• Reklama

Telefon z przedziału 1000zł - 2000zł.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z przedziału 1000zł - 2000zł.

Postprzez grzybolevsky » 4 paź 2018, o 22:49

Witam, poszukuję telefonu w tym przedziale cenowym. Na początku celowałem w dolne widełki i chciałem kupić Galaxy S7 ale po zobaczeniu w realu ma dla mnie kilka wad - bateria wydaje się mała, archaiczny wygląd, mały. Do tego jest jeszcze stary - i tu boję się jak z wsparciem. Telefon obojętnie, nie musi być chiński, ostatnie dwa jakie posiadałem to Redmi Note 2 i obecnie Cool1. Ważne jest dla mnie aby:
- miał B20
- dobry system (nie musi być super bo umiem pogrzebać, MIUI w RN2 było spoko, EUI w Coolu to porażka, mimo dłubania zawsze coś nie działa)
- szybkie ładowanie albo długi czas działania na baterii, nie musi być jakaś mega duża ale żeby wytrzymał te 12h intensywnego użytkowania, potrzebny jest mi do pracy (Cool na początku był ok, potem słabo dopóki nie zmieniłem na JUI, który był za to wolny)
- ładny i duży ekran, jestem przyzwyczajony do 5,5 cala bo dużo oglądam na telefonie, jestem gotowy na przejście na większy
- HD na Netflixie
- jack

Teraz mniej ważne rzeczy:

- dobrze jeśli będzie miał NFC
- dobry aparat (lepszy od Coola ale nie musi być to poziom S7)
- USB C
- wsparcie

Nie zależy mi natomiast na:

- potężnym procesorze, nie gram dużo ani nie robię nic obciążajacęgo, wiadomo, im szybszy tym lepszy ale nie widze sensu gonienia za cyferkami.
- wyglądzie (może być tak wszechobecnie hejtowany notch)
- milionie ramu (3GB mi do tej pory wystarczało)
- ogromnej przestrzeni na dysku (32GB mi wystarczało, jak będzie slot dodatkowy to plus)
- marce

Do tej pory moim faworytem był S7, natomiast obejrzałem go w sklepie i mimo że nadal myślę nad jego kupnem to odrzuca mnie jednak jego wygląd jak i mały ekran. Naturalnym następcą wydaje się S8, aczkolwiek nie jest już tak polecany jak poprzednik. Myślałem też nad LG V30 i Huawei P20.
Z chinoli to myślę nad MiMaxem 3, przystępna cena, duży, bateria i system do mnie przemawiają. Nie wiem natomiast jak jest z aparatem i obsługą netflixa. Dodatkowo chciałbym jednak ekran Oleda. Poco odpada - niezbyt do mnie przemawia. Honor Play? Galaxy A8? Myślałem też nad Meizu Pro 6 Plus ale słyszalem że problemy z systemem, kiedyś jarała mnie zabawa tym, natomiast po 1,5 roku zabawy z Coolem mam dość wywalających się rzeczy niewiadomo od czego.
Z góry dzięki za pomoc, ostatnio wypadłem z informacji o rynku chinskim i nie wiem na co się zdecydować. Na razie wybrałbym coś z trójki S8/V30/P20.
Ostatnio edytowano 4 paź 2018, o 23:30 przez grzybolevsky, łącznie edytowano 1 raz
grzybolevsky

Telefon:: XIAOMI
ROM: MIUI 8

Reklama

Re: Telefon z przedziału 1000zł - 2000zł.

Postprzez Rura » 4 paź 2018, o 23:28

Max3 daje radę. A jak nie odpowiada klockowatość to Mix2S (ale koniecznie z S).
Maxa można u nas. Mix u gearbestów wychodzi coś z 1650 zeta. U nas ponad 2koła, choć był okres, że stał po 1749 w jewro bodaj, albo x-komie, ale tego już nie ma i poniżej 2 tylko chiny.
Rura

Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Telefon z przedziału 1000zł - 2000zł.

Postprzez TLasky » 11 paź 2018, o 18:24

Kolego dodaj proszę szablon, to przekleję Ci go do pierwszego posta, a wszystko co napisałeś wkleję w opisie. Czas 24h od teraz, potem kosz ;-).

T.

PS Szablon znajdziesz jako przyklejony wątek na górze działu.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 88
Telefon:: Pokoloko Formula 1
ROM: Nimompojęcia

Powrót do Jaki telefon kupić ?