• Reklama

Telefon sie restartuje

Lenovo S650

Telefon sie restartuje

Postprzez michalsnk95 » 8 sty 2015, o 15:27

Witam od wczoraj mam problem z moim telefonem Lenovo s650 , który został zakupiony na aliexpress. Telefon zaczął się sam resetować podczas użytkowania telefon sam się resetuje po chwili wraca do normalności. Posiadam go 2 dni.
michalsnk95

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Telefon sie restartuje

Postprzez blue_voyager » 8 sty 2015, o 15:31

Przy takiej ilości informacji nie ma szans na udzielenie Ci jakiejkolwiek rady.
Napisz coś sensownego, co robisz gdy się restartuje, czy dzieje się tak po wgraniu jakiejś aplikacji, czy instalowałeś nowy ROM, czy może bateria nie ma luzów.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez michalsnk95 » 8 sty 2015, o 16:13

Zainstalowałem parę aplikacji ale po pierwszych restartach odinstalowałem wszystkie.Pierwszy raz telefon zawiesił się przy zrobieniu zdjęć .Po paru restartach zaczął normalnie działać ,ale dzisiaj problem znowu się pojawił przy przeglądaniu Facebook przez aplikacje Facebook.Na telefonie znajduje się podstawowe oprogramowanie zainstalowane przez chińczyka nie instalowałem żadnego innego roomu.Bateria nie ma luzów
michalsnk95

Postprzez blue_voyager » 8 sty 2015, o 17:07

Ja bym jednak w pierwszym rzędzie obstawiał luzy baterii. Jeśli restarty są nieregularne i nie spowodowane jedną konkretną przyczyną, to może je powodować nie do końca stykająca bateria. To wbrew pozorom częsta przypadłość. Problem zwykle rozwiązuje włożenie kilka razy złożonej kartki papieru między baterię a tylną klapkę.
Jeśli to nie pomoże, spróbuj wgrać inny ROM.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez bartazzz » 9 sty 2015, o 15:22

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

znajomy tak miał w zte v967s
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez blue_voyager » 9 sty 2015, o 15:33

To prawda, w V967S ten problem występował dość często. Ale nie tylko w nim, sporo modeli ma problemy ze spasowaniem.
Sprzedam:

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Postprzez michalsnk95 » 9 sty 2015, o 20:07

Może bardziej sprecyzuje mój problem bo to może nie jest typowy reset na dzisiejszym przykładzie jaki mnie spotkał otóż to telefon leżał na biurku po czym sięgnąłem po niego aby sprawdzić która jest godzina, okazało się, że telefon jest wyłączony ( samoczynnie ). Włączyłem go przyciskiem, pojawił się jak zawsze napis "lenovo" i telefon sie zawiesił na tym po około minucie ekran nie uleg zmianie i telefon samoczynnie się wyłączył. Włączyłem go jeszcze raz znowu zawiesil się ale już na ekranie gdzie wpisuje się kod odblokowujący ( tzw węzyk ) zawiecha trwała koło 5 sekund oczywiście nie reagował na dotyk. Po czym normalnie zadziałał i po wpisaniu kodu , działa płynie od 3 godzin. ( mam filmik z tego zdarzenia wrzucę go jak tylko dostanę kabel)
Podobny problem zdarzał mi się już 3, 4 razy tylko te zawiechy nim się uruchomi zdarzają się kilkukrotnie pod rząd i muszę go sam wyłączyć przyciskiem i włączyć . Więc tutaj jest kwestia chyba bardziej zawieszania się a nie resetowania w sumie występuje jedno i drugie zjawisko.
Telefon mam 3 dzień.Na dodatek zaczeła się odklejać literka "n" na klapce tworząca napis lenovo w sumie mały szczegół, tylko zastanawiam się czy nie dostałem po prostu telefonu gorszej jakości?
Pisałem do Chińczyka ale coś nie odpisuje od wczoraj. Wgranie samemu nowego roma pozbywa mnie możliwości reklamacji ? Zastanawiam się nad założeniem sporu i prośby o zwrot pieniędzy, mam 39 dni ochrony jeszcze.

Aukcja z której zamówiłem: http://www.aliexpress.com/item/Original ... 35386.html
michalsnk95

Postprzez fake4r » 9 sty 2015, o 20:29

Telefon wygląda na oryginalny.
Wgrywanie romu nie pozbywa Cię gwarancji.
Warto spróbować bo może okazać się to rozwiązaniem.
A jeśli nie no to będziesz musiał odesłać go do sprzedawcy.
fake4r
VIP

Pochwały: 212
Telefon:: Redmi Note 5 Pro

Postprzez michalsnk95 » 9 sty 2015, o 20:34

Tylko teraz schody bo jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o wgrywanie romu . Tak, przeglądałem forum i piszą, że to łatwe nie jest i często można całkowicie wszystko poknocić. Ktoś może ma jakiś poradnik krok po kroku ? który najlepiej rom wybrać ?
michalsnk95

Postprzez michalsnk95 » 12 sty 2015, o 22:19

michalsnk95

Powrót do Lenovo S650