Umi hammer pierwsze wrażenia

Dyskusja o telefonach UMI, opinie, jakość, jaki kupić.

Umi hammer pierwsze wrażenia

Postprzez hitachi139 » 4 cze 2015, o 20:39

Witam od prawie dwóch dni testuje telefon Umi Hammer i pokrótce opisze jego wady i zalety po pierwszych dniach użytkowania.Porównam go z telefonami które miałem : Sony ericson k800i, nokia 6220c, samsung note,lg fino.
1. Opakowanie
Przesyłkę zamówił dla mnie shayk , któremu składam podziękowania za pomoc, telefon przyszedł po 3 tygodniach. Dobrze zapakowany choć pudełko jest lekka wgniecione na rogu ale telefon nie ucierpiał.W środku standardowo telefon ładowarka usb i Eu i jakiś bajer niebieski ale nie wiem doczego to służy.
2. Wygląd
Telefon jest ciężki ale mi to pasuję, dobrze wykonany, żadnych rys trzeszczeń brak. Tylko tylna klapka jest cienka sprawia wrażenie delikatnej.
Na przód mam naklejona jakąś folie (oprócz tej szarej na czas transportu )ale chyba ją usunę bo chińczyk źle ją nakleił i jest dużo pęcherzyków powietrza. Nie pasuje mi jeszcze wystający z tyłu aparat łatwo o niego zawadzam i ociera się w kieszeni więc nie długo szybka porysowana będzie.Dodam że telefon jest bardzo śliski boczna ramka jest wypolerowana i telefon łatwo wylatuję z reki. Ramki boczne nie są tak wąskie jak na prezentacjach.U mnie maja 4 mm po każdej stronie. Ogólnie telefon sprawia wrażenie atrakcyjnego i mi odpowiada. Z wyglądu jestem zadowolony.
3. Aplikacje
Telefon włącza się szybko tylko...no właśnie po włączeniu internetu 3G dosłownie w kilka sekund wyczyściło mi konto (13zł), podejrzewałem wirusa zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych i straciłem program supersu pro. Jest tylko supersu ale nie wiem jak go uaktywnić do wersji pro bo miałem tam o wiele więcej funkcji. Także co pewien czas pokazuje się komunikat nie zależnie co bym robił w telefonie z jakimś alertem tylko w jeżyku krzaczastym więc nawet nie wiem o co chodzi.Jest tylko godzina i krzaczki.Wkurza mnie to. Na telefonie mam poza tym z aplikacji : wykrywanie gestów ,smart weake,menedżer plików , app permission, latarkę, radio i jakaś chińską apke po ikonkach domyślam się że to coś w stylu czyszczenia systemu ale nie da się jej usunąć.Dostajemy wiec w miarę czysty system android 4.4.4. Zużycie ramu waha się u mnie od 700-900MB a jak zastopowałem to chińską aplikacje to od razu zwolniło mi się 200MB ramu, tyle że ta aplikacja zaraz się włącza.Czy zna ktoś stronę, która by poprowadziła mnie jak obsługiwać ta apke supersu, bo chciałbym wywalić ta chińska aplikację a telefon podobno ma roota tylko w ustawieniach androida nie mam wyboru pola opcji programistycznych.Jestem tutaj zagubiony.
3. Ekran
dla mnie super , całkowicie mi pasuje , kolory może nie są jaskrawe ale ja takie lubię.Tutaj Umi się spisało. Jednak minusem jest dotyk czasami są miejsca na ekranie gdzie dotyk działa gorzej trzeba 2-3 razy nacisnąc by zadziałał. Ale nie jest to dla mnie męczące.
4.Aparat
Tutaj całkowite rozczarowanie .Zdjęcia nieostre jakbym przez mgle fotografował, często prześwietlone. Tutaj sony erocsson k800i robi zdecydowanie lepsze zdjęcia.Filmy to samą szumy i nie ostrość dominują. Widać , że Umi tutaj najwięcej zaoszczędziło. Na szczęscie telefonem nie robię zdjęć, choć dziwne że 8 letni telefon robi je lepiesze niż umi.
4.Wifi
Słabe, choć pokazuję moc maksymalną siec 48Mbs to wczytywanie stron TRAGEDIA ,jestem rozczarowany ale zobaczę jeszcze na innych sieciach bo z 3G nie będę korzystał do czasu usunięcia chińskich aplikacji.Może słabe działanie wifi spowodowane są jakimiś ustawieniami bo chińczyk łączył się z jakaś siecią wifi bo mam ja w historii descon -on coś takiego wiec telefon napewno był używany ale pewnie po to by wgrać to chińską aplikacje.Nie wiem jak to nawet sprawdzić.
5.głośnik tylni
jest cichy i płaski nawet nie ma co pisać , nokia 6220c ma lepiej brzmiący i z basem. Porażka
6. Rozmowy
mnie słychać dobrze , nie zrywa połączeń ale ja słyszę słabo ,głośnik ma mało moc , brak mu niskich tonów , przez co głos wydaje się plastykowy cichy a głośnik trzeszczy nawet na połowie mocy . To jest największy minus tego telefonu, szczerze jakbym wiedział że tak słaby dali głośnik dp rozmów nie kupiłbym go.Podstawowa funkcja telefonu a tak to skopali.
7. Bateria
Druga największa wada , bateria jest porostu słaba, dużo się bawię ale bez internetu i telefon wytrzymał 7 godzin ale szybko się ładuję jakieś 2 godziny.

8.Ocena końcowa
Po 2 dniach użytkowania, mogę stwierdzić że telefon jest godny uwagi ale dla użytkownika, który lubi majsterkować w systemie bo trzeba usunąć chińszczyznę.Ja na to nie mam za bardzo czasu , dlatego raczej nie kupiłbym go jeszcze raz , trzeba szukać coś lepszego ale za 130$ można kupić coś lepszego?

edit
niestety chyba mam walnięto sztukę bo podczas rozmowy słyszę rozmówce słabo głos ma przegłos i głośnik trzeszczy , głos plastykowy. Nie da sie rozmawiac w taki sposób.
Co tam Panie w polityce ?Chińczyki trzymają się mocno?
hitachi139
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: samsung note

Reklama

Re: Umi hammer pierwsze wrażenia

Postprzez hitachi139 » 6 cze 2015, o 10:34

aktualizacja po kolejnych 2 dniach uzytkowania.
Wygląd:
po zdjęciu folii która był juz tak zarysowana jakby ktoś używał telefonu przez miesiąć zobaczyłem że szybka obok ramki jest żle wycięta na długości 2 cm i jest ząbkowana i chropowata w tym miejscu ale da się to przeżyć albo w fabryce żle wycieli i spasowali na siłe albo komuś telefon spadł i sie to miejsce odkształciło.
Wady:
głosniki są naprawdę słabe , ale pozmieniałem ustawienia w menu serwisowym i jest trochę głośniej i lepiej ale nadal brak niskich tonów. przez co słysze przez słuchawke głos płaski , dziecięcy ale brak już echa i trzeszczenia.
Wirus?
Ciągle system łączy się z internetem mimo wyłączonych połączeń danych i pobiera sobie dziennie ok 1MB danych ,które kosztują mnie ok. 5 zł. Czy istnieje jakaś aplikacja która by całkowicie wyłączyła możliwość łączenia się z internetem???
Pendrive
niestety u mnie nie działa podłączenie pendrivea a szkoda bo ta opcja zdecydowała o zakupie telefonu. Po podłączeniu pendrivea telefon po ok 10 s informuję o nowej karcie sd ale po 2 sekundach że nieoczekiwanie wyjęto karte sd. i mocno nagrzewa się w miejscu portu microusb a pendrivea jest sprawny .
Czy naprawdę tylko ja dostałem tak awaryjną sztukę???
Ostatnio edytowano 6 cze 2015, o 10:43 przez hitachi139, łącznie edytowano 1 raz
hitachi139
AKTYWNY

Postprzez blue_voyager » 6 cze 2015, o 10:37

Próbowałeś z innym pendrive'em? Ten może i jest sprawny ale z jakiegoś powodu może się gryźć z telefonem.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez hitachi139 » 6 cze 2015, o 10:42

nie za bardzo chcę mi sie wydawać 40 zł na kolejny pendrive z wyjściem micro usb , musiałbym gdzieś kopic jakąś przejściówkę czego chciałbym uniknąć.Tylko czemu tak mocno się nagrzewa wtedy telefon?
hitachi139
AKTYWNY

Postprzez shayk » 6 cze 2015, o 10:53

Ktoś już poruszał temat grzania telefonu, i raczej nic się z tym nie da zrobić.. a także temat o umi hammerze już jest, więc po co zakładać nowy?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez hitachi139 » 6 cze 2015, o 15:16

no ale za pierwszym razem telefon widział pendrivea i mogłem przeglądać foldery ale za drugim razem i kolejnymi tylko pojawiał sie alert że włączoną nowa karte sd a teraz nic nie widzi tylko mocno sie grzeje a pendrivea sprawny jest , więc co zepsuł sie port microusb????ładowarka działa.
hitachi139
AKTYWNY

Postprzez vladbp » 23 cze 2015, o 19:00

U mnie tez po podłączeniu pendrive grzeje się mocno co prawda podpatrzyłem tylko raz ale było czuć zapach nie ciekawy wiec chyba nie zaryzykuje . Ładowanie przebiega bez problemu jak i przez ładowarkę i przez USB. Co do dźwięków rozmowy jest troszkę spłaszczony ale przynajmniej u mnie nie jest to tragiczne jak opisujesz fakt mam na maxa ustawione głośność i włączone ulepszenia dźwięku w ustawieniach . Nie wiem zdjęcia u mnie sa ok nie mowie ze rewelacja bo dużo zelezy od oświetlenia ale jest niezle. Mam go juz ponad miesiąca i aparat nie ma rys telefon ciężki ale czy sliski nie wiem nie powiedziałbym tego . Tylna klapka ma fajna strukturę i nie ślizga sie.
vladbp

Telefon:: RN3

Powrót do Dyskusja o telefonach UMI