Switch to full style
pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: Telefon do ok. 130$

30 sie 2014, o 13:50

Witam serdecznie, zacząłem przeglądać forum w poszukiwaniu telefonu dla córki, ale niestety nadmiar obowiązków sprawia, że nie mogę na to poświęcić tyle czasu ile powinienem.

Proszę zatem o wskazówki w wyborze smartfona dla nastolatki z konkretnymi wymaganiami.

Podstawowe wymaganie: chcę IPhona :-) moje kontrargumenty: nie ma mowy!

Muszę jednak zaproponować jej jakiś telefon, którego nie rozwali przez 2 lata normalnym użytkowaniem.
Moje wymagania: cena maksymalne maksimum to 500 zł z przesyłką.
Jej wymagania, dobre zdjęcia głownie z przedniej kamerki,podobn0 z iPphona są rewelacyjne (nie widziałem) i to będzie jakiś punkt odniesienia.
Poza tym telefon będzie używany głównie do snapchatowania itp.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Będę potrzebować jakichś dowodów, że aparaty działają przyzwoicie, a więc przydatne będą strony/video z testami lub ew. może ktoś z forumowiczów może udostępnić zdjęcia ze swoich telefonów.

Dzięki z góry za jakieś sugestie.

pozdr.

Sławek

Re: Telefon do ok. 130$

30 sie 2014, o 14:27

Redmi 1S. Niczego lepszego nie będzie w takiej cenie. Nie mam pojęcia jak przednia kamera, dla mnie to coś czego w telefonach mogłoby całkowicie nie być, natomiast główny aparat robi zdjęcia niezłe i ze świetnymi, bardzo żywymi kolorami.
Poza tym w odróżnieniu od ajfona, ten telefon wytrzyma od rana do wieczora i nie trzeba wychodzić z domu z ładowarką.

iPhone poza swoim systemem nie ma niczego ciekawego do zaoferowania. To sprzęt nawet nie nadzwyczajnej jakości a kosztujący przynajmniej 2x za dużo (bo za 1000-1500zł to jeszcze trochę by w tym sensu było, choć moim zdaniem i tak niewiele, natomiast coś kosztującego 2000-2500 mające 16GB pamięci i nie posiadającego slotu na karty jest jakimś żartem). Jeśli córka ma jakieś konkretne argumenty przemawiające za iPhonem to ją o nie wypytaj, można poszukać telefonu który też takie coś będzie w sobie miał.

Re: Telefon do ok. 130$

30 sie 2014, o 22:49

Dziękuję za sugestię. Przyjrzę się. Co do iPhona, to chyba chodzi o to że koleżanki mają.

Re: Telefon do ok. 130$

31 sie 2014, o 21:05

Witam, jak wiele innych osób poszukuję telefonu w tytułowej kwocie.
Ogólnie rzecz biorąc spoglądam w stronę telefonów z WP, ale może któryś z Androidowych chińczyków będzie ciekawszym wyborem?

Moje wymagania:
Wydajność systemu - nie może przycinać, mulić ani wieszać się przy "codziennym" użytkowaniu.
Użytkowanie? Oczywiście poza dzwonieniem i SMSami internet, filmy, zdjęcia od czasu do czasu.
Przekątna ekranu - potrzebuję małego urządzenia, im mniejsze, tym lepsze. 4,3" raczej nie dostanę, 4,7" jeszcze przejdzie, 5" w ostateczności, więcej nie wchodzi w grę.
Aparat - nie musi być cudaczny, wystarczy, że zdjęcia (rzadziej filmy) będą przyzwoitej jakości, czyli bez szumów, utraty detali czy innych wad pogarszających zdjęcie. Co do nagrywania filmów to HD/FHD mi wystarczy, ale już VGA i niżej nie wchodzi w grę. Przednia kamera do pominięcia, równie dobrze może jej nie być.
Muzyka - fajnie, jakby miał dobry chip audio, a jeśli nie, to chociaż niech nie kłuje uszu :D Słuchać będę wyłącznie na słuchawkach, zewnętrzny ma po prostu nie trzeszczeć ani nie szumieć.
Wytrzymałość - nie chcę kupować dodatkowego etui czy innych rzeczy zwiększających rozmiar telefonu, dlatego powinien wytrzymać upadek na ziemię z niewielkiej wysokości.
Pamięć - slot na kartę SD lub minimum 12 GB pamięci do wykorzystania (nie wiem, ile może zajmować system u chińskich producentów).
Czas działania na baterii - minimum do wieczora, ale im dłużej, tym lepiej.
Mile widziana dystrybucja z Polski, ponieważ ewentualna paczka z Azji przejdzie przez UC w Poznaniu, a z lektura internetów potwierdza powszechność problemu kontroli - do sprawdzania brakuje im tylko białych rękawiczek. Czepiają się wszystkiego.

Edit: przypomniałem sobie o jednej rzeczy - nie chcę wgrywać na to nieoficjalnego oprogramowania, nie mam miłych doświadczeń z tym, więc chciałbym, aby wszelkie niedogodności z softem rozwiązać za pomocą aktualizacji OTA.

Re: Telefon do ok. 130$

2 wrz 2014, o 05:34

Witam!

Co sądzicie o tym modelu??

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-S ... 04743.html

Na papierze wygląda nieźle(na poziomie coolpad F1, przy niższej cenie i znanej marce).

CO innego polecacie w teraźniejszych aukcji w tym granicach cenowych?

Re: Telefon do ok. 130$

2 wrz 2014, o 07:26

Sprawdź - http://www.devicespecifications.com/en/model/157b2933

Re: Telefon do ok. 130$

2 wrz 2014, o 22:51

Ten "S920i" to pewnie podróbka, a nie prawdziwe Lenovo. Nie tylko cena za niska, jak na tego producenta, ale design nie jest w stylu Lenivego (odwrotnie umieszczone przyciski Powrót/Menu, domek zamiast charakterystycznej koniczynki (?) na środkowym przycisku). Poza tym z jakością softu u Lenivego bywa bardzo różnie, ja na pewno nie brałbym kolejnego tela od Lenivego w ciemno.
Sądząc po zdjęciach, to ten telefon to kawał cegły. Wolałbym Newmana K1S (po obowiązkowym update softu).

Re: Telefon do ok. 130$

3 wrz 2014, o 13:05

A co generalnie uważacie o modelu Lenovo s920, jakoś mało popularny a specyfikacja dobra (4 rdzenie, 720x1280 ekran). Zastanawiam się nad nim ale nie ma wielu informacji w sieci na jego temat. Zna ktoś może jego słabe strony?
Rozważam ten model (chyba oryginalny ;)
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 98271.html

Ewentualnie Coolpad 7320 ale jego cena poszybowała w górę (od sprawdzonego sprzedawcy 160$)

Re: Telefon do ok. 130$

3 wrz 2014, o 17:15

A są jakieś z 2gb ramu do 200$ czy ciężko coś wyrwać? 5 cali, dobra rozdzielczość, aparat i najlepiej mała powierzchnia z przyciskami na dole, bo w cubocie miałem sporą i mnie denerwowała. Większość chińczyków ma taki problem =/ Jeśli 2gb ramu nie będzie może byc 1, ale aby spełniały wyżej wymienione wymagania. Najlepiej zmieścić się tak w 180% bo jeszcze vat znając życie ;D

Re: Telefon do ok. 130$

3 wrz 2014, o 17:17

Asus Zenfone 5?

Wysłane z LG L9
Odpowiedz