• Reklama

Ulefone Be Pro

dyskusja o Telefonach Ulefone, opinie, problemy. pomoc, wsparcie.

Re: Ulefone Be Pro

Postprzez tomnet » 25 maja 2015, o 23:01

potwierdzam mam QY7 i z Be Pro dzialaja tak ze szlag człowieka trafia po prostu,
słuchawki są świetne i z fonem ktorego Be Pro mial zastąpić - Coolpad F1dzialaja
idealnie
fon: Lenovo X3 Lite dap: Benjie S5 sluchawki: MONK, MONK+, TY HI-Z 32, SENFER PT15, KZ ATE, KZ ZST, KZ EDR2, QKZ W1 PRO, TENNMAK PIANO, KINERA BD005
tomnet

Pochwały: 6

Reklama

Postprzez Zeid » 18 cze 2015, o 21:37

Też macie słaby zasięg bluetooth w Ulefone? Kupiłem sobie słuchawki na BT i nawet jak telefon jest w kieszeni a słuchawki na głowie to czasami przerywa, nawet na Xperii X8(2010r) te słuchawki działają znakomicie jeśli chodzi o zasięg. To samo ze speakerem BT.
Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ wersja androida? Może po aktualizacji jest lepiej? Może są jakieś update'y to naprawiające? a może to tylko problem z moim egzemplarzem?
Zeid

Postprzez Maksu » 18 cze 2015, o 21:57

Po miesiącu od mojej ostatniej opinii (z 15 maja 2015r.) moge powiedzieć, że felery które tam zgłaszałem ustąpiły po zaktualizowaniu oprogramowania telefonu.
Tak więc BePro zdjęcia wykonuje całkiem przyzwoicie, zniknął również problem z gubieniem ostrości podczas nagrywania filmu :-)

Pisałem też wcześniej, że telefon nie chciał się ładować gdy był zbyt nagrzany (np. podczas grania na nim). Też ten feler zniknął.

Ostatnio ma za to problem z łapanie LTE. Ale nie wiem, może to problem sieci, choć trochę dziwne że w całym mieście nigdzie tego LTE nie łapie (na KitKacie łapał). Nie przeszkadza mi to, bo szczerze mówiąc nie widzę żadnych róznic podczas poruszania się w internecie.

Ogólnie zadowolenie z użytkowania powróciło :-)
ULEFONE BE PRO za 490zł z VAT od 26.02.2015. (wymiana baterii po 7 mc, awaria przycisku "power" po 23 mc)
Poszukuję: http://pastebin.com/A0eDyc1g
Maksu
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez pepe310 » 18 cze 2015, o 22:37

Maksu, a czy widzisz różnicę w płynności działania na lizaku w stosunku do KK zwłaszcza po kolejnych aktualizacjach? Bo ja z tego powodu wróciłem na stary system mimo że w Antutu faktycznie wyciągał z 1000 pkt więcej. A może jestem przewrażliwiony...
pepe310

Pochwały: 1

Postprzez Maksu » 18 cze 2015, o 22:46

Płynność wg mnie się nie zmieniła ani na plus ani na minus. W obu przypadkach jest zadowalająca.
Ostatnia aktualizacja wyeliminowała też migotanie ekranu.
Co do apek to część które się np. zawieszały na KK, działają prawidłowo na Lizaku. I odwrotnie, dwie apki z którymi nie było kłopotu na KK robią mi niemiłe niespodzianki na Lizaku.
Wg mnie Lizak nie wniósł niczego nowego w codziennym użytkowaniu a nawet powiem więcej ma u mnie minusa za to, że bateria szybciej schodzi niż w KK. Na KK głośnik był też głośniejszy niż w Lizaku. Więc Twoja decyzja pozostania przy KK nie jest zła.

edit. Nadal czekam na szkło hartowane i jakiś głupi silicon do niego ale chyba się nie doczekam :roll:
ULEFONE BE PRO za 490zł z VAT od 26.02.2015. (wymiana baterii po 7 mc, awaria przycisku "power" po 23 mc)
Maksu
AKTYWNY

Postprzez nikoxxx » 19 cze 2015, o 03:09

Witam,

mam pytanie do tych co mają wgrany android 5.0 + ostatnia aktualizacja. Występuje u mnie problem z pamięcią wewnętrzna, jest widziana jako kartaSD. Wychodzi na to ze telefon widzi dwie karty SD, zamiast -> pamięć wewnętrzna + karta SD. W tej wersji http://www.needrom.com/download/20150507-be-pro-lollipop-root-ctr-recovery/ ten błąd jest naprawiony, ale nie jest to najnowszy android (chodzi mi o ostatnią aktualizacje która eliminowała kilka błędów). Moje pytanie jest czy ktoś z Was ma namiary na najnowszego androida bez tego błędu lub wie jak to naprawić. Pozdrawiam.
nikoxxx

Pochwały: 4

Postprzez Zeid » 23 cze 2015, o 15:58

Zeid napisał(a):Też macie słaby zasięg bluetooth w Ulefone? Kupiłem sobie słuchawki na BT i nawet jak telefon jest w kieszeni a słuchawki na głowie to czasami przerywa, nawet na Xperii X8(2010r) te słuchawki działają znakomicie jeśli chodzi o zasięg. To samo ze speakerem BT.
Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ wersja androida? Może po aktualizacji jest lepiej? Może są jakieś update'y to naprawiające? a może to tylko problem z moim egzemplarzem?

serio? nikt nie używał telefonu z urządzeniami BT?
Zeid

Postprzez jarek65w » 23 cze 2015, o 19:20

Z głośnikiem bezprzewodowym Xia... nie ma problemu.

Szkło można sobie dobrać z innego , nie będzie idealnie ale spoko.
Mam i używam ,dotyk jest mniej czuły czy wrażliwy ale idzie używać no i rys nie ma.

Jedynie co mnie lekko irytuje to końcówka baterii schodzi błyskawicznie.
Reszta całkiem pozytywna jak na mało znany brand.
pozdro
x600 32 biały i szary , trochę "japcoków" jeszcze.
jarek65w

Postprzez przemsti » 27 cze 2015, o 07:16

Czy komuś też szwankuje przycisk odblokowywania? Ratuję się tym, ze odblokować można dwukrotnym tapnięciem. Natomiast blokowanie telefonu nastręcza mi problem. Nie wiem czy to jakaś sprężynka poszła, czy co. Tel kupiony na gearbescie. Wiecie może czy to się opłaca oddawać na gwarancję?
przemsti

Postprzez zwierze » 27 cze 2015, o 07:45

Masz na ten temat w wątku serwis. Zamieściłem tam filmik jak wymienić. Koszt operacji 3$
zwierze

Pochwały: 1

Postprzez Maksu » 12 lip 2015, o 08:19

jarek65w napisał(a):Jedynie co mnie lekko irytuje to końcówka baterii schodzi błyskawicznie.

U mnie jest tak, że od 10% do zera spada dość szybko ale na zerze (wykrzyknik) da się spokojnie jeszcze korzystać z telefonu na właczonym wyświetlaczu jakieś 10 minut :-)

Planuję kupić kartę pamięci do tego telefonu.
Czytałem, że Ulek traktuje ją jako pamięć wewnętrzną (?)
Czy po włożeniu karty do urządzenia Ulek będzie chciał ją standardowo formatować a co za tym idzie (wiem że niemądre pytanie ale ten producent nauczył mnie, że lepiej sto razy zapytać niż dokonywać na nim zmian ot tak :-> ) czy nie zostaną usunięte dane z pamięci wewnętrznej jakimś cudem?
Czy nie ma żadnych problemów z zapisem i odczytem zdjęć oraz filmów na karcie? Filmy w HD normalnie się na niej zapisują?
Maksu
AKTYWNY

Postprzez nikoxxx » 12 lip 2015, o 21:10

Do Maksu,

śmiało kupuj kartę i wkładaj od razu. Nic nie będzie Ci formatowało (o ile sam tego nie zrobisz). Z tym błędem to i możne być plus, bo jak kupisz kartę 32 lub 64 to w tedy a automatu masz większa pamięć wewnętrzna. Jedynie co zrób po włożeniu karty sd, to skopiuj wszystko co masz obecnie w pamięci wewnętrznej na kartę sd, ponieważ niektóre apki (np nawigacja) zapisuje dane w pamięci wewnętrznej i nie będzie ich widziała. Po skopiowaniu jest ok. A pamięć wewnętrzna wtedy możesz wykorzystać na inne rzeczy (mp3, filmy itp).

Podobno w najnowszej wersji 2015.06.27 nie działa Xposed. Po instalacji telefon "nie wstaje".

Autor postu otrzymał pochwałę
nikoxxx

Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ulefone