapie focusa i przez to ostrosc zdjec troche lepsza na automacie
assback

Telefon:: UMI Touch

Postprzez liske123 » 6 maja 2016, o 16:18

Gdzie można sprawdzić jaka jest bieżąca wersja softu ?

pozdr
liske123

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UMI