• Reklama

Telefon z dobrym aparatem i NFC

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z dobrym aparatem i NFC

Postprzez paweloss » 27 paź 2017, o 19:55

Witajcie po długiej przerwie :)

Szukam już od jakiegoś czasu nowego telefonu. Mam obecnie Letv X600 i już zaczyna niedomagać, a chcę teraz coś lepszego w wielu aspektach.

Moje szczegółowe wymagania:
- czytnik palca z przodu (chcę móc go odblokowywać dotknięciem, kiedy telefon leży na blacie bez podnoszenia go - często tak z niego korzystam czy coś sprawdzam),
- przyciski funkcyjne pod ekranem (ostatecznie czytnik jako wielofunkcyjny przycisk z gestami),
- NFC (ale tutaj ważna jest sprawdzona obsługa płatności Android Pay oraz w apkach bankowych, bo często mimo posiadania modułu to i tak nie działa z różnych względów),
- dobry aparat, miło by było, żeby był podwójny z tyłu, plus dwutonowa dioda i jakieś OIS/EIS oraz mierzenie ostrości lepsze, nagrywanie w 4K,
- preferuję baterię 4000 mAh, ale mniejszą też zaakceptuję, ważne żeby nie była mniejsza niż 3000 mAh, mile widziane szybkie ładowanie, super jak będzie standard Qualcoma.
- preferuję wejście USB Type C oraz jack słuchawkowy,
- B20 nie jest niezbędne, chociaż fajnie by było mieć.
- preferuję taki klasyczny, trochę iPhonowy wygląd, chociaż to już drugorzędna kwestia,
- fajnie też, żeby było łatwo w razie potrzeby zrobić roota czy wgrać alternatywnego softa oraz powrócić do stocka w razie gwarancji, super gdyby tel miał dobre wsparcie na polskich i zagranicznych forach,
- preferowane przyciski fizyczne po 2 stronach telefonu do łatwego i ergonomicznego robienia screenów jedną ręką - przy przyciskach z jednej strony i metodzie jednoczesnego wciśnięcia przycisków zasilania oraz ściszania to już robi się trochę gorsze. Fajna opcja jest w Honorze 8 - można sobie ustawić zrobienie screena po dotknięciu czytnika palca z tyłu.

I właśnie jeszcze co do tych płatności Android Pay, to pewność jest wtedy, kiedy ma się stockowy, oficjalny soft oraz brak roota. Na roota jest wtedy podobno metoda Magisk, która go ukrywa i tel wtedy pozytywnie przechodzi pozytywnie test safety net. Ale jak się ma inne modyfikacje w stylu modowany soft z nieoficjalnego źródła czy pewnie odblokowany bootloader, to i tak już nic z tego raczej, chociaż nie testowałem. Może ktoś się w tym temacie wypowiedzieć, kto zna głębiej temat?

FORMULARZ:
Cena (bez VAT): szczerze mówiąc nie wiem, chcę wpierw się zorientować co mogę mieć za jaką cenę, oczywiście bariery 2000 zł nie mam zamiaru przekraczać, bo to tylko telefon, ale wiadomo, że wolałabym coś jak najtaniej jak najlepszego idąc na pewne kompromisy. Najlepiej żeby podzielić propozycje cenowo, powiedzmy ok. 250$, 300, 350... Powyżej 1400 zł zakup tylko w Polsce, bo szkoda mi tyle kasy wydawać w Chinach bez normalnej gwarancji.

Wielkość ekranu/Rozdzielczość:od 5" do max 5,5" (lepiej 5,5" ale zależy mi na małym rozmiarze samego telefonu - najlepiej, żeby nie był większy i cięższy niż X600, najwyżej nieznaczenie, ale wiem, że o to ciężko, bo ten stary Letv ma świetny stosunek ekranu do wielkości telefonu). Rozdzielczość min. full HD. Mile widziany Amoled lub Super Amoled.

Ilość RAM/ROM/Procesor:Min. 4GB RAM. Min. 32 GB wewnętrznej plus oddzielny slot na microSD albo min. 64GB ze slotem hybrydowym dual sim albo 128 GB - wtedy już nie musi być slotu na microSD. Procesor lepiej jak Snapdragon.

Dual/Single sim: Koniecznie! Idealne rozwiązane jest w Oppo F3 - slot na 2xsim plus oddzielnie na microSD, ale to wyjątek i w ogóle czy on jest gdzieś dostępny? Ogólnie czy są lepsze telefony z oddzielnymi slotami dual sim i microSD w dwóch oddzielnych tackach albo w jednej? Wiadomo, że takie coś jest w słabszych markach albo tańszych modelach z otwieraną kapką.

Preferowane marki: obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny/Polska jeśli droższy
Wymagania (parametry, funkcje): jak wyżej.
Opis: jak wyżej.

Ogólnie przy okazji różnych promocji miałem na uwadze 3 modele: Zuk Z2 Pro, Lenovo P2 oraz ZTE Axon 7, z tym, że każdy z nich ma pewne wady, które mnie blokowały przed zakupem, mimo dobrych cen.

Zuk Z2 Pro
Świetny stosunek możliwości do ceny ok. 950 zł w promocji, czytnik pod ekranem, dużo pamięci, dobry aparat, doskonała wydajność i w ogóle trochę bajerów. Ale... Brak NFC, słabe wsparcie, problemy z softami, skazanie na modyfikowane romy, które dyskwalifikują go do płacenia oraz powodują jakieś braki w funkcjonalności i wykorzystaniu pełni możliwości (np. czujników czy aparatu). A zależy mi na języku polskim w sofcie oraz stabilności działania. Też może trochę mały ekran (dla innych w sumie zaleta), no i ten kolor biały w promocyjnych cenach.

Lenovo P2
Ogólnie słabszy tel w swojej cenie (niecałe 800 zł). Wiadomo, że świetna bateria, ekran i czytnik palca z przodu. NFC, ale czy jest pewność działania Android Pay i płacenia w apkach bankowych? Ktoś ma i testował? Szczególnie chińską wersję 4/64GB bez B20 z wgranym europejskim softem (bo tylko taka u mnie wchodzi w grę przy nim). Poza tym ma microUSB, a wolę TypeC, słaby aparat oraz ogólnie dosyć duży i ciężki tel (konsekwencja baterii i ekranu). Do tego wyczytałem o problemach z oprogramowaniem, jakichś błędach, problemach z rootem oraz fabryczną wadą ekranu uniemożliwiającą dobre przyklejenie szkła (wygięte rogi).

ZTE Axon 7
(w wersji europejskiej z GearBest w promocji za ok.850 zł - chyba najlepszy wybór z tych 3 modeli w tej podobnej cenie).
Telefon fajny, wydajnościowo i parametorowo, ma NFC, B20, oryginalny soft chyba znośny i w miarę stabilny (chociaż czytałem o jakichś zawiechach delikatnych i szybkim ubijaniu apek), dobre wsparcie producenta. Nie wiem jak z rootem i modyfikacjami, ale chyba nie są zbytnio potrzebne. Poza tym świetny wyświetlacz i dźwięk, niezły aparat, ale też podobno czasami trochę niedomaga (za cenę w PL to wiadomo, że można mieć lepszy, ale za 850 zł jest chyba bardzo dobry), niezła bateria i przyciski nawigacyjne pod ekranem. Ale nadal mam pewne wątpliwości, bo wygląd taki trochę nie bardzo dla mnie, wielki i ciężki, są też tam jakieś chyba nieznaczne problemy, no i ten nieszczęsny czytnik palca z tyłu, to chyba największy kompromis...

Co sądzicie o tych 3 modelach i czy macie jakieś lepsze typy w podobnych cenach do ok. 1000 zł? Bo wiadomo, że przy większej cenie otwierają się możliwości i znikają kompromisy - prawie ideał Huawei P10. Mile widziane sprawdzone info o Android Pay, płaceniu NFC oraz metodach robienia screenów.
paweloss

Pochwały: 1
Telefon:: Letv X600

Reklama

Re: Telefon z dobrym aparatem i NFC

Postprzez Flyagaric » 27 paź 2017, o 21:14

Panie - kup pan sobie Galaxy 7 i będziesz pan pod każdym względem zadowolony. Czytnik nie działa tak super jak w LeEco, ale jest z przodu. Poza tym same zalety - bateria 4000, to tylko w tych 5.5 cala się trafia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 134
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez rutino » 28 paź 2017, o 01:52

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W Leeco czytnik ani trochę super nie działa xD Super czytniki to ma Huawei, najlepsze są.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez Flyagaric » 28 paź 2017, o 12:33

W Cool1 działa super, ale w X600, to faktycznie nie wiem.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez paweloss » 28 paź 2017, o 14:28

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

X600 nie ma wcale czytnika...

Ale może dacie jakieś propozycje w tych przedziałach cenowych - do 1000 zł, do 1200, 1400? Bo już więcej za 1600-1800 zł to wiadomo, że S7 czy P10.

No i co sądzicie o Lenovo P2 czy bardziej mnie ciekawi czy warto pakować się w Axona 7 za 850 zł z GearBest?
Ostatnio edytowano 28 paź 2017, o 15:33 przez paweloss, łącznie edytowano 1 raz
paweloss

Postprzez rutino » 28 paź 2017, o 14:38

paweloss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

X600 nie ma wcale czytnika...

Ale może dacie jakieś propozycje w tych przedziałach cenowych - do 1000 zł, do 1200, 1400? Bo już więcej za 1600-1800 zł to wiadomo, że S7 czy P10.

No i co sądzicie o Lenovo P2 czy bardziej mnie ciekawie czy warto pakować się w Axona 7 za 850 zł z GearBest?
Axona 7 warto kupić, obecna cena jest kapitalna, a telefon jest ekstra. Aparat ma bardzo dobry, ale wiadomo, że nie jest to poziom S7. P2 nie miałem.

rutino
AKTYWNY

Postprzez paweloss » 28 paź 2017, o 15:32

Jest coś lepszego od Axona 7 do 1000 zł?
paweloss

Postprzez rutino » 28 paź 2017, o 15:35

paweloss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Nie ma, chyba najbliżej Axona w cenie do 1000 zł będą jeszcze Zuk z2 pro i Mi5s.

rutino
AKTYWNY

Postprzez paweloss » 28 paź 2017, o 16:08

Oba mają czytnik z przodu, czyli to co chcę. Ale Zuk odpada przez brak NFC i kombinacje z ROMami, a Mi5s nie ma nawet hybrydowego slotu na microSD, za to wersja 128GB jest strasznie droga. Także ten Axon 7 kusi w tej cenie...
paweloss

Postprzez Flyagaric » 28 paź 2017, o 16:26

Axona też trzeba najpierw europeizować. NA razie jeszcze nikt go nie dostał, więc nie wiadomo z jakim softem przychodzi. Spodziewałbym się raczej grzebanego chińskiego.
Ostatnio edytowano 28 paź 2017, o 18:07 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Flyagaric
VIP

Postprzez marcin77 » 28 paź 2017, o 16:40

A leeco Le 3 pro x720 ? Sam mam dylemat który wybrać x720 z BG czy Axona 7 z GB

Wysłane z mojego Le X829 przy użyciu Tapatalka
marcin77

Telefon:: leeco x720
ROM: AOSIP 8.1

Postprzez paweloss » 28 paź 2017, o 16:56

Co do tego Leeco to dla mnie raczej odpada - co prawda ma więcej ramu, większą baterię i może ciut lepszy wygląd (kwestia dyskusyjna, bo te kolory dla mnie nie bardzo, a wielkościowo to samo co ZTE). Ale z doświadczenia wiem, że na Leeco są tylko custom romy, bo nie ma tej marki w Europie, więc na bank Android Pay nie zadziała czy inne płacenie przez NFC jest bardzo zagrożone. Dodajmy do tego mniejszą stabilność romów czy brak choćby hybrydowego slotu kart pamięci i dla mnie to go dyskwalifikuje. W ogóle żaden Letv już mi się w sumie nie podoba właśnie ze względu na te softy.

Z innych marek to tak coś tam patrze, np. UMI Z czy Plus E mają fajny wygląd, ale nie mają NFC w ogóle, z resztą ta marka, to szkoda gadać...
Ale np. podobają mi się też Meizu, tylko czy któryś z nich ma w ogóle NFC? Ciężko to sprawdzić, ale raczej nie mają.
paweloss

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?