• Reklama

UC Poznań poczta woła 10 zł za przelew VAT da się ominąć?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

UC Poznań poczta woła 10 zł za przelew VAT da się ominąć?

Postprzez k0nt0r » 5 gru 2017, o 23:37

Witam,

dawno nie byłem w UC Poznań, jeszcze 1-2lata temu była kasa, teraz wypisali mi przekaz a Pani z poczty za ladą na przeciwko zawołała 10 zł za przelew do US !? wtf
Da się to jakoś ominąć?
Jeden z uprzejmych celników sam wyszedł za mną po tym jak usłyszał moje marudzenie :) i pokazał mi pismo na tablicy - w załączniku dodaję zdjęcie
i powiedział, że niektórzy teraz płacą ze smartfona no dobra a co dalej pytam mu się - pokazuję wam potwierdzenie na ekranie czy jak, a on mówi, że
nie - musi być wydruk więc się pytam to co? wysyłam wam to potwierdzenie z smartfona na email i drukujecie i dalej słabo zrozumiałem,
na szybko mówił a ja robiłem zdjęcie w tym czasie pisma i poszedł, pójdą na takie coś wydrukują?
Ogarniał ktoś temat ? , da się tak zrobić , w jakim banku konto musi być , bo np w mbanku patrzyłem ostatnio to po przelewie od razu nie było dostępu do potwierdzenia
a na smarfonie to w ogóle jeszcze nie korzystałem z żadnego banku. Co trzeba wpisać w przelewie widzę w mbanku mnóstwo przedrostków należy wybrać SAD?
jakie konto na piśmie jest izba celna z Krakowa na przekazie przelewu był US nie spojrzałem czy Poznań, dane wpisujemy z pisma czy przekazu który dostajemy itd
może ktoś bardziej oblatany podpowie.
Jak to zrobić żeby nie jeździć dwa razy? i nie płacić haraczu poczcie w takiej wysokości, już biorą 8,50 za zwolnienie paczki,
jak mi ostatnio zatrzymali 3 paczki każda po 27.49 USD i do każdej wartej 99 zł CENZOR 23 zł VAT i opłaty poczty wyszło prawie 50% drożej 43-41 zł masakra!
btw. skąd oni mają czas za zatrzymywać prawie każdą pierdołę, przecież paczek leci coraz więcej a oni coraz więcej zatrzymują, a nie widzę, żeby jakoś tam biegali jak mrówki
chodzą jak to zawsze w biurze powoli :)

link do zdjęcia pisma: http://zdjeciaa.strefa.pl/1.jpg
nie mogę dodać jako załącznik - brak miejsca
k0nt0r

Telefon:: s3

Reklama

Re: UC Poznań poczta woła 10 zł za przelew VAT da się ominąć

Postprzez marcoos1 » 6 gru 2017, o 01:03

Po pierwsze to trochę sam jesteś sobie winien tzn
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Koleś ci coś tłumaczy a ty zamiast słuchać to pstrykasz sobie zdjęcia. Też bym cię olał i poszedł.
Po drugie. Skoro pani wypisała ci przekaz to masz wszystko co potrzebujesz. Robisz przelew (wszystkie dane przepisujesz z tego druczku co dostałeś). Czekasz do zaksięgowania (sprawdź sobie w google sesje elixir) i drukujesz potwierdzenie (jak nie masz drukarki to idziesz tam gdzie mają np biblioteka czy jakaś cyber cafe itd).

Generalnie te pytania trzeba było zadać temu panu co łumaczył zamiast robić zdjęcia.
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez k0nt0r » 6 gru 2017, o 01:30

Oj tam oj tam lekko się czepiasz :) nigdy nie byłeś zakręcony jak pierwszy raz coś robiłeś w jakimś urzędzie z papierami czy tam czymś co pierwszy raz widzisz?!
Ja byłem nie raz :) i często mówiłem proszę powtórzyć, a on akurat sam wyszedł z inicjatywą i ja go zacząłem ciągnąć za język dalej i pewnie musiał wracać
do pokoju za biurko do pracy bo ktoś już tam chyba siedział widziałem przez szparę zamykających się drzwi i zdążyłem tylko powiedzieć dziękuję za pomoc
jak już prawie drzwi zamknął.
k0nt0r

Postprzez Azael » 6 gru 2017, o 02:21

Cały ten temat jest żeby zaoszczędzić 10zl?
Azael
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Postprzez Doman » 6 gru 2017, o 14:29

Trzeba było załatwić sprawę mailowo. Dostałbyś towar z opłatami za pobraniem, bez żadnego jeżdżenia i kombinowania.
Doman
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Postprzez k0nt0r » 7 gru 2017, o 14:26

Pojechałem z rozpędu nie wiedziałem, że kasę zlikwidowali, jedzie do mnie kilkanaście paczek, przy tanich rzeczach jak dowalają 43 zł do 99 wartości słabo opłacalne,
więc myślałem, że może się opłacać znaleźć sposób nie płacenia tego haraczu, ale po opisie kolegi wyżej już stwierdziłem, za duże kombinacje, czas, benzyna itp itd
Kolejne będę już mailowo odprawiał.
k0nt0r

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI