UMI ROME najtańszy telefon z 3GB pamięci RAM

Dyskusja o telefonach UMI, opinie, jakość, jaki kupić.

Re: UMI ROME najtańszy telefon z 3GB pamięci RAM

Postprzez ar3k » 20 kwi 2016, o 19:07

Jaka wersja softu? Ja testuje każda na bieżąco, teraz test*we1 3.05 z needrom ale gps mi nie działa. Chociaz wcześniej było z nim bardzo dobrze.
U mnie ocena telefonu wypada dużo lepiej i poza bateria nie mam na co narzekać spada z 15 - 0 niemal natychmiast a czasem w 5min , a przy obecnym użytkowaniu i tak ładuje co wieczór. Chyba trafił Ci się uszkodzony egzemplarz.

Wysłane z mojego Rome przy użyciu Tapatalka
ar3k

Pochwały: 2

Reklama

Postprzez Kokeszka » 20 kwi 2016, o 21:11

Nawet nie wgrywałem softu innego. Lece na podstawie czyli 3.01. Myślisz, że zmiana coś może pomóc?
Kokeszka

Pochwały: 1
Telefon:: lg

Postprzez kwasny0 » 24 kwi 2016, o 16:51

mtmwielgosz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy rozwiązałeś swój problem? Ja mam to samo :(
kwasny0

Telefon:: umi rome
ROM: ??

Postprzez ar3k » 24 kwi 2016, o 17:06

Kokeszka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W ciemno możesz wgrać 3.03 na pewno lepszy niż standard. Jest już 3.05 oficjalne ale mi nagle przestał działać gps i nie mogę go jakoś ogarnąć na tym sofcie.

Sorry ze tak późno..

ar3k

Postprzez Kokeszka » 26 kwi 2016, o 00:00

Ok. Teraz wywaliło dźwięk. Na słuchawkach jest... Głośnik zewnętrzny nie działa. Wibra też nie. Wszystko podgłoszone na maks. Nie ma dźwięków jak ktoś dzwoni, klawiszy, youtuba... Głośnomówiący też nie działa. Jakieś pomysły? Restart i wyjęcie baterii też nie pomogło.
Kokeszka

Postprzez ar3k » 26 kwi 2016, o 05:17

Nie mam pomysłu... Tragedia :/

ar3k

Postprzez Kokeszka » 27 kwi 2016, o 10:58

Napisałem do sprzedawcy. Nagrałem filmiki - brak dźwięku (koleś stwierdza, że wygląda jakby zepsuł się głośnik - odkrył Amerykę :)))
Na temat szalejącego przycisku oraz czarnego ekranu nic nie odpowiedział na razie. Gnębię go od wczoraj i mam nadzieję na wymianę lub zwrot. Zastanawiam się czy do Umi nie napisać, ale oni pewnie odeślą mnie do sprzedawcy...
Kokeszka

Postprzez simarik » 27 kwi 2016, o 11:04

Kokeszka

Ja zaraz po otrzymaniu (w grudniu) także pisałem do UMI w sprawie szalejącego przycisku (podesłałem im także wideo tego efektu). Odpisali, że pierwsze widzą coś takiego i napisali:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Więc zapewne Ciebie tez odeślą do sprzedawcy (notabene tego samego co i mnie).
simarik
AKTYWNY

Postprzez Kokeszka » 29 kwi 2016, o 12:06

Simarik - sprzedawca odpisał, że mogę odesłać telefon i go naprawią :) Ewentualnie zwrócą do 20 USD jeśli naprawię w Polsce. Zaniosłem go dziś do serwisu-sklepu-lombardu i cholera wie czego jeszcze. Koleś za 20 zeta rozkręcił sprzęt, pogrzebał w środku i o dziwo wszystko działa. Powiedział, że podgiął tylko blaszki, które gdzieś tam nie stykały. Wszystkie objawy z wariacjami lewego przycisku minęły, dźwięk i wibra wróciły. Telefon zapiernicza jak nowy... Nie wiesza (na razie) podczas blokowania ekranu. Jestem zadowolony, bo nareszcie Umi zaczął działać tak jak powinien od początku.

Ar3k - na razie nie ruszam softu - nie przeszkadza mi ta wersja, telefon w zasadzie służy do dzwonienia i czasami do robienia zdjęć, więc prawdopodobnie nie zauważę nawet różnicy, ale dzięki za info i wsparcie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kokeszka

Postprzez lenio1 » 29 kwi 2016, o 15:32

ar3k napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

GPS po wgraniu wersji V3.05 działa bez problemów może nawet szybciej łapie fix-a niż na poprzednich wersjach softu. Więc i u Ciebie GPS powinien działać bez problemów.
lenio1

Telefon:: umi rome
ROM: 16

Postprzez ar3k » 29 kwi 2016, o 16:40

Kokeszka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobrze ze cos udało się załatwić :)
lenio1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

GPS po wgraniu wersji V3.05 działa bez problemów może nawet szybciej łapie fix-a niż na poprzednich wersjach softu. Więc i u Ciebie GPS powinien działać bez problemów.

No właśnie nie rozumie tego problemu... Na forum umi pojawiają się podobne wpisy wiec nie jestem jedyny. Z drugiej strony, ja nie miałem wcześniejszych problemów :) GPS to pierwsza wpadka mojego telefonu telefonu. W weekend wgram inny soft a później upgrade do 3.05.

ar3k

Postprzez Kokeszka » 11 maja 2016, o 12:23

A ja nie potrafię wgrać nowszego softu. Robię wszystko wg tutorialu na Youtube i kicha. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi "łopatologicznie" w jaki sposób wgrać TWRP itp itd? Potrzebuje tego żeby wyłączyć ten cholerny czujnik proximity... Z góry dzięki!
Kokeszka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach UMI