• Reklama

Telefon z dobrym aparatem do 800-900zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z dobrym aparatem do 800-900zł

Postprzez kapao0 » 4 gru 2017, o 22:50

Hej, potrzebuję jakiś znośny telefon dla siostry w przedziale 800-900zł. Wiem, że u "Chińczyków" aparaty często kuleją, ale może podrzucicie jakieś modele? Zależy jej na tym, żeby zdjęcia po wywołaniu u fotografa wyglądały w miarę dobrze :p Zastanawiałem się nad Axonem 7, ale przegapiłem promo i obecnie chyba nie zmieści się w budżecie... A może lepiej kupić jakiegoś Szajsunga w Polsce?
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Reklama

Re: Telefon z dobrym aparatem do 800-900zł

Postprzez xany » 4 gru 2017, o 23:41

Przeglądaj sample zdjęć i porównuj.. z budżetowych chyba najlepiej wypada cool1, a z droższych to pewnie jakiś xiaomi.. był ostatnio podobny temat możesz poszukać.
Naprawa chińskich telefonów
http://olx.pl/oferta/naprawa-telefonow- ... hi8LH.html
Aktualnie użytkuję Cool1 :)
xany

Pochwały: 3
Telefon:: Leeco Cool1

Postprzez omi » 5 gru 2017, o 02:07

Po chińskich fonach i tak skończy się na Samsungu. No chyba, że iphone jeszcze wchodzi w grę, lub potrzebny dual sim i sporo ram i rom.
Wówczas chińszczyzna pokazuje pazurki. Coś mniej, ale i często coś więcej no i co najważniejsze w planowanym budżecie.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Samsung z Korei

Postprzez Flyagaric » 5 gru 2017, o 12:24

Nie wiem po ile teraz chodzę Galaxy A5 2016 (nowszy model: 2017, robi już gorsze zdjęcia ...) w PL, ale to był najtańszy fon z optyczną stabilizacją i z bardzo dobrą jakością zdjęć. Wciąż chodzi płynnie - doinstalowane ręcznie Samsung Experience spisuje się świetnie. Zdjęcia można wywoływać - prezentują się znakomicie. Nawet zdjęcia robione wieczorami, przy sztucznym świetle, a to jest wręcz nieosiągalne dla Chinoli.
Jeszcze lepsze zdjęcia (jakieś wyraźnej różnicy nie ma, ale bajerów aparat ma więcej) robi Galaxy S6, tylko, że bateria w tym fonie to dramat.

Z Chinoli, to Axon prezentował się przyzwoicie, ale jednak wyraźnie gorzej od A5 2016. Niezły aparat (jak na chińskie standardy) miał Mi5. Nieźle ma też Mi5, ale tu już - nie wiedzieć czemu - wycięli OiS.
Cool 1 robi niezłe zdjęcia, ale jednak wyraźnie gorsze od Mi5. Kosztuje też połowę ceny. Zdjęcia robione w warunkach zewnętrznych, światło dzienne, itp. będą się znakomicie nadawały do wywołania. Zdjęcia we wnętrzach, np. wieczorem, przy sztucznym świetle (domówka, impreza rodzinna) już wychodzą znacznie gorzej. Mało co nada się do druku ...

Bardzo dobrze nada się też Honor 8, który zahaczał już o ten przedział w promocjach na Black Friday. Może jeszcze wyskoczy coś na Święta. Sprawdzaj Amazony: polski, DE, UK, IT.
Równie dobrze wypada Asus Zenfone 3, ale on chyba dalej trzyma cenę i wypada poza przedział.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tpawel » 5 gru 2017, o 12:37

Miałeś gdzieś równolegle A5 2016 i 2017? Widziałem sample i jakoś fotki z 2017 bardziej mi się podobają, to że nie ma OIS nie oznacza że aparat jest slaby ( honor 8, 9 też nie mają OIS)

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 95
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez Flyagaric » 5 gru 2017, o 18:57

Przecież nie napisałem, że jest słaby, tylko, że jest słabszy. Nie jest słaby, dalej robi zdjęcia na poziomie nieosiągalnym dla przytłaczającej większości tego, co można dostać w chińskich sklepach internetowych.
Mnie się sample z 2017 podobały trochę mniej, ale to może być tylko wrażenie. Dlatego o sprawach osobniczych nie ma co dyskutować.
Sęk w tym, że nie liczy się tylko porównanie sampli, ale jeszcze łatwość uzyskania pożądanego efektu. Na 2017 bez OiS, o wiele trudniej jest zrobić ostre, nieporuszone zdjęcie w trudniejszych warunkach (nie tylko po ciemku) oświetleniowych. A5 2016 radzi sobie z tym lepiej. Dlatego go nie kupiłem, choć miałem ochotę - szybszy proc, więcej RAM, wodoszczelność, AOD i aktywny skaner.
Mam w rodzinie model 2017 i kilka razy próbowałem się przekonać do niego. Gdyby nie aparat, to już dawno bym na nim siedział, bo korcił mnie strasznie. Już mnie nie korci, bo dzisiaj o wiele bardziej opłaci się wziąć Galaxy S7 (flat), niż A5 2017 i jedyne co A5 2017 ma lepsze od S7, to przebiegi na baterii.
Sam się przymierzam do S7, o ile nowy Huawei serii P nie ukaże się w akceptowalnym dla mnie formacie.
Ani A5 2017, ani S7 nie łapią się ani w pobliże przedziału z tematu, więc to już dygresja.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » 5 gru 2017, o 20:41

Ale ja nie pisałem że pisałeś że jest słaby tylko gorszy od 2016 ;)
Jedno trzeba przyznać, wersja 2016 wygląda jakoś bardziej premiuim

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 95
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez kapao0 » 6 gru 2017, o 11:01

A co myślicie o Zuk z2 pro? Lekko ponad budżet, ale widzę że daje sobie nieźle radę.
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 13:41

kapao0 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Na temat Zuka Z2 Pro przewinęło się tyle informacji na tym forum, że ho ho. Telefon fajny, dobry aparat, świetny wyświetlacz, nie wiem teraz, jak ze wsparciem deweloperów. Na custom romach nie działa funkcja uhealt, więc pulsometr itp., no chyba, że już to ogarnęli, nie wiem. Nie jestem pewien, ale funkcja Quick Charge nie działa na Z2 Pro oraz Zuk Edge. Kilka miesięcy temu można go było kupić nieco taniej.
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez Flyagaric » 6 gru 2017, o 14:28

Prawda - był już za ok.220$ w pewnym momencie, ale dość szybko wrócił wyżej.
Aparat w tym fonie, o dziwo, radzi sobie trochę gorzej niż Mi5 w dobrych warunkach oświetleniowych, ale wyraźnie lepiej radzi sobie w świetle słabym i sztucznym. Wciąż nie jest to poziom choćby Galaxy S6.
Sam fon jest mocny, z masą bajerów w sprzęcie i bardzo dobrze wykonany. Niestety nie mam pojęcia jak wygląda sprawa alt-ROMów, bo oryginalne były tylko chińskie (tzn. języki: CN i ENG, ale nawet w ingliszu było sporo chińskich śmieci).
Flyagaric
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?