• Reklama

Telefon z baterią powyżej 4000 mAh

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon z baterią powyżej 4000 mAh

Postprzez tpawel » 7 maja 2017, o 16:27

Nie dałem rady bez miui niestety. Tam w Lenovo jest prawie czysty Android z małymi dodatkami. Dla większości ludzi to zaleta bo system nie jest przeladowany apkami, ale mi czegoś brakowało.

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 95
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Reklama

Postprzez Nibiru » 7 maja 2017, o 19:25

Gdzie dłużej trzyma bateria?

Wysłane z mojego Nibiru H1 przy użyciu Tapatalka
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez tpawel » 7 maja 2017, o 19:32

W Lenovo dłużej, tak z 1/4. Ten telefon był ( a może i jest) na 1 miejscu w rankingu gsmarena battery

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Postprzez Nibiru » 7 maja 2017, o 19:35

Ranking znam, ale jak dla mnie mało miarodajny jest.

Powiem że byłem przekonany do 4X ale długość działania na baterii jest dla mnie najważniejsza.

Wysłane z mojego Nibiru H1 przy użyciu Tapatalka
Nibiru
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Postprzez tpawel » 7 maja 2017, o 20:52

Redmi Note 4 a snapie jest rewelacyjny jeśli chodzi o baterie. Ale p2 to już jest jakiś kosmos. Gdyby te ulefone co mają po 6 Ah baterie miały snapa 625 albo chociaż Helio p20/25 to byłaby to jakaś alternatywa. A tak to co z dużej baterii jak procek żre. Snap 625 przez noc nigdy mi nie wziął więcej niż 3%, a zdarza się 1%. Widać że zarządza energią swietnie

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Postprzez AnimalPL » 7 maja 2017, o 21:09

Mialem i lenovo p2 i redmi note 4x ...i u mnie na baterii trzymaly identycznie (miedzy 2 a 3 dni) z non stop wifi/lte i non stop bluetooth i miband2. JEsli chodzi o dzialanie, soft itp to lepsze wrazenie zrobilo na mnie redmi note 4x. Stabilnie i bez zadnych przygod/przeszkod przychodzily wszystkie powiadomienia.

Jesli chodzi o 5,5 cala to wgh mnie jest to telefon idealny jesli chodzi o cena/jhakosc. Mialem tez kamerke na matrycy sony. Ponoc lpesza niz na samsungu. JAkosc byla zadowalająca.

Zmienilem fona bo jednak 5,5 to kapke za duzo do obslugi jedną ręką.

PRzesiadlem sie na galaxy s7 i o dziwo jestem bardzo zadolowny. Wbrew pozorom i opinion nie zdarzylo mi sie by rozladowal sie w ciagu jednego dnia podczas normalnego dzialania (jesli nie przegne z grami). Wszystko chodzi stabilnie, łącznie z powiadomieniami. W andku 7 jest juz wbudowana zmiana rozdzialki na fhd i nie mam poki co zastrzezen. Ktos powie ze S7edge lepszy, ale mialem go i ten zakrecony erkan to juz nie dla mnie. Ciezko go zabezpieczyc i jakos nie powoba mi sie ze kazdy widzi co robie.
Lubie zmieniac fony i zaraz dotrze do mnie zuk z2 (drugi raz bede go mial. Za pierwszym razem nie bylo softow fajnych do niego tylko ten ich syfiasty system), wiec mimo zadowolenia z s7 pewnie go sprzedam ;)
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Postprzez Herezja » 8 maja 2017, o 00:15

Ja użytkuję telefon Nomu S10 i jestem zadowolony z pracy na jednym ładowaniu. Swego czasu jego recenzję napisał @Sephot. Poszukaj i poczytaj.

Wysłane z mojego S10 przy użyciu Tapatalka
Herezja
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: Nomu s10

Postprzez borsooq » 8 maja 2017, o 09:36

Sam CPU w SoCu, to G3 (801) < Asus (SD430) < Xiaomi (SD625)

Pobór prądu przez SoC będzie (wg mnie):
Asus (SD430) < G3 (801) < Xiaomi (SD625)
Z tym, że G3 ma baterię 3000mAh i 2K rozdzielczość ekranu więc dlatego ci schodzi szybko - ekran ma wysoką rozdzielczość, a to żre. SD801, to udany SoC i dobrze zarządza energią, SD430, to budżetowiec napakowany słabymi rdzeniami i niezbyt szybko taktowanymi.

GPU za to:
Asus (SD430) < G3 (801) < Xiaomi (SD625)

Więc, jeśli zalezy ci na graniu, to zdecydowanie Xiaomi i SD625.
borsooq

Pochwały: 14
Telefon:: xiaomi

Postprzez morfeusz » 27 gru 2017, o 23:04

Witam, to ja podepnę się pod temat bo mm podobne wymagania.
Cena (bez VAT): +/- 900 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5.0 - 5.5
Ilość RAM/ROM/Procesor: od 3GB RAM, od 32GB ROM
Dual/Single sim: Dual
Preferowane marki: Wszystkie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): dodatkowa karta pamięci, dotykowa klawisze na obudowie, bateria powyżej 4000 mAh, Android od 6.0
Opis: Interesuje mnie telefon z pojemna baterią. To jest taki chyba priorytet. Oczywiście nie wspominam już o stabilnym, dopracowanym sofcie. B20 mile widziane, aparat nie musi być flagowy, ale żeby najgorszy też nie był. Nie chciałbym aby procesor był poniżej Snapa 625 i generalnie aby telefon nie było gorszy od Redmi 4 Pro/Prime którego chciałem kupić, ale przegapiłem moment a ceny teraz już są z kosmosu bo zostały ostatki. Najlepiej 5", jednak z tego co widzę została tylko najniższa półka i wyboru praktycznie nie ma. Dlatego jestem zmuszony do 5.5" i wstępnie biorę pod uwagę Redmi 4 Note Global Version z Ibuygou (wersja na Europę z certyfikatami, B20 itp?) , który teraz jest z europejskiego magazynu za 175$. Ale jeszcze bardziej podoba mi się Lenovo P2 jeżeli chodzi o baterię, tylko nie wiem jak teraz z dostępnością, czy nie ma już odnawianych. W DX widziałem za 842zł + wysyłka + ewentualny vat. Czy warto dopłacać do P2. A może poczekać na P3, choć pewnie cena będzie grubo ponad 1000zł.
Takie jeszcze pytanie. Na stronie https://www.gsmarena.com/battery-test.p ... =8319#show jest porównanie m.in. baterii i Redmi 4 Note i Redmi 4 Prime/Pro. Ale tam RN4 bije na głowę Prime z mniejszym wyświetlaczem, czy jest to prawda? Przecież specyfikację mają w sumie taką samą.
Chwiałbym poznać minusy tych w/w telefonów. Z tego co wyczytałem, to czasami R4N ma trzaski w słuchawce w czasie rozmów.
Jak z dostępnością części zamiennych do P2, serwis, aktualizacja softu, jaki ewentualny alternatywny soft?

Proszę o jak najszybszą pomoc, bo zaraz i cena podskoczy na złoty kolor w Ibougou a chciałbym już wreszcie zamówić.
A może jeszcze jakieś inne sugestie?

Edit.
tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście zainteresowany jestem Snapem a nie Mediatekiem. Czy chodziło o to, że w zwykłym R4N był Mediatek a w R4Nx Snap 625? Bo są zwykłe wersję także ze snapem. Więc rozumiem że jeżeli w obu wersjach jest ten sam Snap 625, to trzymanie na jednym ładowaniu jest takie same?
morfeusz

Pochwały: 7
Telefon:: Samsung GT 15800

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?