• Reklama

Telefon do zdjęć - > 800 pln

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do zdjęć - > 800 pln

Postprzez oksymoron » 15 kwi 2018, o 09:49

Używam na redmi 4x google camera i różnica jest drastyczna w porównaniu do apki z miui.
No, ale trochę trzeba się pobawić, żeby to działało - odblokowanie bootloadera, root, a najlepiej przejść na jakieś oreo (androida 8.1):)
oksymoron

Pochwały: 2
Telefon:: redmi4x

Reklama

Postprzez bartazzz » 15 kwi 2018, o 10:14

Mógłbyś to trochę doprecyzować?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez oksymoron » 15 kwi 2018, o 14:14

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Generalnie potrzebny jest root, a zatem trzeba odblokować BL, chyba też trzeba wgrać TWRP. Jak jest root, to można aktywować camera2api (dodanie odpowiedniej linijki w pliku build.prop).
Niby na miui to wystarczyło, ale zmiany "gryzły się" ze stockową apką aparatu, oraz nie było obrazu w skype. Ostatecznie zdecydowałem się na porzucenie miui i przejście na andka 8.1 (nitrogenOS, a teraz ressurection remix). W custom ROM-ach często jest już dodana odpwiednia linijka i Google Camera działa po zainstalowaniu.
W każdym razie najważniejsze, że fotki są zdecydowanie lepsze w porównaniu ze stockową apką. Obecnie mam chyba MGC_5.1.018_FinalMod_v4.apk (UriKill, 2018-02-25 z tej strony:
https://www.celsoazevedo.com/files/andr ... le-camera/
Ta wersja apki ma funkcję slow shutter, dzięki czemu zdjęcia w nocy są zdecydowanie lepsze. Tu porównanie:
https://photos.app.goo.gl/QfNNS60J3dtcSC132
(oczywiście telefon był na podstawce, z ręki nie da się zrobić ładnej fotki;), tym bardziej, że cały proces trwa około 20 sekund)
Tutaj porównanie GC z apką z ROM-u (nie pamiętam, czy NOS, czy RR)
https://photos.app.goo.gl/pLp2TNKbTPOZg3M43

A tu ogólnie trochę fotek, z tym że pewnie w większości są już po autokorekcie w Zdjęciach Google
https://photos.app.goo.gl/6zkWrKwQFPuohxtw2
oksymoron

Pochwały: 2
Telefon:: redmi4x

Postprzez bartazzz » 15 kwi 2018, o 14:15

Dobrze wiedzieć. Dzieki

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez listek » 15 kwi 2018, o 22:19

galaxy s7, reszta wszędzie będzie miała jakieś "ale"
listek

Pochwały: 1
Telefon:: HTC
ROM: MIUI

Postprzez AndrewMD » 15 kwi 2018, o 22:38

Czuje, że łatwiej będzie wrzucić lustro do sakwy niż wybrać konkretny tel.
AndrewMD

Telefon:: iphone

Postprzez Flyagaric » 16 kwi 2018, o 12:44

listek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale to nie w tym budżecie. Tylko używka i to raczej wątpliwej jakości.

AndrewMD napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czemu nie Galaxy A5 2016, lub Zenfone 3?? Oba pasują idealnie do twoich wymagań, mieszczą się w budżecie, a nawet oferują polską gwarę. Żaden Xiaomi nie w aparacie zaoferuje tego, co zaoferują one.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 150
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez AndrewMD » 16 kwi 2018, o 22:39

Przejrzałem info czytam recenzję i Zenfone 3 jest nawet nawet. Ponieważ nie gram w gry, użytkuję redmi 4x taka wydajność jest dla mnie wystarczająca. Ktoś miał w ręku może tego Asusa?
AndrewMD

Postprzez Flyagaric » 17 kwi 2018, o 11:08

Oba trochę większe od 4x, ale i wyraźnie mniejsze od fonów 5.5''. Zenfone jest trochę większy od Galaxy. Oba mają OiS.
Galaxy A5 2016 sam używam już 2 lata (kilka fonów się przewinęło, nie zdecydowałem się na zmianę) i trzymam się go właśnie ze względu na aparat. Dodatkowo, bateria też świetnie sobie radzi, ale nie będzie aż tak dobrze jak na 4x.
Asusa miałem w ręku i jest bardzo podobnie. Oba robią świetne zdjęcia, mają wystarczającą wydajność, są bardzo dobrze wykonane i nieźle sobie radzą z bateriami. Fotki z Redmi 4x są całe lata świetlne za nimi. Oba mają dopracowane ROMy i są wciąż wspierane - na A5 ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa, to Marzec'18.
Ogólne porównanie - ujęta też wielkość:
https://www.kimovil.com/en/compare/asus ... i-redmi-4x
Polskie testy obu były na tabletowo - duża ilość sampli foto.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez AndrewMD » 17 kwi 2018, o 15:12

Im mniejszy tym lepszy, mam iphone'a 5s i dla mnie ta wielkość jest bardzo optymalna. Używam na co dzień tylko tg, fb połączeń i przeglądarki internetowej, poczty i właśnie aparatu dlatego wydajność redmi 4x jest aż nadto zadowalająca (nie gram w żadne gry). Szczerze to jakoś musiałem pominąć albo nie doczytać bo samsunga odrzuciłem ze względu na brak czytnika linii papilarnych a jednak widzę, że go ma. Pewnie zatrzymałem się na jeszcze wcześniejszym modelu. Jak wygląda użytkowanie tego tel na co dzień?
AndrewMD

Postprzez Flyagaric » 17 kwi 2018, o 17:10

Wygląda wciąż ok. Nakładka jest dość rozbudowana (jak u Xiaomi), ale i bardzo funkcjonalna. Od czasów kiedy Touchwiz stał się Samsung Experience, to i śmiga to inaczej. Naprawdę fajnie, jak dla kogoś kto używa fona podobnie do ciebie.
Aparat, jako jeden z nielicznych w tym przedziale cenowym (chyba tylko Zenfone 3 przystaje) radzi sobie znakomicie, również ze zdjęciami w trudnym i sztucznym świetle, co jest dla większości chińskich fonów największym problemem.
Czytnik palców działa ok, ale nie jest to poziom jaki znam np. z Huawei/Honor - odblokowuje wolniej. Używam czytnika cały czas.
Bateria po 2 latach trochę się zestarzała, ale to wciąż są 2 pełne dni przy takim używaniu jak moje (WiFi zawsze on, 4G tylko czasami). W każdym razie lepiej niż w S7.
Zenfone 3 będzie oferował bardzo podobne wrażenia. Ma trochę szybszy proc, ale za to jest trochę większy, co mi się nie podobało.
Rozmiary Galaxy A5 2016, to dla mnie granica komfortu.
Pamiętaj też, żeby szukając tego fona skupiać się konkretnie na modelu 2016, bo są też 2015 i 2017 - pierwszy jest już starym technologicznie fonem, ze słabszym aparatem. Drugi jest nowszy, ale stracił OiS i aparat ogólnie wypada trochę słabiej niż w 2016.
Nie wiem jak w PL, ale tu gdzie mieszkam (IRL) operatorzy wciąż oferują nowe egzemplarze modelu A5 2016. Tym samym pojawiają się nowe słuchawy z przedłużek z drugiej ręki.
Flyagaric
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?