• Reklama

Tv box mini m8s wolne wifi pomocy

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Tv box mini m8s wolne wifi pomocy

Postprzez usttach » 9 maja 2016, o 00:45

Witajcie
Posiadam tv box z linku http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html. Po połączeniu wifi download jest bardzo wolny max 12 mbs, up ok 20 mbs.
Po lan jest ok czyli dw 25-30 mbs, up ok 20 mbs.
Macie jakieś rady? Nie man za bardzo jak podłączyć kabel na stałe. Wifi jest w tym samym pokoju zasięg max
Pomocy
Dziękuję.
usttach

Telefon:: Sony

Reklama

Re: Tv box mini m8s wolne wifi pomocy

Postprzez KarlosW » 9 maja 2016, o 01:44

Wifi jest często sporo wolniejsze.
KarlosW
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: thl w200

Postprzez tpawel » 9 maja 2016, o 06:41

Ewidentnie masz to samo co na, u mnie do routera mam kilka ścian i strop i też nie bardzo jestem zadowolony z pracy tego boxa. Nie mam się kiedy wsiąść i pociągnąć kabel chociaż na próbę do niego
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez woody » 9 maja 2016, o 07:01

A ustawialiście panowie standard przesyłu na N w routerze? Czy macie mieszane ustawienia? Możecie ustawić jeszcze na jeden kanał router a nie na auto. I tak jak kolega wyżej pisze że WiFi jest wolniejsze.

Meizu M2 Note
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16
Telefon:: Meizu M2 Note
ROM: Flyme 4.5.4.2

Postprzez tpawel » 9 maja 2016, o 08:01

Dobre pytanie, poszperam jeszcze. U mnie jest ok15 m do routera, do tego sygnał przebija się przez strop i 3 ściany. Roter stoi w pokoju na piętrze na wysokości ok 2m od podłogi,a box na parterze leży praktycznie na podłodze. To jest ten problem. Z tym że czy laptop czy telefon nie ma z tym problemu, a już box widzę że jednak tak
tpawel
VIP

Postprzez slavo22 » 9 maja 2016, o 09:45

W moim boksie też wifi to porażka. Kabli nie opłacało mi się ciągnąć i wykorzystałem repeater wifi. Teraz działa ok. Zmiany z kanałami (ustawiłem najmniej zapchany w okolicy) i częstotliwościami nic nie dawały.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 55
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez MarekOTT » 9 maja 2016, o 10:38

Także mam tego boxa i także mam problem z WiFi. Wydaje mi się że problem jest z anteną odbioru, jest po zwyczajnie za słaba. Cóż to chińszczyzna i nie można spodziewać się za wiele, pamiętajmy też że oryginał kosztuje grubo ponad 250zł. Na szczęście po podłączeniu kablem wszystko działa bardzo dobrze i Tobie niestety też to polecam ;). Ewentualnie możesz się pobawić i otworzyć swojego boxa, sprawdzić może moduł anteny jest gdzieś na wierzchu, wyciągnąć kabelki na zewnątrz i podpiąć jakaś porządną antenę. Ale wiadomo wtedy jest już ingerencja.
MarekOTT

Pochwały: 1

Postprzez tpawel » 9 maja 2016, o 11:12

To już wolę kabel :)
tpawel
VIP

Postprzez usttach » 9 maja 2016, o 18:00

Niby się zgadza wszystko że słabe wifi.
Router mam ze 3-4 metry obok bez ścian i zasięg jest bardzo dobry. Jeśli jest słabe wifi to dlaczego z downloadu ciagnie tylko 12 mbs a upload 20 pare nawet. Albo pociagne kabel albo sprawdze jeszcze opcję z takim urządzeniem co przesyła sygnał piszesz gniazdo sieci 240 V. Gdzieś takie mam chyba.
W routerze mam ustawione na auto czyli b/g/n chyba. W telefonie śmiga fest a box słabo
usttach

Postprzez ciasteczek » 9 maja 2016, o 19:02

usttach napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

urządzenia nie mają symetrycznego radia nadawczo/odbiorczrho, w dodatku zwiększenie mocy nadawczej jest prostsze. Dlatego też download masz wolniejszy niż upload.

Też mam m8s i słabe transfery, ale mi wystarczają. W tej cenie myślę, że nie ma co narzekać :P

Jeśli szukacie taniego sposobu na poprawę WiFi to możecie też kupić jakiś tani router z DD-wrt/Tomato i ustawić go jako AP client i krókim kabelkiem do tv boxa
ciasteczek

Telefon:: m2

Postprzez tpawel » 9 maja 2016, o 19:28

No niby tak, ale to są kolejne pieniądze, za które może jednak coś lepszego by już kupił. Raczej oczekiwałbym zeby taki tvbox nie miał gorszego zasięgu niż smartfon, w końcu jest większy i można większą antenę wpakować. A tu niespodzianka.
tpawel
VIP

Postprzez usttach » 9 maja 2016, o 23:46

Poszedł kabel bo nic wifi nie pomoże. Listwy przypodłogowe poprute. Jest już ok. Rzecz w tym, że zainstalowałem na boxie ponydroid czyli odpowiednik jdownloader z pc. Z pozycji tel lub pc dodaje linki np filmow do pobrania i leci. Dlatego zależało mi na szybkości. Mam też kodi jak każdy z tv online więc szybkość potrzeba. Tylko ping mam sport i nie mogę co ujarzmic.

Ps. Co polecacie zainstalować na tv box, co wy macie?
Jakie dodatki w kodi? Jakie programy?
I czym sterujecie? Bo pilot jest lichy.
Pozdro
usttach

Następna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo