UMi C1 “2014 Pierwsze wrażenia, opinie

Dyskusja o telefonach UMI, opinie, jakość, jaki kupić.

Re: UMi C1 “2014 Pierwsze wrażenia, opinie

Postprzez Dymon » 3 lis 2014, o 20:57

Ja używam awei es800m, tanie i dobre słuchawki. A propo muzyki to w tym telefonie (a raczej w oprogramowaniu) jest jedna poważna wada a mianowicie power amp nie współpracuje z viper fx. Mam nadzieję że ktoś wypuści jakiś custom rom.
Dymon

Pochwały: 2
Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: Lineage OS

Reklama

Postprzez wasyll25 » 10 lis 2014, o 06:21

macie jakies custom romy do tego telefonu?
wasyll25

Postprzez Dymon » 10 lis 2014, o 11:24

Jak na razie nie ma nic. Wątpię żeby w ogóle coś wyszło.
Dymon

Postprzez KingFight » 11 lis 2014, o 00:01

Może mi ktoś powiedzieć który wtyk jest dla tego telefonu?

Obrazek

Bo kupiłem pistony z tym po prawej i mi coś źle grają.
KingFight

Pochwały: 1
Telefon:: Nokia

Postprzez KingFight » 27 lis 2014, o 21:05

Miał ktoś z was problem z mikrofonem?
Bo mi od czasu do czasu się dzieje tak, że mi przestaje działać mikrofon i potem znowu jest ok.
KingFight

Postprzez Dymon » 28 lis 2014, o 18:17

Ja straciłem prawa roota i nie wiem dlaczego. Ktoś miał taki przypadek? Muszę na nowo rootować czy jest jakiś inny sposób żeby to przywrócić?
Dymon

Postprzez krisukun » 28 lis 2014, o 21:56

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam żadnych problemów z micro, przynajmniej jeszcze mi się coś takiego nie przydarzyło. Jaki soft? 2.06 czy 2.08? Ja mam 2.08 od nowości. Spróbuj zaktualizować, lub zrób hard reset.

Ja mam tego chińskiego vroota i jak na razie, od 3 tygodni nic się nie zmieniło i root działa cały czas. Spróbuj podłączyć do kompa, odpalić ten program od vroota i zobacz, czy pokazuje jako rooted czy nie (jeśli rootowałeś vrootem).

A tak w ogóle, trochę niusów dla potencjalnych kupujących i obecnych posiadaczy.
Dostałem dziś odpowiedź od Umi na temat przyszłych wersji firmware (i ewentualnego lolipopa) i niestety, mimo że telefon nawet jeszcze nie ma pół roku... firma już nie planuje żadnych nowych firmware dla tego modelu (!), a tym bardziej, możemy pomarzyć o lolipopie dla tego telefonu. Zajęli się jak widać Umi Zero, promują go gdzie popadnie, a starsze modele mają gdzieś ;) A jak wydadzą następny, to o Umi Zero też nagle zapomną. Dla mnie to ostatni zakup telefonu od tej firmy - jeżeli nie mają zamiaru supportować tak młodego telefonu (kiedy on wyszedł, w sierpniu? lipcu?), to kij im w oko. Ok - jest to budżetowy model, niby telefon chodzi dość stabilnie, ale w fw dalej jest trochę błędów (dziwne problemy z wifi - potrafi np. po pół godziny oglądania YT przestać pobierać dane, mimo że sieć jest podłączona - tylko reset wifi pomaga), szalejącym wskaźnikiem baterii (przynajmniej u mnie - żadne kalibratory nic nie dają), kamera też mogła by lepiej łapać ostrość. Rok supportu chyba było by ok - na pewno zyskali by w oczach klientów. Sam hardware to nie wszystko, support też jest ważny i coraz więcej osób zwraca na to uwagę. Na pocieszenie - mają podobno udostępnić kod źródłowy firmware, ale patrząc w jakim tempie powstają custom romy dla tego modelu (na dziś dzień - nie widziałem żadnego), to raczej za bardzo się to nie przyda.

Tak więc - jeżeli ktoś planuje zakup tego modelu, to musi liczyć się i z brakiem nowych FW, jak i brakiem lolipopa, jak i (prawdopodobnie) brakiem custom romów w przyszłości. Chyba że - ten kod źródłowy ktoś wykorzysta i jednak jakieś customy powstaną, za jakiś czas. Ogółem telefon chodzi dobrze i poza paroma mankamentami w fw - wszystko wydaje się działać jak trzeba. Za ~460zł (~570 z vat) to dalej niezła opcja, dla osób, które poszukują dużego smartfona z umts 900mhz z niezłymi parametrami i dobrym wykonaniem. Aczkolwiek - w tej chwili np. w biedrze można wyrwać za 600zł MyPhone luna, który jest bardzo podobny do tego modelu, a nawet sporo lepszy w niektórych aspektach. Generalnie, za te 450zł które ja zapłaciłem (ominęło vat) telefon okazał się niezłym wyborem, ale raczej drugi raz bym go nie kupił. Poużywam go pewnie z pół roku i przesiądę się na coś lepszego, jak fundusze pozwolą.

Pozdrawiam.

Autor postu otrzymał pochwałę
krisukun

Pochwały: 3
Telefon:: 5800

Postprzez basa » 28 lis 2014, o 23:20

Niestety z tym supportem jest tak we wszystkich chinskich budzetowych markach - a do takich zalicza sie takze Umi. Moj umi ciagle jest na 2.06 i nie mam zamiaru upgrejdowac do wyzszego fw. Dla mnie telefon ten wystarcza i mimo ze mialem juz mozliwosc przejcia na lepszy model zostaje przy Umi. Za duzo juz na nim nagrzebalem i naustawialem ze mialbym teraz na jakims nowym telefonie znowu od nowa wszystko instalowac :) Ponoc fiksowanie statsow baterii to glownie powod zlej wspolpracy kitkata z prockami mediateka (tak pisali na jakims hipszanksim forum) ale u mnie juz sie wszystko ustabilizowalo , a jako ze telefon malo uzywam to dla mnie to jak trzyma dlugo bateria w trybie uspienia to poprostu rewelacja , nie oszukujac telefon laduje raz w tygodniu.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez Dymon » 29 lis 2014, o 14:44

Z tą baterią też mam taki problem i jest on dość uciążliwy bo telefon potrafi naładować się z 20% do 100% w 40min. Oczywiście później pada po pół dnia bo tych 100% nigdy nie było. Nigdy nie wiem kiedy i gdzie mi padnie bateria.
Dymon

Postprzez KingFight » 29 lis 2014, o 15:27

Sprawdzałem mój mikrofon w rejestratorze dźwięku i trzeba dosłownie krzyczeć, żeby coś było słychać. Zrobiłem tak jak radził @krisukun update do 2.08 i reset ale dalej to samo i tak się zastanawiam czy się da jakoś zmienić czułość mikrofonu czy to już wada fizyczna?
KingFight

Postprzez krisukun » 3 gru 2014, o 13:44

Dymon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie jest często jeszcze gorzej... Czasem z 20% ładuje się do 100% w 10 minut... Generalnie, mam na to już pewien sposób, nawet dwa, ale drugi jest dość uciążliwy.

Jeżeli telefon "podejrzanie" szybko podładuje się do 100, albo widzimy, że ładuje się za szybko, to w okolicach 90-95% telefon odłączamy (lub jak już jest te 100%), bawimy się nim chwilkę, żeby bateria spadła o 5-10% (lub 10-15%, jeżeli już było 100), po czym, ponownie telefon ładujemy i przez jeszcze jakieś 20-30 minut ładowania procenty będą nam spadać, mniej więcej do 60-70% i dopiero będą rosnąć. Jeżeli jednak po ponownym podpięciu, znowu migiem zrobi się 100%, to procedurę powtarzamy. Po tym, telefon powinien się już naładować przynajmniej do prawdziwych 90%.

Druga metoda - jeżeli bateria migiem się naładuje i wiadomo, że daleko jej do tych 100%, to odłączamy ładowarkę, wyjmujemy baterię na 5 minut, po czym wkładamy z powrotem i ładujemy wyłączony telefon - zobaczymy wtedy faktyczny stan baterii i powinno się już ładować normalnie. Ta metoda jest bardziej do testów, bo "na co dzień" jest zbyt wiele zabawy z takim ładowaniem.

Generalnie - polecam ściągnąć sobie Battery Widget, bądź inny program, który pokazuje jakie napięcie ma bateria - to będzie nam dużo lepiej pokazywać, jaki jest faktyczny status naładowania baterii. Z moich obserwacji wynika, że jeżeli bateria ma wartość w okolicach 4150-4200 mV to jest to jakieś faktyczne 95-97%, naładować ten telefon do prawdziwych 100% jest chyba niemożliwe... Natomiast jeżeli bateria jest serio blisko rozładowania, to pokazuje mi napięcie w okolicach 3500mV, czasem chyba mniej.

To z baterią to może jeszcze być problem sprzętowy, ew. problem samej baterii, może po prostu czujnik ładowania jest walnięty, ale też nie sądzę, bo z tą baterią ma problem bardzo wiele osób, nie tylko tutaj, ale i za granicą. Chyba rozejrzę się po forach, czy inne telefony na MTK i kitkacie mają ten problem, może ktoś znalazł na to jakiś dobry fix.

Możesz spróbować podnieść czułość mikrofonu w Mobileuncle MTK Tools, na youtubie jest sporo tutoriali, jak to zrobić.
krisukun

Pochwały: 3
Telefon:: 5800

Postprzez Dymon » 3 gru 2014, o 17:58

Z tymi napięciami też jest przekłamanie tak jak z procentami. Wydaje mi się że te procenty są pokazywane na podstawie właśnie tych napięć. Ja używam gravity box i tam jest opcja ustawienia skrótu w przełącznikach do stanu baterii i on pokazuje procenty i napięcie na tym "kafelku".
Dymon

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach UMI