• Reklama

Telefon do Nawigacji

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do Nawigacji

Postprzez vrilski » 31 gru 2017, o 14:08

Cena (bez VAT): +/- 700 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5.7 - 6,5
Ilość RAM/ROM/Procesor: od 2GB RAM, od 32GB ROM ,Procesor -płynne Ui
Dual/Single sim: Obojętnie
Preferowane marki: Wszystkie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): Sprawny ,działający GPS ,Bluetooth oraz Wi-Fi,bateria powyżej 3000 mAh
Opis: Obecnie posiadam Xiaomi Mi5 z którego jestem bardzo zadowolony . Szukam drugiego telefonu który będzie na stałe zamontowany w aucie z usługą TMobile Tandem i pełnić funkcję "mediacenter" (muzyka ,nawigacja,zestaw głośnomówiący ) . Zależy mi na sprawnym i bezproblemowym GPS-ie ,Bluetooth oraz Wi-Fi który będzie się łączył po przez te dwa ostatnie moduły z systemem audio samochodu .
vrilski

Telefon:: xiaomi mi5

Reklama

Re: Telefon do Nawigacji

Postprzez vrilski » 2 sty 2018, o 13:49

Nikt nie pomoże ? :(
vrilski

Postprzez Ironclad » 2 sty 2018, o 17:34

Strzelam, myślę, że taki Le Max 2 będzie jak znalazł, jako mediacenter. Ma wszystko o czym wspomniałeś.

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez vrilski » 2 sty 2018, o 20:58

Dzięki :)

Przyjrzę się temu modelowi .
Po namyśle i przymiarkach stwierdzam że jedna kto musi być rozmiar bardziej zbliżony między 6" a 7'' a to już podchodzi pod tablety
3g lub LTE .
Niestety tablety 7" dostępne w sklepach parametry mają tragiczne a nie wiem czy są tablety chińskie do 7'' dobre jakościowo .
vrilski

Postprzez Ironclad » 2 sty 2018, o 22:16

Za 700zł można kupić porządny sprzęt. Pytałeś o coś od 5,7 cala, płynne z dobrze działającym GPS, LTE, Wi-Fi, Bluetooth z min. 2GB RAM, baterią min. 3000mAh. Dlatego Le Max 2 wpasował się dobrze w twoje wymagania bo oferuje nawet wiecej, dla ciebie do takich celów Le Max 2 to aż nadto. Wersję X820 z B20 LTE 4GB RAM/32GB ROM kupisz za ok 150$, więc nieco ponad 500zł.

Za 700zł to ja kupiłem w listopadzie ub. roku wersję X820 6GB/64GB.

Jak chcesz koniecznie wydać 700zł to za zaoszczędzone pieniądze możesz sobie kupić porządną ładowarkę samochodową z Quick Charge 3.0, dodatkowo jakiś powerbank z Quick Charge oraz słuchawki bluetooth i porządny uchwyt do telefonu.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez slavo22 » 2 sty 2018, o 22:29

Tylko trzeba wspomnieć że z leeco jest zabawa z romem żeby ten sprzęt ucywilizować.
slavo22
VIP

Pochwały: 64
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Postprzez eSbe » 2 sty 2018, o 22:39

A weź kup cool1 za połowę tej ceny i będziesz aż nadto zadowolony. Ja użytkuje gonw aucie również jako navi i nie ma żadnych problemów.

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
eSbe
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez moth » 2 sty 2018, o 22:49

mi max 2 będzie w sam raz
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Postprzez Ironclad » 2 sty 2018, o 22:51

Z innych od 6 cali wzwyż przychodzą mi do głowy np. Xiaomi Mi Max. Ale tak obiektywnie patrząc to nie wykorzystałbyś potencjału Le Max 2, tylko by się marnował. Do takich celów spokojnie wystarczy ci sprzęt na Snapdragonie 625 lub nawet Mediateku Helio. Masz budżet, który pozwala ci przebierać. Jak już szukasz czegoś powyżej 6 cali to przynajmniej z 3-4GB RAM bo jak odpalisz kilka aplikacji i nawigacje to może je ubijać przy małej ilości pamięci RAM.

Mnie się nie chce teraz szukać, zobacz sobie na kimovil, coś powinieneś znaleźć.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez vrilski » 2 sty 2018, o 23:37

Dziękuje za cenne informacje :)
Wychodzi na to że mój pierwszy post musiałbym zaktualizować . Po przymiarkach doszedłem do wniosku że telefon musi być powyżej 6"" a najlepiej
6,5-7"" .
Pomysł zakupu telefonu do obsługi "Mediacenter" narodził się tylko z tego powodu że tabletu 7"" z dobrymi parametrami w tej chwili nie ma w sprzedaży (bynajmniej ja nie znalazłem) .
Le Max 2 może być dla mnie za mały. Osobiście z racji tego że mam Mi5 brałbym Mi Max 2 tylko to już przekracza budżet natomiast Mi Max 1 można dostać nowy lub w dobrym stanie lecz niestety nie ma koloru czarnego .
No i racja nie wiem czy jest mi potrzebny tak mocny telefon z 4-6 GB ram i Snapem 8... .Myślę też że Snap 625 i 3GB w zupełności by starczyły.
Nie mam żadnego doświadczenia z procesorami MediaTek czy Helio i nie wiem czy moduł Gps jest wbudowany w te procesory czy jest osobno ale na forach z tabletami czy youtubach problemy występowały .
vrilski

Postprzez Ironclad » 3 sty 2018, o 13:29

Reasumując, myślę że ze swoimi preferencjami, powinieneś celować w dział z tabletami, przecież jako mediacenter nie będziesz raczej potrzebował w nim super aparatu, czy super wydajnego hardwareu. Z drugiej strony, ciężko znaleźć coś dobrego z obsługą 4G, Wi-Fi, 3-4GB RAM i na Snapdragonie.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez bzyq_2 » 14 sty 2018, o 17:06

Jak potrzebujesz czegoś do nawigacji, to wystarczy Ci telefon pokroju Doogee Y6 MAX (6,5 cala) za śmieszne pieniądze.
Teraz ukazał się Uhans 2 MAX z ekranem 6,44 (485 PLN), z czterema aparatami. Fon całkiem przyjemny, jest recenzja na YouTube. Minus to trochę mała bateria (4300), jak na tak duzy telefon.
Niedawno było też coś takiego jak RAMOS MOS 1 MAX z ekranem 6,44 i bateria 60000 mAh za ok. 110-120 dolarów, ale na razie widzę, że wyprzedany.
Jest też Xiaomi Mi Max 2, ale nie wspiera pasma B20, co dla mnie osobiście jest dyskwalifikujące.
bzyq_2

Pochwały: 1
Telefon:: LEAGOO

Powrót do Jaki telefon kupić ?