• Reklama

Ulefone Be Pro - zwiecha i restart

dyskusja o Telefonach Ulefone, opinie, problemy. pomoc, wsparcie.

Ulefone Be Pro - zwiecha i restart

Postprzez eshabe » 23 kwi 2015, o 22:03

Witam. Zamówiłem Ulefone Be Pro w ostatniej promocji na GearBest w okresie świąt wielkanocnych, gdy był do kupienia za $120,80. Numer kompilacji: "c211_gq3019_3m_hd_extamp_20150228".

Już pierwszego dnia po otrzymaniu dwa razy dostał zwiechę i samoczynnie się zrestartował. Kolejnego dnia problem nadal występował. Przywróciłem go do ustawień fabrycznych i pochodził dobrze prawie cały dzień i problem znowu wrócił. Nie zaobserwowałem niczego szczególnego przy tym zawieszaniu. Potrafi się zawiesić i zrestartować przy próbie odblokowania ekranu, uruchamiania jakieś aplikacji, powrotu do ekranu startowego, nadejścia rozmowy, itp. Nie zawiesił się za to w trakcie trwania jednej czynności, np. w trakcie rozmowy nawet i długiej, czy używania dłuższy czas jednej aplikacji (np. przeglądarki internetowej). Wnioskuje zatem, że jak zacznę używać jakieś aplikacji i nie zawiesi się na początku, to w trakcie dalszego używania tej aplikacji też raczej nie. Jednak telefon testuję tak na prawdę dopiero 3 dzień, więc to może tylko przypadek.

W każdym razie takie problemy powodują spory problem. Czy ktoś z Was ma lub miał takie problemy z tym modelem? Co polecanie? Jakaś próba własnej naprawy, czy od razu odsyłać do GearBest? A może ktoś z Was zamawiał ten model z tej samej promocji i nie ma z nim żadnych problemów?
eshabe

Telefon:: myPhone Fun

Reklama

Re: Ulefone Be Pro - zwiecha i restart

Postprzez moskit81 » 24 kwi 2015, o 00:55

Mój kupowałem w lutym. Po aktualizacjach też się często wieszał, ale teraz mam androida 5 i zwiech nie ma. Jak będzie dostępny update do androida 5 to pewnie problem zniknie.
moskit81

Telefon:: ulefone be pro

Postprzez pepe310 » 24 kwi 2015, o 06:27

U mnie aktualizacje z lutego działają prawidłowo. I chyba nie miałem jeszcze ani jednej zwiechy....
pepe310

Pochwały: 1

Postprzez eshabe » 24 kwi 2015, o 09:04

moskit81 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale na podobnej zasadzie jak u mnie? Czyli tylko przy starcie jakieś nowe aplikacji/wątku? Czy również w trakcie dłuższego działania jednej aplikacji? I jak to często było? Bo u mnie kilka-kilkanaście razy na dzień.

moskit81 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli zakładam, że jakoś samodzielnie wgrywałeś tego Androida 5. Nigdy nie zmieniałem systemu na telefonie. Możesz polecić jakiś dobry poradnik, z którym udałoby mi się wgrać Androida 5 do mojego Ulefone Be Pro? Chciałbym sprawdzić, czy to rozwiąże problem.
eshabe

Postprzez pepe310 » 27 kwi 2015, o 18:05

Dzisiaj pojawiła sie aktualizja. Spróbuj, może pomoże :)
pepe310

Pochwały: 1

Postprzez loney » 28 kwi 2015, o 13:22

Ja nadal nie mam aktualizacji
loney

Telefon:: Ulefone be pro

Postprzez vincenzo » 28 kwi 2015, o 13:37

Nie polecam tej aktualizacji. Wyszła przez pomyłkę i zawiera wiele błędów.
vincenzo

Telefon:: Ulefone Be Pro

Postprzez eshabe » 28 kwi 2015, o 15:14

Pewnie ją wycofali, bo wyszła przez pomyłkę w wersji jeszcze beta. Do końca tygodnia ma być wersja finalna Androida 5. Podobno już jutro.

W każdym wracając do moich zwiech. Próbowałem się doszukać przyczyny problemu przez weekend i zauważyłem, że telefon chyba ani raz nie zawiesił się, gdy bateria była powyżej 50%. Za to zauważyłem, że praktycznie za każdym razem zawieszał się i restartował, gdy poziom naładowania spadał do 49%. Potem zwiechy następowały jeszcze kilka razy, a poniżej bodajże 35% ponownie w ogóle się nie zawieszał. Wyłączenie opcji inteligentnego oszczędzania baterii nic nie zmieniło. Restart do ustawień fabrycznych nie pomógł.

Wczoraj zdążyłem jeszcze się załapać na tę wersję beta Androida 5 i po aktualizacji, gdy bateria spadła mi na 49% zwiecha już nie nastąpiła, ani później. W nocy naładowałem telefon, od rana na razie bateria spadła mi do 69%. Zobaczymy, czy jak spadnie poniżej 50%, to znowu uniknę zwiech. Mam nadzieję, że tak, bo ogólnie telefon bardzo mi się spodobał.
eshabe

Postprzez SMICHUU » 28 kwi 2015, o 18:57

ściągnij ten room http://www.needrom.com/download/ulefone-be-pro/
ściągnij sp flash tool w wersji SP_Flash_Tool_Windows_v5.1512.00 http://www.needrom.com/download/sp-flash-tool-v5-1424-00/
sciagnij sterowniki http://buff.ly/1CINAgP
tutarial, masz tutaj jak wgraćhttp://telchina.pl/wgrywamy-room-do-chinskiej-sluchawki-flash-tool-t2414-12.html
Rom jest 100% sprawny, sam instalowałem go wczoraj
Po zainstalowaniu zawiechy powinny ustapic
SMICHUU

Telefon:: lenovo a850
ROM: a850 s121 by linerty

Powrót do Ulefone