• Reklama

Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

Postprzez ddr » 28 cze 2015, o 01:18

Nie wiem co ma Jiayu S3, ale z Viperem gra dla mnie rewelacyjnie. p7000 i mlais 52 to przy nim barszcz. Niestety nie mam G2 pod ręką, więc nie wiem jaka może być różnica między jiayu a g2.
Na jakiej stronce podejrzę jaki dac ma dany telefon?
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Reklama

Postprzez bumbum » 28 cze 2015, o 07:13

www.geekypinas.com/2014/08/list-of-smar ... z3e7bXAxNT Niestety nie ma wszystkich modeli.

Wysłane z Xiaomi Note za pomocą Tapatalka
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez ddr » 28 cze 2015, o 15:09

W ogóle mało jest na tej liście. Nie idzie rozpoznać jaki dac siedzi po jakichś libach?
Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że jiayu g3c ma wolfsona.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Brestinder » 29 cze 2015, o 15:38

Wtrace się w dyskusję, jako że posiadam gionee e7. Przed kupnem czytałem że jakość dźwięku z wejścia sluchawkowgo jest słaba, wydaje mi się że poznałem przyczynę tych opinii, telefon wpieprza się z wtyczka dts, gracie tylko może, z odpalonym tym badziewiem słychać jedna wielka studnie :-)

Na pocieszenie dodam, że po zainstalowaniu aimp'a który pomija wszystkie udziwnienia w systemie, gra to to bardzo ładnie. Puki co testuje go na jvc s500 i nie narzekam, jest dużo lepiej niż na redmi 1s i niebo lepiej niż z mlaisa m52. Nie używam eq, viperow i całej reszty upiekszaczy, wychodzę z założenia że nie tędy droga. W ramach ciekawostki dodam że jest równie głośny co iriver ihp 120 ( taka cegiełka z epoki kamienia łupanego) .

Aktualnie jestem w trakcie przeprowadzki i jeszcze ze 2 tygodnie nie będę miał dostępu do sprzętu stacjonarnego, niemniej jak się już tam dopcham to sprawdzę jak się zachowa z poważnymi słuchawkami pod wzmacniaczem.

Pochwały przyznane za posta: 3
Brestinder

Pochwały: 3

Postprzez bartazzz » 29 cze 2015, o 16:42

wolfsona miał tez jiayu g4s bodajże
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez michaelred » 29 cze 2015, o 18:09

@ Brestinder a jaki masz rom wrzucony na swojego Gionee E7 ?
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Brestinder » 29 cze 2015, o 18:48

Na moje nieszczęście, nie mam puki co stacjonarnego neta, także katuję się jeszcze na 4.2.2. Na trochę błędów, ale przy cudach które odstawia mlais to i tak jest pięknie.
Brestinder

Pochwały: 3

Postprzez bumbum » 2 lip 2015, o 01:46

A może ktoś powiedzieć jak gra Jiayu s3? Ale oczywiście na słuchawkach. Ktoś w testach pisał że gra bardzo cicho.

Wysłane z Xiaomi Note za pomocą Tapatalka
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Postprzez ddr » 2 lip 2015, o 02:09

Cicho raczej nie, aczkolwiek bez vipera gra dosyć słabo. Obecnie bawię się lenovo k3 note i faktycznie jeżeli chodzi o dźwięk to bije jiayu, jednak telefon wymaga na początek sflashowania bo zazwyczaj wgrywają multilang soft z syfem. Stockowe vibe ui 2.8 jest oparte na andku 5.1, widać wzorowane na miui, chodzi pięknie mimo że to wersja testowa. Z wad to niedziałające hdr w aparacie (wina systemu) i troszkę żółty ekran, chociaż jak się nie powie to mało kto zauważy. No i dla niektórych może nie przypasować brak polskiej nakładki.
ddr
VIP

Postprzez bumbum » 9 lip 2015, o 14:04

Wczoraj kupiłem Lg G3. Na pokładzie oczywiście przetwornik DAC Cirrus Logic i tym się kierowałem przy zakupie. Jakość -REWELACJA. Dźwięk nie porównywalny do zadnego z moich poprzednich smartphonów, a mam pojecie o dobrym brzmieniu poniewaz posiadam sprzęt grający takich firm jak Roksan, Marantz,KEF, Cambridge Audio. Jakość na słuchawkach to nie tylko duzo basu i sopranu, a znakomita lokalizacja, przestrzeń i rozdzielczość. Fakt, na słuchawkach AKG K580, gra trochę za cicho, mozna oczywiscie podbić w Power Ampie w zakładce Gain. Po pierwszym podłączeniu w słuchawkach słychać skwierczenie, nie wiem co jest powodem, ale w necie znalazłem sposób taki. Podłączyć słuchawki i odłączyć, poczym wykonać połączenie głosowe, rozłączyc się i zaraz włozyć słuchawki. problem znika na zawsze Kupiłem używany idealny stan za 1000pln, nowy mozna za 1300pln dostać, więc nie ma co szukać w chinach bo w tej cenie tak dobrego sprzętu się nie dostanie. Nie wspomne ze na pokładzie snapdragon 801, GPS łapie błyskawicznie , nie to co MTK. Jest NFC, LTE i ekran UHD, cieniutkie ramki przez co smartphon wygląda nie za duży jak na swoje 5,5 cala
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Re: Odp: Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

Postprzez marcus1212 » 9 lip 2015, o 15:57

@up: No ale niestety ma przyciski nawigacyjne na ekranie...co nie każdemu pasuje. Ja w każdym razie mam ich już dość.

Wysłane z mojego m1 note
ASUS P320 --> HTC Magic --> Samsung Galaxy S --> Nexus 4--> LG G2 --> Meizu M1 Note ---> Samsung Galaxy Note 4
marcus1212
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez bumbum » 9 lip 2015, o 22:06

Ale można włączyć auto ukrywanie dla konkretnych aplikacji

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona