UMI IRON PRO

Dyskusja o telefonach UMI, opinie, jakość, jaki kupić.

UMI IRON PRO

Postprzez widmo82 » 20 lis 2015, o 18:20

Witam. Zapadła decyzja, aby kupic UMI IRON PRO. Pytanie jest jaki kolor wybrać?
Na czarnym będzie chyba widać mikro ryski a srebrny będzie fajny pod warunkiem, że będzie taki ...szczotkowy.
PS: Czy na nim działać będzie AERO?
Pytam ponieważ w specyfikacji do IRON (bez pro) w teście chip.pl mozemy przeczytac:

"Iron ma wbudowany modem LTE Cat 4, który umożliwia połączenia z szybkością do 150 Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s podczas wysyłania. Niestety nie wspiera on połączeń na kanale B20 (800 MHz), który od marca 2015 roku wykorzystywany jest przez Aero2 i Plusa."
-W opisie Iron PRO - tez nie widze infomracji by działał na 800MHz
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

Re: UMI IRON PRO

Postprzez jerzyf » 20 lis 2015, o 23:27

Aero2 działa na 900 Mhz.
Jerzy
jerzyf

Telefon:: UMI C1

Postprzez tpawel » 20 lis 2015, o 23:29

Na 900 w 3g i na 800 i 1800 w LTE.

Wyslane z G7
tpawel
VIP

Pochwały: 115
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez w77 » 29 lis 2015, o 15:22

Ktoś wie coś więcej na temat tego telefonu?
Opłaca się? Może ktoś już go posiada?
w77

Telefon:: LG

Postprzez matzioz » 2 gru 2015, o 21:25

Ja go zamówiłem z Francji EMSem. Będzie u mnie za tydzień, dwa niestety. Widzę, że idzie dłużej niż rekordziści free z chin.

Z tego co widziałem są 3 wersje kolorystyczne UMI IRON PRO. W sprzedaży jest szara, często nazywana przez sprzedawców czarną lub srebrną, oraz biała nazywana biała lub srebrna :)

Czarną widziałem tylko na obrazkach i prezentacjach 3d, nie wiem czy istnieje. Charakteryzuje się czarną obudową i tylnim , srebrnym napisem UMI. Bardzo mi się podoba.

Szara ma szarą obudowę oraz czarny napis UMI.

Biała ma srebrnawą obudowę z tyłu i szary napis UMI.

Jak go dostanę to może i reckę walnę :)
matzioz

Pochwały: 2
Telefon:: samsung

Postprzez w77 » 3 gru 2015, o 14:58

Liczę na tą recenzję. :)
Mam nadzieję, że będzie Ci się chciało :D
w77

Telefon:: LG

Postprzez matzioz » 4 gru 2015, o 21:19

Na tyle na ile dam radę. Było i jest dużo niejasności. Na stronach czytałem , że miał mieć helio x10, ale to stare ploty, W niektórych reckach czytałem o amoledzie, ale to raczej nieprawda. Czesto też mało co wspominają o glonassie, ale w testach np. AndroidTS GPS test widać , że wykrywa rosyjskie satelity. Przydałby się jeszcze beidou do pełni szczęścia. W porównaniu do zwykłego UMI IRON powinien mieć przewagę, tam było dużo problemów z GPSem, a po updateach systemu było lepiej, ale nie idealnie.
matzioz

Postprzez widmo82 » 10 gru 2015, o 19:28

chce kupic szybke 9H, czy pasuje od wersji bez "PRO"? Pytam poniewaz na Ali są sporo tańsze od tych opisanych jako specjalne do PRO.
widmo82
AKTYWNY

Postprzez kaju666 » 11 gru 2015, o 18:35

Wasza przednia kamerka też robi takie tragiczne zdjęcia?

Iron Pro(8 mpx camera):
Obrazek
Xiaomi redmi Note 1(5mpx camera):
Obrazek
kaju666

Telefon:: Redmi

Postprzez widmo82 » 11 gru 2015, o 22:05

a tył ?
widmo82
AKTYWNY

Postprzez matzioz » 11 gru 2015, o 23:58

Dzisiaj rano dostałem w ręce ten telefon. :)
Nic gratis nie dostałem. Szkoda, że zasilacz biały. Szybko się pobrudzi.

Co mnie zdziwiło? Z przodu kamera 20Mpix, zapewne interpolowane, bo MTK6753 nie wspiera tyle.

Kaju666 co do zdjęć, to zrobiłem kilka. Jak na 8Mpix z flashem są słabe. Flash świeci na różowo i robi różowo - żółte zdjęcia. Z prawej strony jest wybielanie, wtedy robi bez flasha, ale w ogóle są rozmazane i ziarniste strasznie. Próbowałem ręcznie coś zdziałać,np. zmniejszyć ziarnistość poprzez ISO , ale nie da rady. W porównaniu do Xiaomi RedRice, gdzie jest 8Mpix z flashem, robi przód fatalne zdjęcia.

Największy problem obecnie to mam z zasilaniem. Jak dostałem go w ręce to niedługo się nim bawiłem. Antutu v6 38000, sporo. Przy 15% batki mi padł. To go podłączyłem, pogazała się czerwona dioda na chwilę i wyszedłem z mieszkania. Wracam po 2h i nic, czarny ekran. Ale się coś włączył, napis android się pokazał. Co on chciał się uruchomić? No i nie udało się bo padł na minute, czerwona dioda mignęła i znowu się włącza. Co jest? No właśnie. Kilka razy próbował, chyba jak mnie nie było to też. Zmieniałem gniazdka to samo. Radę mam dla Was. Pokazuje sie napis adnroid wyłączcie go kilka razy. W końcu załapie. Nie włącza się sam, świeci się dioda czerwona i się ładuje. ładowałem go 3h, długo był zielony, myślę włączę. Naładował się na 94%. Ciągle podpięty do kabla spadł do 90%. Wyłączyłem, na kablu zielona dioda, trochę trzymam i włączam. Znowu 90 coś %. Mam go za krótko, ale albo ma problem, albo jest tak jak przy lapku HP compaq, oprogramowanie jak masz batke naładowaną to nie ładuje tylko czeka aż spadnie. Możliwe, że to oprogramowanie działa przy włączonym telefonie.

Jak zobaczyłem instrukcję to kto daje głośnik przy mikrofonie? Jak się puści głośnomówiący w samochodzie to przecież wibracje. Puściłem muzykę i leci stereo. Z głośnika przy uchu i głośnika po drugiej stronie mikrofonu. Wysokie treble, ja akurat lubię je. Mamy zainstalowanego Vipera , mimo ustawień stwierdzam , że dwa głośniki są mało basowe przy niektórych kawałkach. Dźwięk jest wysoki, czysty, mogę powiedzieć , że głośny, ale brak mu głębi. Wolę cichszy mono w Xiaomi Red Rice.

Mam też inne wrażenia. Chcę zrobić reckę na pon - wtorek. Potem korekta, bo nie mam karty nano na razie. Nie chce mi się przycinać znowu :). Jakby co piszcie tutaj, odpowiem co i jak.
matzioz

Postprzez matzioz » 15 gru 2015, o 23:34

Dzisiaj nie będzie recenzji. Problem z zasilaniem wynika najprawdopodobniej z uszkodzonego kabla USB. Nie dość , że nie ładuje, to nie mogę sie połączyć z PC. Podobne problemy mają na anglojęzycznych forach z UMI EMAX i Hammer.
matzioz

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach UMI