• Reklama

Ulefone Be Pro

dyskusja o Telefonach Ulefone, opinie, problemy. pomoc, wsparcie.

Re: Ulefone Be Pro

Postprzez nikoxxx » 25 lip 2015, o 21:18

Do moskit81

Faktycznie masz rację. Zapomniałem o tym napisać że czasem może być mało pamięci. Oto co musisz zrobić:
- pobierz z Google Play jakiś program żeby odinstalować aplikacje systemowe (ja używam ccleaner).
- zakładam ze masz roota wiec podczas odinstalowania apka systemowej zawołała o niego.
- wywal np "Google talkback" możesz też inne ale z tym musisz ostrożnie.
- wejdzie do recovery i zainstaluj xposed
- uruchomić tel ponownie (chwile to potrwa)
- opcjonalnie jeżeli używasz "Google talkback" to zainstaluj ze sklepu.
Tyle :)

Dorzucam zdjęcie jak to zrobić na ccleaner:
http://www35.zippyshare.com/v/NhbHkWjL/file.html
http://www35.zippyshare.com/v/e6e3NhdT/file.html
nikoxxx

Pochwały: 4

Reklama

Postprzez nikoxxx » 26 lip 2015, o 11:57

nikoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Udało mi się dojść do pewnej rzeczy. Samo wrzucenie plików (system/bin/VOLD i system/bin/SDCARD są to pliki odpowiedzialne za to że pamięć jest widziana odwrotnie) do telefonu i nadanie im uprawnień powoduje błąd o którym pisałem wcześniej "Karta SD jest uszkodzona". Czasem telefon działa normalnie a czasem wywala ten błąd. Aby to naprawić trzeba edytować obraz czyli system.img i dopiero wgrać system od nowa. Będę próbował zmodyfikować system.img (do tego jest potrzebny linux). Zna ktoś jakiś sposób żeby to zrobić pod windows (próbowałem program GIZMO, ale nie daje rady).
nikoxxx

Postprzez nikoxxx » 9 sie 2015, o 11:14

Witam wszystkich.
Udało mi się naprawić w 100% problem z pamiecią karty sd. Moje wcześniejsze linki nie do końca naprawiały ten problem, ale już naprawiłem i przeszyłam nowe linki:
http://www47.zippyshare.com/v/jMAKb07s/file.html
http://www47.zippyshare.com/v/4B8t9PCI/file.html
http://www47.zippyshare.com/v/dpZNMq0a/file.html

Postepujemy tak samo jaktutaj:
nikoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
nikoxxx

Postprzez Maksu » 19 sie 2015, o 22:30

Wskoczyła mi w powiadomieniach jakaś aktualizacja i nauczony doświadczeniem, zapytam - stabilna? Pobrał już ktoś?
ULEFONE BE PRO za 490zł z VAT od 26.02.2015. (wymiana baterii po 7 mc, awaria przycisku "power" po 23 mc)
Poszukuję: http://pastebin.com/A0eDyc1g
Maksu
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez vincenzo » 20 sie 2015, o 09:18

Dołączę się do pytania: czy aktualizacja usuwa root'a?
vincenzo

Postprzez generalpinochet » 20 sie 2015, o 12:12

Mi aktualizacja zatrzymuje się po kilku sekundach i następuje restart telefonu. Rom mam oryginalny. Mogliby dać 5.1 :D
generalpinochet

Postprzez lobuz123 » 20 sie 2015, o 15:42

U mnie w poniedziałek pojawiła się inf o akutualizacji i od razu sciagnelem i zainstalowałem. I działa tak samo jak przed instalacja, nie mam się do czego przyczepić. Telefon działa stabilnie, zdjęcia są akceptowalne, nie używam kardy microSD. Marne szanse na 5.1 ale widać Ulefone pamięta jeszcze o Be Pro i stara się zrobić stabilna 5.0 .
lobuz123

Postprzez nikoxxx » 20 sie 2015, o 18:54

Również zainstalowałem najnowszą aktualizacje. Wydaje się być wszystko ok. Oto jakie wprowadził zmiany:
"UleFone
Changelog for Be Pro, Be Touch and Be Touch 2.

1.Optimize the operating system for better smoothness
2.Fixed some background bugs
3.Correct the messy code in system language

That is only the first steps to the perfect ROM"

Wynika na to że będą kolejne aktualizacje. Błąd z kartą SD nadaj nie jest naprawiony (dziwi mnie że do tej pory się z tym nie uporali). Poza tym wszystko działa w porządku, niektórzy piszą nawet że bateria lepiej trzyma (choć ja tego nie widzę).

EDIT: Zapomniałem napisać że trzeba mieć oryginalne RECOVERY i odinstalowany XPOSED (co do samego posiadania roota to nie wiem), żeby można było zainstalować aktualizacje.
nikoxxx

Postprzez moskit81 » 22 sie 2015, o 14:13

Odinstalowałem xposed, orginalne recovery przywróciłem, jak sciągnąłem aktualizacje to podczas instalaci po rozpakowaniu wywala komunikat ze system uszkodzony instalacja wyłączona.przywróciłem ustawienia fabryczne dalej to samo.
Czasami po restarcie mam komunikat ze karta uszkodzona restart i jest ok, więc poprawka kolegi wyżej działa
moskit81

Postprzez eshabe » 9 wrz 2015, o 11:44

Mam pytanie. Czy ten smartfon ma fabrycznie naklejoną jakąś folię zabezpieczającą na ekran? Wiem, że na pewno w pudełku miałem jedną do samodzielnego naklejenia (nie mam jej teraz naklejonej).

Ostatnio sobie trochę porysowałem wyświetlacz, ale jak się dobrze przyjrzałem ekranowi, to jest na nim coś wyglądającego właśnie, jakby była już na nim jakaś folia, bo ma identyczny kształt jak ta dodatkowa w pudełku z identycznym wycięciem na aparat i głośnik.

Czy ktoś posiadający ten model mógłby zweryfikować moje wątpliwości? Bo jeżeli to jest rzeczywiście fabrycznie naklejona folia, a nie jakaś integralna część ekranu, to sobie ją zerwę i nową nakleję.
eshabe

Postprzez blue_voyager » 9 wrz 2015, o 12:28

W sumie to nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Folia jest naklejona albo jej nie ma, ale kto może widzieć to lepiej od Ciebie, przecież masz telefon przed sobą. Jeśli folia jest naklejona to ją widać, nie ma takich foli, które tak dobrze się maskują, że są zupełnie niewidoczne. Ekranu nie zerwiesz, nie martw się.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 238
Ostrzeżenia: -1

Postprzez sonic » 9 wrz 2015, o 13:26

ekran ma zaokrąglone rogi, wiec jeśli masz naklejoną folię to jest mocno widoczna. Mój dotarł z folią na wyświetlaczu i drugą zapasową w pudełku. Nie wiem czy jest różnica pomiędzy be touch a be touch 2 w tym względzie, ale nie powinny się różnić :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone