Telefon z dobrą baterią

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon z dobrą baterią

Postprzez Flyagaric » 25 lis 2018, o 17:50

Ja też wiem, że jesteś ok z dużymi, ale nie to, a sugerowanie, że małe/kompakty, to tylko dla rurkowców, to jest to z czym mam problem. Wspominasz te rurki za każdym razem, to ma bardzo pogardliwy wydźwięk.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 157
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez Rura » 25 lis 2018, o 19:21

Coś w tym jest... Znaczy w tym pogardliwym wydźwięku...;-)
Dobrze, że nie pisze o ciepłych-barchanowych stringach z golfem...
:-D
Nie uważasz, że noszący takowe sami sobie na to zapracowali?
Poza tym.... Jest jakiś obowiązek noszenia !koniecznie! w spodniach? Choć nie powiem, sam preferuję spodnie, co nie zmienia faktu, że około 50% czasu który spędza w ubraniu, spędza faktycznie w spodniach... A tak jest powyżej pasa... Naprawdę nie rozumiem tego hejtu wielkości... Ludzie... Jaki problem, że ktoś lubi dużo? (poproszę o tabletki na zachłanność... Tylko DUŻO... DUŻO...;-) )... Lapki w domu też mam 17tki...nie licząc ogryzionego szajsu... A telefon lubię mieć spory... Bo nie lubię celować na siłę w mikromaczki, a, że sporo z nim pracuję (nawet pisząc teraz) wolę to robić na 6,9" niż na 4 ;-) czy nawet 5...
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Postprzez Flyagaric » 25 lis 2018, o 19:33

Ale ja nie o tym. Noszenie rurek mnie też nie jara :)
Nie podoba mi się robienie takich komentów przy uwagach tych, co nie przepadają za patelniami.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez smietana » 25 lis 2018, o 20:45

Jestem użytkownikiem Mi Max 1 od 2016 roku, chodzę w jeansach itp.
Powiem tak:
1. Rozmiary tego telefonu uniemożliwiają obsługę jedną reką! Ten kto twierdzi, że obsługuje ją jedną ręka bez pomocy drugiej i sięga kciuckiem po całym ekranie i jest to wygodne to poprostu kłamie.
2. MI Max 3 nibył ma 7cali a wymiarami jak 6.44 z 1 więc nie jest gorzej, bo też mam 3.
3. Jeśli coś jest pokroju 5.5 cala ala Redmi Note 2, Mi Max 1-3 to nie ma bata o komforcie obsługi jedną ręką.
Chyba, że włączymy opcję zmniejszania.
A nie mam małych dłoni ale wątpie aby miał ktoś tak długi kciuk aby sięgnąć np do lewego górnwgo rogu. Trzeba tu 2 lap i tyle

4. Obsługa obiema rękami to czysta bajka. Do czytania, przeglądania, oglądania filmów itp ideał.
Szkoda, że za tym nie idzie noszenie :-) bo użytkowanie i komfort wtedy bije na głowe wszystkie telefony.

5. Noszenie dla faceta nawet takiego co nosi "bojówki" to męczarnia,a jak nie to przynajmniej do wygody to nie należy. Chyba, że ktoś nosi pokrowiec do paska, torebkę męską itp.
I jeśli ktoś twierdzi, że w spodniach dopasowanych materiałowych (nie rurkach), jeansach, gajerku(oczywiście mowa tu o spodniach, to poprostu albo nie wie co to wygoda i komfort albo ściemnia.
Sam chodzę w jeansach, materiałowych, od gajera i czesto też w dresach. Dresy jeszcze jako tako jak ma się na tyle głebokie kieszenie koloryzując do kolana :-)

6. O ile sprzęty obecne 5.5-6 cala to tak naprawdę jak 5-5.15 w starych konstrukcjach to już coś powyżej 6 cali jest poprostu nie wygodne do noszenia i tyle.
7. Komfort pracy znakomity.
8. O ile w okresie gdy się "bardziej" ubieramy to problemu większego nie ma - bluza z kieszenią, kurtka, marynarka itp. Ale lato i mając tylko spodenki i koszulkę lub zwykłe spodnie i koszulę/ koszulkę to odpada. Jest tragedia.
smietana
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: xiaomi

Postprzez Rura » 25 lis 2018, o 21:53

Specjalnie dla Ciebie nagram w wolnej chwili film...
Napisałem, że obsługa jedną ręką jest... Uwaga... MOŻLIWA... I jakoś daję radę... I esemesy i mejle... O pierdołach typu dzwonienie nie wspomnę...

Noż już dawno nikt nie zarzucił mi kłamstwa.. Ale się wqr..yłem...
Rura
AKTYWNY

Postprzez smietana » 25 lis 2018, o 22:06

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Mam Maxa 1 i wiem o czym mowie. I nie wmowisz mi ze obsluga 1 reka jest naturalna, nie wymuszona, komfortowa, szybka i przyjemnoscia. Zadzwonic czy smsa to i owszem da rade ale do obslugi jednym palcem, szybko i komfortowo a w dodatku calej powieszchni ekranu to mu daleko

Trzymam specjalnie nie naturalnie reke wysoko z wyciagnietym na maksa kciukiem w prawa strone. Wiec nie ma bata ze szybko i komfortowo kciuckiem majac reke u dolu dostaniesz np trzymajac prawą reką, do ikony w najwyzszym rzedzie, pierwszej od lewej i bedziesz sobie tam komfortowo pracowal..

Obrazek

Dla porównania Redmi 6.

Obrazek

Oraz Mi5c

Obrazek

Tak jak powiedziałem, praca na mi max jest super i najbrdziej komfortowy telefon do pracy i przyjemnosci ale dla obslugi obiema rekami albo jedna ale z dostawianiem drugiej do pomocy i tyle..
Mam Mi Max od jakies kwietnia/maja 2016 i użytkuję go do teraz i wiem jak jest.
Jak 1 osoba na 10 ma tak wielkie łapy, że obsługa 1 reka to norma i wygoda, to taki rodzynek na torcie i tyle.

A do Ciebie @Rura możliwa jest ale taka obsługa to kalectwo i warunkowa, bo napewno nie calej powierzchni ekranu z jednego chwytu czy z wygodą. A to różnica.
A filmu dla mnie nie musisz nagrywać, bo to nic nie zmieni. Nagle nie oświeci mnie po 2 latach, że da się. Mam ten telefon więc po co mi filmik? Serio? Ja i tak zdania nie zmienie i nikt mnie nie przekona. Chyba, że sam siebie chcesz przekonać i tyle.
smietana
AKTYWNY

Postprzez Rura » 25 lis 2018, o 22:30

Uwaga...
Czytamy ze ZROZUMIENIEM...
Czy gdzieś napisałem, że jest wygodna obsługa jedną ręką?
Czy może, zupełnym przypadkiem, napisałem, że jest możliwa?
Jeśli dla Ciebie możliwa = wygodna, to nie mam więcej pytań...

Ba nawet w pierwszym poście o gabarycie napisałem, że wygodniej jest obsługiwać oburącz...
Rura
AKTYWNY

Postprzez smietana » 25 lis 2018, o 22:39

A czy ja napisalem ze nie jest mozliwa? Ok jak dla Ciebie trzymanie telefonu i siegniecie jedna reka tylko do okreslonej czesci ekranu bez pomocy drugiej dloni np jak pisalem wczesniej to jest pelna ovsluga jedna reka to ja tez nie mam pytan. To tak jakby ktos napisal obsluga tabletu 10 cali jedna reka jest mozliwa. No jest, mam tablet i tez moge uzywac 1 reki, ale wszystkiego jedna nie zrobie i nie siegne przez caly ekran... Maskra.
Jak juz komus doradzasz to przynajmniej nie zakrzywiaj rzeczywistosci.. Zaraz sie dowiem ze i w rurkach sie zmiesci i nawet nie bedziesz go czul w kieszeni bo się zgubi..
No jest mozliwe i wsadzic do kieszeni spodni nawet rurek, ale co z tego jak albo bedzie wystawal, albo ograniczy nam ruchy albo zlamiemy go albo nam wypadnie.
Ale jest to mozliwe przeciez, tak samo z ta Twoja obsluga jedna reka.
smietana
AKTYWNY

Postprzez rodan77 » 26 lis 2018, o 09:22

Panowie, trzymajmy poziom tego forum.
Będziecie się chwalić, kto ma większego...kciuka ? Serio ?
rodan77
VIP

Pochwały: 88
Telefon:: Meizu X8

Postprzez smietana » 26 lis 2018, o 09:53

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Serio Ty tylko o kciuku wychwyciles?
Ja potrafie obiektywnie spojrzec i powiedziec plusy i minusy tak duzej konstrukcji jak max 1-3 mimo sprzet udany ma także swoje wady. A tu ktos przychodzi i wpiera ze obsluga 1 palcem/1 reka jest mozliwa bo ktos skrytykowal ze kupuje wielkie telefony to stara sie na sile udowdnic innym ze jest inaczej. Ktos przychodzi poczyta, no tak mozliwe obsluga 1 reka kupie sobie i ja. Dostaje telefon a okazuje sie ze tylko jedna reka obsluzy 1-2 rzedy ikon i 1/4 ekranu bo do reszty musi dolozyc druga reke. To jest obsługa jedną ręka?
Jak dla Rury obsluga nie calego ekranu jedna reka to plus i wielka mozliwosc to gratuluje podejscia hahaha.
I tak powstaja bajki i bzdurne nierzetelne recenzje itp. Bo na sile ktos probuje przeforsowac takie rzeczy. ..
To tak jakbyś powiedział 1 reką tableta ponad 10 cali da się obsługiwać no da, bo trzymasz i gdzieś tam palcami dostaniesz, lub noszenie 7 calaka w spodniach jeansach rurkach, no wlozysz ale czy to sie nazywa noszenie? Jak ogranicza Ci ruchy? Albo czujesz go na każdym kroku lub schylic się nie dasz rady?
Kij od szczotki tez do nogawki włożysz i iść się też da, to też powiesz, że smiało kupuj i wkładaj bo się da chodzić?

Dla mnie termin "możliwość obsługi jedną reką" równoznaczne jest to że trzymając telefon dostaniesz palcem w każde miejsce ekranu bez problemu, bez zmiany chwytu, wyginania jak sparaliżowany ręki, lub gdy starając się dostać czegoś nie tracisz kupe czasu.
A tu z mi maxem właśnie tak jest, że niby coś jedną reką zrobisz ale nie dasz rady jak na telefonie 5 cali gdzie jedna reką zrobisz to bez problemu.
No ale jak samo trzymanie telefonu i pomachanie kciukiem to już obsługa to gratuluję podejścia.

Nie oszukujmy się jest to telefon do dwóch łap i tyle i wtedy szybko i wygodnie obsługujemy cały ekran i wychodzu wtedy wielki plus tak dużego ekranu w telefonie i akurat z tym wszystkie 5 calaki przegrywają sromotnie.

To samo ze spodniami itp.
Chwalę sobie zakup mi maxa ale nikt mi nie wmówi, że czarne to białe a białe to czarne.

Plusy to w 2 i 3 jeszcze większa bateria i jeszcze dłużej trzyma. 1 też bardzo sobra bateria.
Aparat w 1 to porażka, w 3 lepiej ale nie umywa się do innych.
Dośc dobry i donośny dźwięk z głośnika. Cieniutki. Ładny.
smietana
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 26 lis 2018, o 12:36

Ty nakręcisz film, że się da, a następna osoba nakręci, że się nie da. Nie tędy droga.
Panowie - przestrzegam przed niepotrzebnym flejmem. Rozmawiacie o bardzo indywidualnych sprawach, dlatego to, co dla jednego jest możliwe, a nawet OK, dla innego może się okazać nie do przyjęcia, tudzież niemożliwe. Właśnie z tych powodów, unikałbym wszelkich pogardliwych uwag i komentów. Sami, jak widać, ich nie lubicie, tedy nie róbcie na złość innym.
Flyagaric
VIP

Postprzez Rura » 26 lis 2018, o 17:26

Nie będę... Tylko Kolega, mógłby łaskawie, cofnąć, że kłamię...
Ponieważ nie mam w zwyczaju i się wręcz brzydzę ową czynnością...
Jak kamerkę namierzę to udowodnię, że nie kłamię (Żona z okazji porządku gdzieś jącisnęła i ni kija nie wiem gdzie)...
Piszę ponownie :
- obsługa jedną ręką jest jak najbardziej możliwa, chyba, że obsługującą osobą będzie panna z metr pięćdziesiąt w cylindrze i ze 40 kilo wagi....
- nie jest to wygodne! ale nadal jest możliwe ;-)
- nie licząc odbierania/nawiązywania połączeń, szybki sms, czy kontrola poczty i inne przy telefonie trzymanym pionowo to do każdej innej czynności warto złapać chwilę spokoju i miejsce siedzące, szczególnie jeżeli chcesz trzymać telefon w poziomie
- jednoręczne granie jest możliwe, o ile telefon jest w pionie i nie jest badana szybkość reakcji
- warto potrenować chwilę, w jaki sposób i w którym miejscu go łapać... W przeciwnym wypadku może być problem z obsługą...

Film nagram i cisnę jak znajdę te badziewie.
Rura
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?